Akustik Gitarda Blackstar Id Core 10 üzerinde distortion tonları alınır mı?

Merhaba, elektro gitar almayı düşünüyordum fakat sonra bu gibi videolara denk gelince acaba elimdeki akustik gitarı kullanarak da bu tonları elde edebilir miyim diye düşünmeye başladım:

Videodaki tonlar aşırı iyi. Baya baya bu iş akustik gitar ile oluyor gibi görünüyor. Mor ve ötesi, duman, metallica, pilli bebek tarzı müzikler yapmak istiyorum. Bunların yanında şu tarz şeyler de yapmak istiyorum:

Burada kullanılan efektleri bilmiyorum. Konuya hiç hakim değilim. Sorum şu; elimde bir "Ashton d25" akustik gitar var ve bunun yanına yalnızca (ekstra pedal vs almadan) "Blackstar Id Core 10 v3" alırsam eğer söylediğim işleri yapabilir miyim? Yapabilirsem ne düzeyde yapabilirim?

Öncelikle akustik ve elektro gitarlar iki ayrı dünyadır, evet manyetiği olan akustik gitardan elektro benzeri bir ses çıkartabilirsiniz ancak bu elektro gitarın yerini tutamaz. Bunu yapabilmek için akustik gitar üzerinde preamp ve manyetik olmalı, elinizdeki modeli araştırdığım kadarıyla üzerinde preamp ve manyetik yok. Bu durumda amfi alsanız bile amfiye bağlayamayacağınız için bu şekilde ses almanız imkansız. Elinizde manyetikli bir akustik gitar olsa dahi asla elektro gitarın yerini tutmayacaktır. Alacağınız ton elektro gitara göre sizi tatmin etmez. Yapacağınız müzik için en iyi tercih elektro gitar edinmek olur, hem çalım rahatlığı, hem tonal kapasite açısından çok daha memnun kalırsınız.

Sorunun cevabını çok rahat ve içine sinerek bulacağın yöntem varken burada sormak ta bilemedim.

Al eline gitarını. Blackstar id core satan mağazaya gir (İstanbul'da yaşıyorsan adres belli DO RE. Her mağazasında teşhiri var bu markanın) Deneyeceğim istediğim performansı bulursam ürünü alacağım de. Hatta belki sana başkaca yol yordam da gösterirler.

Merhaba, elektro gitar almayı düşünüyordum fakat sonra bu gibi videolara denk gelince acaba elimdeki akustik gitarı kullanarak da bu tonları elde edebilir miyim diye düşünmeye başladım:

Videodaki tonlar aşırı iyi. Baya baya bu iş akustik gitar ile oluyor gibi görünüyor. Mor ve ötesi, duman, metallica, pilli bebek tarzı müzikler yapmak istiyorum. Bunların yanında şu tarz şeyler de yapmak istiyorum:

Burada kullanılan efektleri bilmiyorum. Konuya hiç hakim değilim. Sorum şu; elimde bir "Ashton d25" akustik gitar var ve bunun yanına yalnızca (ekstra pedal vs almadan) "Blackstar Id Core 10 v3" alırsam eğer söylediğim işleri yapabilir miyim? Yapabilirsem ne düzeyde yapabilirim?

merhaba dostum bende Suzuki klasik gitar var üzerinde preamp devresi bulunan jak girisi olan bir gitar ve blackstar id core 20 v3 var istersen sana Instagram uzerinden merak ettigin efektler ile ses atabilirim distortion,delay vs. eesat10 Instagram hesabım

Geri