Bc rich warlock

Arkadaşlar bu modeli bilmeyen yoktur bende de bir adet bu modelden bulunmakta fakat hangi seriye ait bilmiyorum one,bronze series hepsi karışık ve birbirinin aynısı arkasında made in chaina yazıyor Çin üretimi. Modelini bilen bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca bu gitara masraf yapmaya değer mi manyetik değişimi falan yeni gitar alacak bütçem yok ve bu fiyat bandında bundan iyi sert ton veren görmedim (death metal çalıyorum) tonu sesi aşırı iyi bu fiyat bandındaki gitarlardan öyle geldi sizce fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
58A1F96C-E69E-4250-A018-D3257D732F6F.jpeg

Sesi tonu çalımı görüntüsü hoşuna gidiyorsa güzeldir dostum.Masraf yapmaya değer mi dersen bence değmez çünkü giriş seviye bir gitar.

İngilizce bir tabir vardır... whatever floats your boat... yani tekneni yüzdüren her neyse... işte o iyidir, kürek çekmene bak anlamında.
Madem mutlusun çalmana bak. Olabilecek en ucuz ve vasat gitarlardan biri. Çalarken keyif alıyorsan ne güzel. Ama gerçeklerle barışık olmak lazım. Ağacından donanımına her şeyi en alt seviye olan bir alete manyetik modifiyesi seni nereye kadar ileri götürür hatta acaba duyar mısın bile farkını?
Her fiyat bandında bundan iyi sert tonlu gitar var hatta belki bundan pahalı olup kötü tonu olan da vardır. Ton bir çok bileşenden oluşur... gitar, ellerin, manyetik, ağaç, kablo, amfi vs vs... gitar bu denklemde kimine göre %10, kimine göre %50 ama daha fazla değil.
Velhasıl kısaca... masraf etmeye değmez hele de şu haliyle memnunsan... direkt bütçe yarat ve komple ekipman yükseltmeye odaklan bence. Ya da meraklıysan modifiye işlerini öğrenmek istiyorsan manyetik değiştir. Ama her zaman dediğim gibi LPG'li Hyundai'ye supercharger V8 takarak pist yarşçısı olamazsın, sadece daha gürültülü bir taksi sahibi olursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İngilizce bir tabir vardır... whatever floats your boat... yani tekneni yüzdüren her neyse... işte o iyidir, kürek çekmene bak anlamında.
Madem mutlusun çalmana bak. Olabilecek en ucuz ve vasat gitarlardan biri. Çalarken keyif alıyorsan ne güzel. Ama gerçeklerle barışık olmak lazım. Ağacından donanımına her şeyi en alt seviye olan bir alete manyetik modifiyesi seni nereye kadar ileri götürür hatta acaba duyar mısın bile farkını?
Her fiyat bandında bundan iyi sert tonlu gitar var hatta belki bundan pahalı olup kötü tonu olan da vardır. Ton bir çok bileşenden oluşur... gitar, ellerin, manyetik, ağaç, kablo, amfi vs vs... gitar bu denklemde kimine göre %10, kimine göre %50 ama daha fazla değil.
Velhasıl kısaca... masraf etmeye değmez hele de şu haliyle memnunsan... direkt bütçe yarat ve komple ekipman yükseltmeye odaklan bence. Ya da meraklıysan modifiye işlerini öğrenmek istiyorsan manyetik değiştir. Ama her zaman dediğim gibi LPG'li Hyundai'ye supercharger V8 takarak pist yarşçısı olamazsın, sadece daha gürültülü bir taksi sahibi olursun.
Evet söyledikleriniz mantıklı geldi ama warlock ve ltd kasalara bir zaafım var şuanda bu gitarın ikinci el piyasası 5-6bin Türk lirası ekipman yükseltipte iyi bir gitar almak istesem en az 15bin lira katıp 20bin lira bandında çıkmam gerekecek 20-10 arasına ortalama yine böyle bir gitar alacak olsam pek değişende olmayacak çünkü denedim epiphoneler cortlar ltdler… hiç biri o istediğim death metal tınısını yakalayamadı ama bu gitarda o hissiyatı alıyorum old school death metal hissiyatı hali hazırda zaten birde amfim arızalı yeni amfi alacağım onun yerine manyetik alıp modifiye edersem daha az maliyete gelir sizinde istersen 10-20 arasında şu gitarlara bak memnun kalırsın dediğiniz gitarlar varsa yazın

