Gitarımın Köprü Kısmında Pas Tarzı Lekeler Oluştu

Herkese iyi forumlar. Birkac gitarda paslanmayla ilgili baslik inceledim ancak hicbirinde gitarimdaki gibi turuncu bolgesel bir paslanma goremedim ve wd40 uygulamakta cekindim acikcasi. Bilgisi olan varsa ve bilgilendirebilirse cok sevinirim tesekkurler simdiden. Gitarimin modeli: Gibson Les Paul Tribute 2022
Gitarimi gecen haziran ayinda sifir olarak aldim ve en son temmuzda tellerini degistirip bakimini yaptim. Birkac gun icinde tekrardan bakim yapacagim. Pas fotografi ektedir.

Dosyalar

• IMG_20221110_164012.jpg
    IMG_20221110_164012.jpg
    3.8 MB · Gösterim: 139
  • IMG_20221110_164021.jpg
    IMG_20221110_164021.jpg
    4 MB · Gösterim: 81
Merhabalar,

Krom kaplatılabilir ancak harcı borcunu geçer graphtech köprü alabilirsiniz. Yada relic olarak kalsın diyebilirsiniz. Gibson kullanmadım hiç açıkcası malzeme kalitesi olarak şaşırttı beni kısa zamanda açılmaması lazımdı Muhtemelen çalarken elinizi yasladığınız yerler kromun söküldüğü alanlar.. Gitar orjinal sanırım belki relic olması için ince bir kaplama yapılmış olabilirler. Ancak boyamak ve kaplatmak çok mantıklı değil çok rahatsız ediyorsa sizi parçaları değiştirebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar,

Krom kaplatılabilir ancak harcı borcunu geçer graphtech köprü alabilirsiniz. Yada relic olarak kalsın diyebilirsiniz. Gibson kullanmadım hiç açıkcası malzeme kalitesi olarak şaşırttı beni kısa zamanda açılmaması lazımdı Muhtemelen çalarken elinizi yasladığınız yerler kromun söküldüğü alanlar.. Gitar orjinal sanırım belki relic olması için ince bir kaplama yapılmış olabilirler. Ancak boyamak ve kaplatmak çok mantıklı değil çok rahatsız ediyorsa sizi parçaları değiştirebilirsiniz.
Önceki gitarım bir ibanez rg serisiydi, onu da aldıktan 2 ay sonra aynı bu şekil olmuştu, sorun benim elimde mi diye düşünmeye başladım. Tuşeye ve tona bir etkisi yok nasılsa, dediğiniz gibi relic haline bırakayım ben. Teşekkür ederim.

Geri