Kulaklık tavsiyesi ?

Merhaba arkadaşlar. Focusrite scarlett solo aldım elektro gitarım için. Şu anda 2000₺ civarı referans kulaklık için bütçem var. Sizce referans kulaklık almalı mıyım, yoksa bir kaç ay elimdeki corsair hs35 kulaklık ile idare edip kendime referans monitörü mü almalıyım? Corsair kulaklığı scarlett'e kulaklık girişinden 6,5mm dönüştürücü ile bağlasam gecikme veya ses sorunu yaşar mıyım? Bu arada sistemim win10, RTX 3060 12gb, 16gb ddr4 ram, Ryzen 5 1600.

Ses sorunu yoksa bence her zaman öncelik monitor. Monitore ilave olarak ileride kulaklık eklenebilir. Komşular ya da ev halkı sesten rahatsız oluyorsa monitor yerine kulaklıkla idare edilebilir, ayrı konu.

Audio technica ath m20 kullanıyorum bir süredir., giriş seviyesi ve memnunum. Bütçeniz dahilinde giriş seviye referans kulaklıkları içerisinde bence en alınası.
Şuna da belirteyim; eğer gitar tonu ayarlayacaksam, ufak tefek miks işlerimi halledeceksem ath20 'i kullanıyorum. Daha flat ve detayları çok daha iyi veriyor. Ama gitar çalıp müzik dinleyeceksem uzun yıllar önce aldığım pioneer standart bir kulaklık kullanıyorum. Kendinden bass vs eq'ler ekliyor.
Birde alacağınız kulaklığın ohm değeriyle ses kartınızın kulaklık değerinin uyduğuna bakın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Audio technica ath m20 kullanıyorum bir süredir., giriş seviyesi ve memnunum. Bütçeniz dahilinde giriş seviye referans kulaklıkları içerisinde bence en alınası.
Şuna da belirteyim; eğer gitar tonu ayarlayacaksam, ufak tefek miks işlerimi halledeceksem ath20 'i kullanıyorum. Daha flat ve detayları çok daha iyi veriyor. Ama gitar çalıp müzik dinleyeceksem uzun yıllar önce aldığım pioneer standart bir kulaklık kullanıyorum. Kendinden bass vs eq'ler ekliyor.
Birde alacağınız kulaklığın ohm değeriyle ses kartınızın kulaklık değerinin uyduğuna bakın.
Anladım çok teşekkür ederim. Dünden beri araştırma yapıyorum. Şimdilik para biriktirip monitör almak en mantıklısı gibi. Bu süre zarfında elimdeki kulaklık ile idare edeceğim gibi duruyor. Çok sert tonlar hedeflemiyorum, blues çalacağım zaten. Ugreen marka 6.35 jak dönüştürücü aldım kulaklık için umarım sorun yaşamam.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses sorunu yoksa bence her zaman öncelik monitor. Monitore ilave olarak ileride kulaklık eklenebilir. Komşular ya da ev halkı sesten rahatsız oluyorsa monitor yerine kulaklıkla idare edilebilir, ayrı konu.
Kendi kullandığınız veya tavsiye edebileceğiniz bir monitör var mı ? Bir süre daha bekleyip bütçemi arttırabilirim. Şu an tek korkum monitör alırsam elde edeceğim gitar sesi ve tonu beni tatmin eder mi oluyor. Bazı söylemler duydum sadece gitar çalacaksan monitöre boşa para verme vs. diye.Ne kadar doğru ?

Kendi kullandığınız veya tavsiye edebileceğiniz bir monitör var mı ? Bir süre daha bekleyip bütçemi arttırabilirim. Şu an tek korkum monitör alırsam elde edeceğim gitar sesi ve tonu beni tatmin eder mi oluyor. Bazı söylemler duydum sadece gitar çalacaksan monitöre boşa para verme vs. diye.Ne kadar doğru ?
Monitor tek başına yeterli değil tabii ki. Ses kartı ve yazılım da gerekli. Ben presonus eris e4.5 kullandım büyük çoğunlukla müzik dinlemek ve mix için son 4 yıldır. Ev kullanıcısı için epey başarılı alettir öneririm.
Sadece gitar çalacaksan evet bence de monitor parasına ikinci el gitar amfisi almak daha mantıklı.

Geri