Yamaha Pacifica 112j klavye rengi açılması

Yaklaşık 4 ay önce sıfır Yamaha pacifica 112j satın aldım. Gitarı, YKS öğrencisi olduğum için elime çok sık alamıyorum. Fakat bu kadar az kullanmama rağmen gitarın klavyesinde kullandığım yerlerin rengi bariz bir şekilde açılıyor. Şöyleki yeni bir şarkı öğrenmeye çalışıyorum 1-2 saat uğraşıyorum. Ve gitarı en son bıraktığımda o kullandığım kısmın renginin tonu açılmış oluyor. Resim de koydum özellikle en alt telin arka kısmının ne kadar çok açıldığı belli oluyor. (Deutchland çalışmaktan :d) Bu kadarı normal midir? Neden olur, Ne yapmalıyım?

Dosyalar

• 778F426F-F971-4A48-9170-146670B211F7.jpeg
    778F426F-F971-4A48-9170-146670B211F7.jpeg
    808.7 KB · Gösterim: 127
  • C0056C68-2B05-4F4C-AC3B-5F690082D787.jpeg
    C0056C68-2B05-4F4C-AC3B-5F690082D787.jpeg
    675.8 KB · Gösterim: 122
  • 6CAB3220-E2DD-4591-8147-04DFED3B5BB7.jpeg
    6CAB3220-E2DD-4591-8147-04DFED3B5BB7.jpeg
    1.1 MB · Gösterim: 117
tremolo ile bastırın teller gevşer aradan sürersiniz dunlop limon yağı alın aktrdaki limon yağı olmaz. dunlop'un düz limon yağı değil içinde katkı maddesi var düz limon yağı asiditesi fazla gelirse zarar verebilir. gitarın tremolosu görünmeyecek şekilde ısrarla fotoğraf koymanıza da ayrıca teşekkür ettim, hareketli köprü olup olmadığını google'a bakmadan anlayamıyorsunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tremolo ile bastırın teller gevşer aradan sürersiniz dunlop limon yağı alın aktrdaki limon yağı olmaz. dunlop'un düz limon yağı değil içinde katkı maddesi var düz limon yağı asiditesi fazla gelirse zarar verebilir. gitarın tremolosu görünmeyecek şekilde ısrarla fotoğraf koymanıza da ayrıca teşekkür ettim, hareketli köprü olup olmadığını google'a bakmadan anlayamıyorsunuz.
Evet özellikle gitarımın mahremi gözükmesin diye öyle çektim. Artistlik yapmak için laf sokacak yer aramayın be kardeşim. En başta sorduğum şeyin tremolo koluyla ne alakası var da çekecem ben onu. Hatta garanti olsun diye odayı da çekeyim oda havası nemli mi kuru mu onu da anlarsın gitar için iyi mi değil mi söylersin. Yine de yardımcı olmak için bir şeyler yazmışsın ona ayrıyetten teşekkür ederim orası ayrı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfır tel almakla çok masraflı hale geliyor o yüzden. Olan telleri değiştirmeden sürebilsem daha ekonomik olurdu benim için. Ya tellerden birinin kopmasını bekleyeceğim :d . Ya da paraya kıyıcam bakalım. Sağolun tekrardan.

Evet özellikle gitarımın mahremi gözükmesin diye öyle çektim. Artistlik yapmak için laf sokacak yer aramayın be kardeşim. En başta sorduğum şeyin tremolo koluyla ne alakası var da çekecem ben onu. Hatta garanti olsun diye odayı da çekeyim oda havası nemli mi kuru mu onu da anlarsın gitar için iyi mi değil mi söylersin. Yine de yardımcı olmak için bir şeyler yazmışsın ona ayrıyetten teşekkür ederim orası ayrı.
harika bir üslup ayakta alkışlıyoruz şuan ailecek. evet hissediyorum, z kuşağı havası bu, tablet havası, google ve forum kullanma özrü bu. zaten okuduğunu da anlamadığın için fazla da anlatmaya gerek yok aynen devam telleri bele elinle aradan peçeteyle filan silersin. bir şey değil gitara yazık olacak fretboardu çatlamaya başlamıştır onun. neyse bu üsluba çok bile.

harika bir üslup ayakta alkışlıyoruz şuan ailecek. evet hissediyorum, z kuşağı havası bu, tablet havası, google ve forum kullanma özrü bu. zaten okuduğunu da anlamadığın için fazla da anlatmaya gerek yok aynen devam telleri bele elinle aradan peçeteyle filan silersin. bir şey değil gitara yazık olacak fretboardu çatlamaya başlamıştır onun. neyse bu üsluba çok bile.
Ya abim hem durduk yere bana iğneleyici yardım mesajı atıyorsun hem de minnettar olmamı bekliyorsun. Tamam eyvallah yardım etmek istemişsin ama senin üslubun ne kadar doğru? Klavyeyle alakalı bir şey olduğu için klavyeyi çekmişim sorun ne bunda da gelip laf sokma çabalarına giriyorsun? Sanki çok düzgün bir şekilde cevap vermişsin de teşekkür etmemişiz gibi davranmanın ne gereği var. Köprünün fotoğrafı da olsa iyi olurmuş internetten bakmakla uğraştık biraz demek yerine geliyorsun “sanki bilerek çekmemişsin internetten bakmadan anlayamayacaz” diye sanki zorla cevap verdiriyor muşuz gibi cevap yazıyorsun. Z kuşağı, forum özrü falan... Elindeki bilgisayarı senden iyi kullanırım orası ayrı konu. Neyse abi seni de uğraştırdık zorla cevap verdirdik değerli vaktinden çaldık, kusuruma bakma...

