Elektro gitarda kayıt alırken metronom sorunu

Dostlar ben evde kendi ses kartımla, elektro gitardan kayıt alan amatör birisiyim fakat parçanın üstüne kayıt almak istediğim metronomu bir türlü tutturamıyorum bunun için bir çözüm ya da çalışma stili var mıdır?
Kendi yaptığım yöntem parça çalarken kulaklıkta gitarla üzerine çalıyorum ama metronom hep kaçıyor.

Dostlar ben evde kendi ses kartımla, elektro gitardan kayıt alan amatör birisiyim fakat parçanın üstüne kayıt almak istediğim metronomu bir türlü tutturamıyorum bunun için bir çözüm ya da çalışma stili var mıdır?
Kendi yaptığım yöntem parça çalarken kulaklıkta gitarla üzerine çalıyorum ama metronom hep kaçıyor.

Çalıştığınız parçayı/melodiyi önce yavaş tempodan başlayarak çala çala metronomu yavaş yavaş hızlandırmalısınız, artık bir süre sonra metronomla çalma konusunda sorun yaşamayacak hale gelirsiniz.

Anlatımdan ben biraz şöyle anladım, parça çalarken onu duyup çalmak gecikmeye neden olabilir. Belki kaymanın nedeni bu olabilir. Arkada metronom açık mı hiç bilmiyorum ama püf noktası bu aslında bir şarkı bile çalsa metronom açıkken eşlik edebilmek gerekiyor, şarkıyı takip etmek vuruşlardan sonra vurmak gibi olabilir, metronom (ritm hissi) artık arkada çalarken onun duymadığınız ama hissettiğiniz zaman oturur. yüzde yüz metronom üzerinde vurulacak diye bir kaide yok bu arada, metronom kaçmasını kayıtlardaki çizgilerden ms olarak takip etmeye çalıştığımda bunu fark etmiştim. Ritm kaçırma hissi çok bariz, bu olmayana kadar önce yavaş sonra hızlanma şeklinde metrnomla ilerlemeniz gerekiyor.

Geri