Fender Champion 100 Amp Elektro Gitar Amfisi

Arkadaşlar selam. Alışveriş yapacağım mağazada ( Bulgaristandan alacağım ) Boss Katana mk2 50 yok tükenmiş ve gideceğim tarihte eğer ki stok yenilenmez ise bu amfiyi düşünüyorum. Fiyat olarak 60 Leva ( 750 tl civarı) daha pahalı sadece. Sizce 100w ile evde çalabilir miyim ? %80 evde %20 dışarıda çalacağım muhtemelen.
Ayrıyeten bunun "Fender Champion 50XL versiyonu da var. nedense bulgarsa bu ikisinin fiyatlar düşük ama trde çok farkları var. Ufak bir fark verip 100w olanı almak mı yoksa direkt 50XL alıp evde çalmak mı tercihiniz olurdu ?
İkilemde kaldım. eğer 100w ile çalınabilir ise komşuları rahatsız etmeyecek düzeyde tercihimi ondan yana kullanıcam.

Ses düz orantılı değildir… 50w amfi 100’ünyarısı kadar ses çıkarır değil yani…. Olsa olsa max seviyede 3-5 desibel fark olur.
Champion ses düğmesi çok orantısız, 1-10 arası ama 2-3 gibi neredeyse canlı davulcu ile çalacak kadar yüksek, 5-6 yaparsan komşularını rahatsız etmezsin direkt döverler seni…

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses düz orantılı değildir… 50w amfi 100’ünyarısı kadar ses çıkarır değil yani…. Olsa olsa max seviyede 3-5 desibel fark olur.
Champion ses düğmesi çok orantısız, 1-10 arası ama 2-3 gibi neredeyse canlı davulcu ile çalacak kadar yüksek, 5-6 yaparsan komşularını rahatsız etmezsin direkt döverler seni…
Sen ne önerirsin 50xl alsam ton olarak fark eder mi? Çok kararsız kaldım

ev ortamınd akullanacaksan 50-100 fark etmez zaten komsular sesı köklemene izin vermeyecek bence 5 watt bır lambalı amfıye bak :) hem tasıma sı kolay olur hem daha sıcak tonlar alırsın hemde amfıyı daha verımlı kullanırsın

ev ortamınd akullanacaksan 50-100 fark etmez zaten komsular sesı köklemene izin vermeyecek bence 5 watt bır lambalı amfıye bak :) hem tasıma sı kolay olur hem daha sıcak tonlar alırsın hemde amfıyı daha verımlı kullanırsın
Yanlış diyemem ama bu öneri tek başına o kadar doğru değil.... aşağıda anlattım:

Yanlış diyemem ama bu öneri tek başına o kadar doğru değil.... aşağıda anlattım:

Ses için yazının özeti en azından master ve kanal volume ayrı ayrı olan bir amfi ideal olabilir demek istemiş @solitude71 hocam.

Bence en güzeli ufak bir lambalı kafa anfi (15 veya Max 25 watt+ tek hoparlörlü kabin.
Illa kombo alacağım dersen de 100 u geç, 50 ve hatta 25 watt al. Tabii özellik olarak beklentilerinden düşük olmamak kaydıyla.
Veya Yamaha THR serisi varsa orada onu da gönül rahatlığıyla alabilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar çok teşekkür ederim ^^ Güzel ve mantıklı yorumlarınız için. Muhtemelen bulursam katana bulamazsam fender 50XL alacağım. Sahnede çalma gibi bir durumum olursa başka bir şeye gerek olmaması için 50 düşündüm. O da olmazsa artık blackstar veya muadili 40'lık bakacağım. Değişebilir tabi duruma göre de Tekrardan teşekkür ederim bitanesiniz
Yorumlarınızın hepsini okuyup dikkate aldım

Geri