Son düzenleme:
Ya abim hem durduk yere bana iğneleyici yardım mesajı atıyorsun hem de minnettar olmamı bekliyorsun. Tamam eyvallah yardım etmek istemişsin ama senin üslubun ne kadar doğru? Klavyeyle alakalı bir şey olduğu için klavyeyi çekmişim sorun ne bunda da gelip laf sokma çabalarına giriyorsun? Sanki çok düzgün bir şekilde cevap vermişsin de teşekkür etmemişiz gibi davranmanın ne gereği var. Köprünün fotoğrafı da olsa iyi olurmuş internetten bakmakla uğraştık biraz demek yerine geliyorsun “sanki bilerek çekmemişsin internetten bakmadan anlayamayacaz” diye sanki zorla cevap verdiriyor muşuz gibi cevap yazıyorsun. Z kuşağı, forum özrü falan... Elindeki bilgisayarı senden iyi kullanırım orası ayrı konu. Neyse abi seni de uğraştırdık zorla cevap verdirdik değerli vaktinden çaldık, kusuruma bakma...
Attığım mesajı okumamışsın bile. tremolo ne alaka diyorsun eğer gitarın hareketli köprü değilse hiçbir şekilde telleri gevşetmeden klavyeyi yağlama imkanın yok. eğer okusaydın mesajımı neden tremoloya basman gerektiğini anlardın. Ayrıca şunu da söyleyeyim konuyla alakasız yerlere girerek demogoji ve ad hominem olayına giriyorsun bence girme ç.ünkü 10 yaşından bari pc kullanıyorum ve muhtemelen yaşın kadar benim pc deneyimim var. benden daha iyi pc kullanabilmen için yazılımıcı veya bilgisayar mühendisi olman gerekiyor yani profesyonel olarak pc ile ilgili mesleği yapman gerekiyor hani çiş yarıştırma mevzusuna gireceksen dedim. eğer öyle bir durum yoksa elimdeki bilgisayarı benden de iyi kullanamazsın zaten bu kuşağın en büyük sorunu da bu. hiçbir şeyi bilmedikleri gibi her konuda fikirleri var.

2. bir yöntem de şurada var google'a how to clean/work on fretboard without removing strings diye aratsaydın karşına ilk çıkacak videodan görebilirdin zaten ama ahh doğru benden daha iyi pc kullandığın(!) ve ingilizce bildiğin için(!) zaten yapmıştın bunları...

ve tahmin ediyorum ki diğer mesajlarda yaptığın gibi muhtemelen buraya kadar da okumayacaksın. neyse videoyu izle en azından resimlerine bakarak okursun.

Bence senin anlama problemin var. Sana attığın mesaj için tremolo ne alaka demedim, bana laf atıyorsun ama galiba okuduğunu anlama problemin var. Git bir daha oku ikinci sefere anlarsın belki neden ilk başta çekme gereği duymadığımı. Demogoji yapma diyip iki gündür bir fotoğraf konusunu Z kuşağından girip dönüp dolaştırıp ingilizce seviyeme bile getirebilen sen mi diyorsun bunu... Yazık. Sokaktaki ilkokul mezunu dayılar gibisin. Git bi önceden yazdıklarını oku, kafanla yazmadığın için aklında kalmamış.
Yardım edeceksen adam akıllı et. Kimse elinden tutup şuna mesaj yaz demiyor. Ben mi zorladım seni git tremolo kolu köprülü mü bak diye. Bakmasaydın olsaydı, gelip burada lafını ediyorsun. Eline telefon bir şeyler yazınca böyle oluyor. Gitar hakkında bilgili olabilirsin ama konuşmayı bilmiyorsun.
Neyin eksik anlamadım ki , iki gündür kendince bir şeyler demeye çalışıyorsun. Yok ailecek alkışlıyoruz, yok forum kullanmayı bilmiyon, yok ingilizcen, yok pc’n. Git yapacak bir iş bul kendine de burada boş yapma. Boş boş konuşuyorsun bir de senle uğraşıyoruz burada.

Bence senin anlama problemin var. Sana attığın mesaj için tremolo ne alaka demedim,

En başta sorduğum şeyin tremolo koluyla ne alakası var da çekecem ben onu.

Son düzenleme:
Attığım mesajı okumamışsın bile. tremolo ne alaka diyorsun eğer gitarın hareketli köprü değilse hiçbir şekilde telleri gevşetmeden klavyeyi yağlama imkanın yok.
Attığın cevaba karşılık çözüme inanmayıp tremelo ne alaka demişim gibi algı yapıyorsun. Sana orada tremelo ne alaka dememin sebebi bana o kısmı çekmediğim için aklınca bana laf sokmaya çalıştığın ve “ilk başta sorunumun bu parçayla bir alakası olmadığı için fotoğrafını çekmemiş olmam. “ Sorunum sadece klavyenin rengi atması çünkü. Konuyu açarken çözümünün tremoloyle olacağını bilebilir miyim anlamında dediğim şeyi çarpıtma. Yazdıklarımızı da açıklamak zorunda kalıyoruz duruma bak... Anlama da sıkıntın vardan bunu kastediyorum işte. Neyse ne yaparsan yap kardeş. Daha da bir saniyemi vermem sana kendince ne gevelersen gevele burada.

Klavyeyle alakalı bir şey olduğu için klavyeyi çekmişim sorun ne bunda da gelip laf sokma çabalarına giriyorsun?

Geri