Bas gitar ve davul ilişkisi.Bas gitar yazma

Merhabalar
Bas gitar ve davul ilişkisini anlatan teoriler hangi ders konusu ve hangi başlık altında toplanmaktadır.Asıl öğrenmek istediğim davulda da her ekipmanın bir nota değeri var ve notaya dökülüyor.Bas gitar yazarken o nota değerlerinden mi beslenir.Basçı ne kadar süsleme olacak ne kadar sabit olacak neye göre belirler.
Mesela davulda 16lık geçiş var bunun yakışanı Kromatik olarak yine 16lık Do Do# Re Re# midir(elbette hissiyata göredir ama)
Umarım sorumu sorabilmişimdir.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birincisi ben veya buradakiler senin kardeşin değiliz üyelik bilgilerin de önce kendi yaşını sonra digerlerini oku.Ikincisi dün üye olmuşsun sanırım popüler olmak için kaostan beslenme,millete laf atma,ici dolu seyler yaz.
Diyez bemol nedir bilmeyen müzikal bilgin var.Bas önemli değil derken orada da tepki toplayıp ilerleyeceksin ama bu msjdan sonra arkadaşlar bu konuyu devam ettirmeyecekler.
Son olarak herkese banlicam banlicam yazıyorsun beni bu siteden cikarsana atsana örnek olarak ;senin gibileri yüzünden zaten bu site sıkıcı oldu.Veya nasıl uyeligimi iptal ederim yazar misin.Araştırma yaptım ve yorum okudum da siteden çıkmaya imkan yok.

Son düzenleme:
Birincisi ben veya buradakiler senin kardeşin değiliz üyelik bilgilerin de önce kendi yaşını sonra digerlerini oku.Ikincisi dün üye olmuşsun sanırım popüler olmak için kaostan beslenme,millete laf atma,ici dolu seyler yaz.
Diyez bemol nedir bilmeyen müzikal bilgin var.Bas önemli değil derken orada da tepki toplayıp ilerleyeceksin ama bu msjdan sonra arkadaşlar bu konuyu devam ettirmeyecekler.
Son olarak herkese banlicam banlicam yazıyorsun beni bu siteden cikarsana atsana örnek olarak ;senin gibileri yüzünden zaten bu site sıkıcı oldu.Veya nasıl uyeligimi iptal ederim yazar misin.Araştırma yaptım ve yorum okudum da siteden çıkmaya imkan yok.
Sanırım tüm başlıklara yazan "kişi" ye yazdın.Bu tarz kişilerin ilk bir kaç mesajından sonra engel yapmanı öneririm,her toplulukta böyle kişi/kişiler olacaktır.

Böyle kişiler yüzünden forum sıkıcı olmaz,sıkıcı olan böyle kişileri muhatap alarak kendini strese sokman.

Ülkede hayat yeterince stresli,buraya hobi/sosyal platform olarak bakmakta fayda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gökhan bey selamlar
Öneri ve ogutlerinizi kendi yaş grubunuzdaki insanlara değil yaşça küçük kişilere yapsanız sağlıklı olur.Kimi stres yapacagim kime ne yazacagim beni ilgilendirir.He öneri ve öğüt vereceksenizse hayat dersi degil müzikal ,armoni,nota gitar vs.bu yönde yaparsanız daha iyi olur sonuçta herkesin müzikal bilgisi yeterli olmayabilir.
Birde senli benli olmak adet oldu sanırım .Fakat askerliği beraber yapmadık diye hatirliyorum

Siteye giriş yapmamanız yeterli aslında ama eskiden olduğu gibi yazdıklarımı sileyim gideyim konusuna pek bir site müsaade etmiyor. Arama motorlarında içerik boşa düştüğü zaman sitelere zarar veriyormuş ama tabii ne olursa olsun yazarken iyi, silerken kötü olmamalı.

Tepki gösterdiğiniz konu forumdan sıkılmış bir troll arkadaşın tüm gece forumdaki listedeki tüm başlıklara benzer içerikler yazmasıydı. Forumu yöneten arkadaşlar bu kez fazla uzatmadan müdahale etti, onlar bile görmezden gelemedi yani. Troll denemesi olarak aslında mesela bana yazdığına güldüm, bu kadar uzun yazdığın için seni "banlıcam" yazmış.

Eski forum kültürlerimizden, iletişim araçlarımızdan pek eser kalmadı, sanırım en çok twitter yazma dilimizi bozdu, ben öyle gözlemliyorum.

Bu vesile ile bas ve davul konusunda sınırlı bilgimi paylaşayım. Kromatik olarak takip etmek zorunda değilsiniz. Eğer böyle bir şey yaparsanız zaten o an bu dizinin dönüştürdüğü müziğe çevirmiş olursunuz, bu tamamen nasıl tasarladığınızla ilgili bir şey. Bas ve davul arasındaki en temel ilişki notaların zaman değerleri üzerinden olabilir ama bunu da yüzde yüz takip edeceksiniz diye bir şey yok.

Forumdaki olumsuz havadan ben de şikayetçiyim ama bu tam olarak trollerin yarattığı bir şey değil aslında, örneğin şimdi ben bas ile davul ile ilgili sınırlı bilgimi paylaştım ya, biri çıkıp mesela sen niye bunu paylaşıyorsun arkadaş, ben şu kadar sene bu işin uzmanıyım, doğrusu bu, insanları yanlış yönlendirme falan gibi tat kaçırabilir, bu burada sıklıkla yapılan bir şey. Ortam bu yani, forumda kalıp kalmamanız tamamen sizin tercihiniz olan bir şey. Tabii bu kadar eleştiriyorum ama diğer taraftan son kalan yer (hala açık kalması bile iyi yani) burası, onun da hakkını teslim ediyorum, yanlış anlaşılmasın.

Geri