Arkadaşlar bu modeli bilmeyen yoktur bende de bir adet bu modelden bulunmakta fakat hangi seriye ait bilmiyorum one,bronze series hepsi karışık ve birbirinin aynısı arkasında made in chaina yazıyor Çin üretimi. Modelini bilen bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca bu gitara masraf yapmaya değer mi manyetik değişimi falan yeni gitar alacak bütçem yok ve bu fiyat bandında bundan iyi sert ton veren görmedim (death metal çalıyorum) tonu sesi aşırı iyi bu fiyat bandındaki gitarlardan öyle geldi sizce fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim 159458 eklentisini görüntüle
Evvel zamandan kalma benzer bir tane de bende var. Klavye, sap, gövde rezonansi vs şaşırtıcı derecede iyi. Ara ara ben de düşünüyorum modifiye işini de, sadece manyetikle çözülmez o iş emin ol.

Köprü, potlar, üst eşik manyetikten önce değişmesi gerekiyor. Toplam masrafla da 2. el çok daha iyi alet alınabilir.

Şimdilik stok manyetiklerle devam edip para biriktirmeye bak ve bunu makul bir fiyata satıp üzerine ekleme yap.

Evvel zamandan kalma benzer bir tane de bende var. Klavye, sap, gövde rezonansi vs şaşırtıcı derecede iyi. Ara ara ben de düşünüyorum modifiye işini de, sadece manyetikle çözülmez o iş emin ol.

Köprü, potlar, üst eşik manyetikten önce değişmesi gerekiyor. Toplam masrafla da 2. el çok daha iyi alet alınabilir.

Şimdilik stok manyetiklerle devam edip para biriktirmeye bak ve bunu makul bir fiyata satıp üzerine ekleme yap.
Evet bende bunu fark ettim sesi fiyat tonu fiyat bandının üzerinde bir performans veriyor örneğin ltd ex50 almayı düşünmüştüm benimkisi o gitarın yanında altın gibi durdu yada epiphonelerin ikinci eli 15k civarı olan gitarları. Yeni gitar almak istiyorum ama maximum bütçem 20bin dolayları olacağından pekte olumlu bakmıyorum çünkü. Bu gitardan iyi olacaklarını düşünmüyorum bu gitara yapacağım manyetik takviyesi ile bence aldığım ton baya iyileşebilir özellikle çaldığım tür için

Aynı gitara sahiptim. Yıllarca kenarda yattı. Bir noktada cinlenip ciddi modifikasyona girişmek istedim. Tek manyetik, siyah hardware, naturel finish birşeyler yapmaktı amacım. Daha 2. yüzün zımparasını bitirmeden pes edip sattım o haliyle. Gitarın akort kararlılığı iyiydi. Kozmetik kaygılar yoksa donanımla oynamaya gerek yok. Bütçe limitliyse boyaya, yanar dönerli işlere de girilmez. Geriye bi manyetik bir de fretler kalıyor. Sap rahatsa, buzz yoksa, crowning iyiyse onlara da ilişme. Gitarın gövdesi sanki agathisti. O da maun benzeri bir ağaç. Hiç risk almadan bi Dimarzio X2N veya Seymour Duncan SH6 sadece köprü pozisyonuna takılırsa gitar zaten tonal anlamda ulaşabileceği en üst noktaya ulaşır.

