Line 6 Spider V 20 mkii vs blackstar id core 20

Yorumları burada… ikisi de nefret edilecek filan şeyler değil.

Benim tercihim Line 6 olurdu ama en az 30 Watt almanı tavsiye ederim. En azından footswitch desteği vb bazı özellikleri nedeniyle. Yine yukarıdaki makaleye paralel master volume özelliği cabası.

IMG_20230822_203516.jpg

@solitude71 hocamın paylaştığı makalenin altında gerek Line6 Spider V gerekse ID core V3 ile ilgili yazıları var. Onları da oku. Hatta hepsini oku. Harika bir neşriyatı var üstadımın. Yok yok adamda 😊

Spider IV kullandım. Efektlerin dijitalize hissettirdiğini ben de başka görüşlerimde yazdım. Bununla beraber Metal ve Clean kanallarını diğer tonlardaki yapaylığa rağmen başarılı bulduğumu da belirtmişimdir spider 4 modeli için.

Yalnız footswitch desteği olan bir Line6 amfi alacaksan tercih edeceğin footswitch en az FBV Express modeli olmalı. Sakın FBV 2 olan modeli alma. Pişman olursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında çok fazla efekt kullanmayacağım sadece crunch vs clean gibi tonlar kullanacağım için efektlerin çoğunu kullanmam. Ses kalitesi hangisinde iyiyse onu alırım

Aslında çok fazla efekt kullanmayacağım sadece crunch vs clean gibi tonlar kullanacağım için efektlerin çoğunu kullanmam. Ses kalitesi hangisinde iyiyse onu alırım
sen geneliyle iyi bir amfi almaya bak... amfi karakteri sert veya clean veya crunchy elbet bir kısım şeylere yatkın olacaktır ama öte yandan iyi amfi hepsini iyi yapar... bu kadar kategorize etme, hele bu seviyede... araba alacam ama yollar genelde sola viraj ben sadece sola iyi dönen araba alayım demiyoruz, yol tutuşu iyi olsun diyoruz... ha sen hatchback alırsın, sedan alırsın, suv alırsın o başka... çok efekt istemiyorsan dijital modelleme değil de klasik solidstate amfilere de bakabilirsin... Laney 20R, 35R.. Orange Crush serisi, Roland microcube vb... fikir versin diye yazdım illa birini övmek için değil

Geri