Elixir tel Polyweb Nanoweb başka marka?

İlk kez tel değiştirdim ve daddario exl110 aldım ellerim aşırı şekilde terlediği ve terim normalden tuzlu olduğu için telleri her kullanımdan sonra mikrofiber bi bezle sildim ama silmeme rağmen sarımsız tüm teller ilk ayda paslandı. Dahada daddarioya para vermem. Elixir polyweb ile nanoweb hangisini önerirsiniz aralarındaki fark polyweb sanırım kalın kaplamalıymış nanowebde daha inceymiş ama kaplamanın ince olması tellerin ömrünü etkiliyormu kullananlar cevaplayabilirmi.
Yada başka marka önerirmisiniz kendi kullandığınız. Şuan sadece evde çalıyorum amatör şekilde, kayıtla uğraşmıyorum ton benim için çok önemli değil ömrü uzun olsun ve üzmesin yeterli.

Açıkçası ben de elinden işeyenlerdenim. Akustikte D'Addario kullanıyorum. String Cleaner olamadan karartıyı sadece kuru bez ile çıkaramazsın.

Elektroda Nanoweb kullanıyorum memnunum. Aylarca kararmadan duruyor. Yine her çalım sonrası kuru bezle telleri silerim.

Mümkünse gitar çalmadan önce ellerini yıkamanı tavsiye ederim. Malum temizlik imandan gelir 😊

Sırf şu mesaja yardımcı olabileyim diye 3 tane hard case indirip kaldırdım 😂
Ben bayadır optiweb 9-46 kullanıyorum
Anlatımım komik gelebilir ama elixir polyweb sanki pizza ya da pide yiyip unlu ellerle gitara dokunuyomuşsunuz gibi bi his yaratıyor (bende)
optiweb daha zor kararan, dayanıklılığı diğerlerine göre daha iyi bence...
dadario bırakalı baya bi zaman oldu, yeni telleri hakkında fikrim yok

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sırf şu mesaja yardımcı olabileyim diye 3 tane hard case indirip kaldırdım 😂
Ben bayadır optiweb 9-46 kullanıyorum
Anlatımım komik gelebilir ama elixir polyweb sanki pizza ya da pide yiyip unlu ellerle gitara dokunuyomuşsunuz gibi bi his yaratıyor (bende)
optiweb daha zor kararan, dayanıklılığı diğerlerine göre daha iyi bence...
dadario bırakalı baya bi zaman oldu, yeni telleri hakkında fikrim yok
Teşekkürler senide uğraştırmışım istemeden dediğin hissiyatı hafiften tahmin edebiliyorum fakat kötümü iyimi onu pek anlayamadım sanırım optiweb alacağım. Birde şey soracağım hepisburada (yorumlarda) sarımısz tellerin çok sert olduğunu ve sert kullanımlarda kolay koptuğunu söylemişler öyle birşey yaşadınızmı ve fretlere çok hasar verdiği söylenmiş sizde fretlerin durumu nasıl? (ortalama-giriş seviyesi bi jackson js22 kullanıyorum fret materyali hiçbiryerde belirtlimemiş)

polyweb, nanoweb ve optiweb arasındaki tone ve ömür farkını bir türlü çözemedim
Polyweb hic kullanmadim yorum yapamayacagim fakat optiweb cikana kadar yillarca nanoweb kullandim. Nanowebin kaplamasi daha kalin, sarimli teller daha duz hissettiriyor ve pena vurulan yerlerde soyuluyor. Optiwebin hissiyati kaplamasiz tel gibi daha dogal. Optiweb ciktigindan beri sadece onu kullaniyorum.

Estağfurullah umarım yardımcı olabilmişimdir.
Polyweb'in hissiyatını çok sevmedim ben, çalarken sürekli hışırtı çıkarıyor parmaklarım üzerinde gibi geliyor. Aşırı bi kuruluk hissiyatı bıraktı bende.
Yanlış yönlendirmek istemem belki çok iyi teldir bilemiyorum, ben sevemedim sadece.
Açıkcası fretlerde bi erime vs bişey görmedim, hastalık düzeyinde pimpirikli biri olarak söylüyorum bunu. Tel kopması ise hiç yaşamadım, belki tuşe ile alakalıdır.
Js22'nin fret kalitesi iyidir bu arada.

polyweb, nanoweb ve optiweb arasındaki tone ve ömür farkını bir türlü çözemedim

1000007469.jpg

Elixirin kendi sitesinde buldum

Estağfurullah umarım yardımcı olabilmişimdir.
Polyweb'in hissiyatını çok sevmedim ben, çalarken sürekli hışırtı çıkarıyor parmaklarım üzerinde gibi geliyor. Aşırı bi kuruluk hissiyatı bıraktı bende.
Yanlış yönlendirmek istemem belki çok iyi teldir bilemiyorum, ben sevemedim sadece.
Açıkcası fretlerde bi erime vs bişey görmedim, hastalık düzeyinde pimpirikli biri olarak söylüyorum bunu. Tel kopması ise hiç yaşamadım, belki tuşe ile alakalıdır.
Js22'nin fret kalitesi iyidir bu arada.
Teşekkürler yardımın için optiweb alacağım bu ayın 25inde, sonrasında kendim kullandıktan sonrada yorum eklerim.

Geri