O noktada mutluysan ileride imkanın olunca kozmetik olarak kurcalarsın. Ama o gitarı normal vakitte 4 - 5 aşırı en iyi gününde satsan 8 - 10 eder. Manyetik de 2 olsun. Zaten normal vakitte eline geçecek parayla, üstüne birşey eklemeden gidebileceğin nokta çok farklı değil. Oyun değiştiren bir alternatif bulabilmen için gitar iyi fiyattan çıkacak, kelepir ilan düşecek, gezegenler hizalanacak... Ya da mevcut imkanı Zuhal indirimini gibi olaylara denk getirmek lazım. Mesela şu paraya şu gitar bedava.

Aynı gitara sahiptim. Yıllarca kenarda yattı. Bir noktada cinlenip ciddi modifikasyona girişmek istedim. Tek manyetik, siyah hardware, naturel finish birşeyler yapmaktı amacım. Daha 2. yüzün zımparasını bitirmeden pes edip sattım o haliyle. Gitarın akort kararlılığı iyiydi. Kozmetik kaygılar yoksa donanımla oynamaya gerek yok. Bütçe limitliyse boyaya, yanar dönerli işlere de girilmez. Geriye bi manyetik bir de fretler kalıyor. Sap rahatsa, buzz yoksa, crowning iyiyse onlara da ilişme. Gitarın gövdesi sanki agathisti. O da maun benzeri bir ağaç. Hiç risk almadan bi Dimarzio X2N veya Seymour Duncan SH6 sadece köprü pozisyonuna takılırsa gitar zaten tonal anlamda ulaşabileceği en üst noktaya ulaşır.

O noktada mutluysan ileride imkanın olunca kozmetik olarak kurcalarsın. Ama o gitarı normal vakitte 4 - 5 aşırı en iyi gününde satsan 8 - 10 eder. Manyetik de 2 olsun. Zaten normal vakitte eline geçecek parayla, üstüne birşey eklemeden gidebileceğin nokta çok farklı değil. Oyun değiştiren bir alternatif bulabilmen için gitar iyi fiyattan çıkacak, kelepir ilan düşecek, gezegenler hizalanacak... Ya da mevcut imkanı Zuhal indirimini gibi olaylara denk getirmek lazım. Mesela şu paraya şu gitar bedava.
epilepsi

Hocam fer

fretler temiz şuanlık sanırım sap ve entonasyon lazım sadece buzz ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum gitara güzel bir manyetik ilave edip daha çok amfi tarafına odaklanacağım ilerisi içinde. Para biriktirip iyi bir exp kasa alırım artık

Evet söyledikleriniz mantıklı geldi ama warlock ve ltd kasalara bir zaafım var şuanda bu gitarın ikinci el piyasası 5-6bin Türk lirası ekipman yükseltipte iyi bir gitar almak istesem en az 15bin lira katıp 20bin lira bandında çıkmam gerekecek 20-10 arasına ortalama yine böyle bir gitar alacak olsam pek değişende olmayacak çünkü denedim epiphoneler cortlar ltdler… hiç biri o istediğim death metal tınısını yakalayamadı ama bu gitarda o hissiyatı alıyorum old school death metal hissiyatı hali hazırda zaten birde amfim arızalı yeni amfi alacağım onun yerine manyetik alıp modifiye edersem daha az maliyete gelir sizinde istersen 10-20 arasında şu gitarlara bak memnun kalırsın dediğiniz gitarlar varsa yazın
O denediginiz diğer gitarları hangi anfi -pedal-processor veya kabin ile denediniz ona da bağlı. Kötü ekipmana bağlayacağınız en kaliteli en sert tonlu gitar bile istediginiz tonu vermez. Gitarın şekline aşık iseniz ve illa bu kasayı kullanacağım derseniz iki seçeneğiniz var:
1. Kabaca bir hesap yapın, manyetik takviyesi ve diğer tüm değişiklikler istediğiniz tonu hazırda verecek olan başka bir gitarın fiyatını aşıyor mu? Eğer gitarinizin sapında, klavyesinde fretlerinde ve köprüsünde sorun yok ise (bunu en iyisi bir luthiere götürüp gösterin, teyit ettirin). Gitariniz Çin malı ve çok büyük ihtimalle giriş seviyesi ama belki olmuyor bazen Çin ve Kore üretimi BC Rich'ler de fena olmayabiliyor (basit anlamda malzeme ve işçilik bağlamında). Biraz şans işi. Eğer bahsettiğim konularda sorun yoksa gitarda o zaman sadece köprü manyetigini X2N ile değiştirip çok sert tonlar alabilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.
2.Eger ki gitariniz upgrade ettirmeye değmez ise o zaman satıp (ortalama 5-8 arası gidebilir) daha orta seviye bir BC Rich -Kore üretimi olabilir bütçeyi çok zorlamaz. Ama Japon ve USA Warlock bütçenizi aşacaktır. Bende Japon var 89 üretimi, satılık. 28 bin TL, veya USA'ler 50-70 arası olabilir fiyat. Illa BC Rich Warlock olma şart yoksa ESP LTD, Jackson, Charvel (Japon serileri), Schechter, Kramer ve hatta Washburn de olabilir. Bu bahsettiğim gitarları ortalama 10-20 bin TL arasi ikinci elde çok rahat bulursunuz ve ekstra manyetik takviyesi veya masraf yapmadan. Farklı kasa gitarlara bakılabilir (daha sert görünüşlü kasalar).
Gitariniz ne kadar kaliteli ve pahalı olursa olsun ekipman kötü ise hiçbir anlamı yok. Sert tonlar veren bir anfi, pedal, processor veya kabin simülasyonu özelliği olan bir anfi işinizi görür.

epilepsi

Hocam fer

fretler temiz şuanlık sanırım sap ve entonasyon lazım sadece buzz ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum gitara güzel bir manyetik ilave edip daha çok amfi tarafına odaklanacağım ilerisi içinde. Para biriktirip iyi bir exp kasa alırım artık
BlackFriday666 güzel anlatmış. Gitarın sapında sorun yoksa ve rahat bir sap ise tek humbucker değişimi yeter.
Benim ilk gitarım Warlock NJ serisi Kore yapımı idi. Genel olarak gayet güzel ve rahat diyebileceğim bir gitardi. Çin ve Kore arasında ve de seriler arasında bazen çok fark olabiliyor. Çin veya Bronze serisinde kullanılan manyetik ile Kore-Japon'da kullanılan manyetik aynı değil kesinlikle (her ne kadar dışardan bakınca hepsi aynı gibi görünse de ve kağıt üstünde de hepsi B.C. Rich bdsm humbucker diye geçse de).
Kore Warlock'um en ufak bir darbede köşelerde soyulma, kırılmalara, boya aşınmasına sebep oluyordu. Şu anki Japon'da boya da ,cila da , ağaç kalitesi de çok daha iyi. Bahsettiğim tarz darbelerde hiçbir şekilde çizilme, kırılma, soyulma olmuyor.
Şu anki gitarinizi imkanınız varsa başka bir anfide ve ekipman da da deneyin. Herhangi bir fark hissedecek misiniz. Mümkünse farklı birka .gitar da deneyin. Yukarda bahsettiğim markalar.olabilir. Karar vermenize yardımcı olacak.
PXL_20221116_152533775.MP.jpg

BlackFriday666 güzel anlatmış. Gitarın sapında sorun yoksa ve rahat bir sap ise tek humbucker değişimi yeter.
Benim ilk gitarım Warlock NJ serisi Kore yapımı idi. Genel olarak gayet güzel ve rahat diyebileceğim bir gitardi. Çin ve Kore arasında ve de seriler arasında bazen çok fark olabiliyor. Çin veya Bronze serisinde kullanılan manyetik ile Kore-Japon'da kullanılan manyetik aynı değil kesinlikle (her ne kadar dışardan bakınca hepsi aynı gibi görünse de ve kağıt üstünde de hepsi B.C. Rich bdsm humbucker diye geçse de).
Kore Warlock'um en ufak bir darbede köşelerde soyulma, kırılmalara, boya aşınmasına sebep oluyordu. Şu anki Japon'da boya da ,cila da , ağaç kalitesi de çok daha iyi. Bahsettiğim tarz darbelerde hiçbir şekilde çizilme, kırılma, soyulma olmuyor.
Şu anki gitarinizi imkanınız varsa başka bir anfide ve ekipman da da deneyin. Herhangi bir fark hissedecek misiniz. Mümkünse farklı birka .gitar da deneyin. Yukarda bahsettiğim markalar.olabilir. Karar vermenize yardımcı olacak.159477 eklentisini görüntüle
Selamlar hocam tavsiyeler için teşekkürler.
Benim elimde ki hangi tür warlock bilmiyorum sapında bronze series diye yazmıyor hiç bir yerinde sadece Bc rich yazısı ve arkada made. İn china yazısı sesi tonu güzel fretler temiz sapda sorun yok bunun hangi tür warlock olduğuna karar veremedim fikriniz var mı bronzmudur yüzde yüz

Selamlar hocam tavsiyeler için teşekkürler.
Benim elimde ki hangi tür warlock bilmiyorum sapında bronze series diye yazmıyor hiç bir yerinde sadece Bc rich yazısı ve arkada made. İn china yazısı sesi tonu güzel fretler temiz sapda sorun yok bunun hangi tür warlock olduğuna karar veremedim fikriniz var mı bronzmudur yüzde yüz
Sapında sadece warlock diyorsa, üretim tarihi ve seri numarasından belki fikir edinilebilir. Çok eski bir seri değilse Bronze olabilir büyük ihtimalle. Sapin başında Warlock yazan üçgen plastik kapak orijinal ise eski üretim birşey olabilir.
Tonu güzel , sap ve fretler iyi ise o zaman hiçbir upgrade yapmaya gerek yok. İlk mesajinizda tonu yetersiz demiştiniz death metal türevleri için.

Sapında sadece warlock diyorsa, üretim tarihi ve seri numarasından belki fikir edinilebilir. Çok eski bir seri değilse Bronze olabilir büyük ihtimalle. Sapin başında Warlock yazan üçgen plastik kapak orijinal ise eski üretim birşey olabilir.
Tonu güzel , sap ve fretler iyi ise o zaman hiçbir upgrade yapmaya gerek yok. İlk mesajinizda tonu yetersiz demiştiniz death metal türevleri için.
Tonu yetersiz demedim hocam güzel oldschool bolt thrower tarzı güzel bır tını yakalıyorum yanlış yazmış olabilirim tonu çok güçlü ve sert bende ikinci el aldım çok eski mi bilmiyorum seri numarasını arattığımda da bir şey bulamadım evde bulunan geçici olarak kullandığım amfi bile olmayan üzerinde sadece overdrive tuşu olan amfi ile kamyon gibi tını alıyorum bundan aktif bir manyetikle şahlanır modifiye olarak üst eşik değişmeyi düşünüyorum birde manyetik fakat aklıma takılan bu gitarın tam olarak ne olduğu nasıl bir yol izlemeliyim gitarın her şeyi orijinaldir diye düşünüyorum switch kolu bile çıkmamış potanslar tertemiz

gitar büyük ihtimal warlock one ben de benzer bir model kullanıyorum .Aslında denilecek pek de bir şey kalmamış ; neden yenilik istediğinize dair bir beyanda da bulunmamışsınız . Öncesinde deneyebildiğiniz kadar gitar deneyin ve size daha uygun-beğendiğiniz bir gitar bulamazsanız gitarın eksik gördüğünüz yanlarını değerlendirip ona göre bir modifiye yapabilirsiniz

Geri