Behringer UMC22 Mikrofon Sorunu

Ses Kartı: Behringer UMC22
Mikrofon: MXL 2003A Condenser
Anakart: Asus Rog Strix X-670E-A Gaming

Bilgisayarımı yeni topladım. Driver ve bios güncellemelerini yaptım. Behringer UMC22 ses kartım var. Bu ses kartımı bilgisayarıma bağlayıp mikrofonum ile kullandığımda mikrofonumdan ya ses alamıyorum ya da sesim cızırtılı çıkıyor. Sesimin altından bir zincir sesi geliyor. Sorunun ses kartımda veya mikrofonumda mı olup olmadığını kontrol etmek için farklı bir bilgisayarda denedik fakat sorun yoktu. Ses kartım ve mikrofonum o bilgisayarda sorunsuz olarak çalıştı. Kulaklığımın mikrofonunu denedim o da sorunsuz çalışıyor. Sorunun anakarttan kaynaklı olduğuna eminim ama günlerdir bir çözüm yolu bulamadım. Ayrıca yeni bilgisayarıma geçmeden önceki bilgisayarımda ses kartımı bilgisayara bağladığımda USB Audio Codec olarak gözükürken şimdi Line in Behringer USB Audio 2.8.40 olarak görüntüleniyor. İşin özü Asio4all indirdim olmadı, Behringer UMC22'nin driverını indirdim olmadı, anakart chipset güncelledim olmadı, anakart audio driver güncelledim olmadı, condenser mikrofon olduğundan ses kartında +48V açtım olmadı, USB'yi kasada farklı bir yere taktım olmadı. Bu sorunla günlerdir uğraşıyorum. Çözümü iletecek olana şimdiden çok teşekkür ederim..

Çözümü iletiyorum

En kısa zamanda o ses kartını sat.

Çünkü bu zaman kadar üretilmiş en ama en dandik en kötü ses kartları Behringerdir.
Hakkında yazılanları bir yerde toplasak 20 ciltlik ansiklopedi çıkar.

Çözümü iletiyorum

Çünkü bu zaman kadar üretilmiş en ama en dandik en kötü ses kartları Behringerdir.
Sorunun ses kartından olduğunu sanmıyorum. Tamam kaliteli bir ses kartı değil ama doğru uygulama ile ses alamama veya cızırtılı ses alma gibi basit hataları olan bir ses kartı da değil. Senelerce ben de kullanmıştım oradan biliyorum. Zaten arkadaş başka bir bilgisayarda denemiş ve problemsiz çalışmış. Problemin kaynağı muhtemelen bilgisayarından kaynaklı. Ses kartını değiştirse bile çözüm olmayabilir yani bu durum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözümü iletiyorum

2 gün önce farklı bir ses kartı satın aldım fakat baktım ki bu sorun aynen devam ediyor. O yüzden beni idare eden Behringer UMC22'yi satmak yerine yeni satın aldığım ses kartını iade etmeye karar verdim. Zaten yazdıklarımı detaylıca okursan sorunun ses kartında olmadığını kanıtlar nitelikte birçok şey yazdım.

Hocam, öncelikle anakartınıza takılı olan ses kartını aygıt yöneticisine girin sağ tık ile devre dışı bırakıp behringeri deneyin. Sorun hala devam ederse, ana karta takılı olan ses kartını el ile anakatttan sökün driverını kaldırın. Sonra pc yi yeniden başlatıp behringeri deneyin. Buna rağmen hala devam ederse bilgisayara revouninstall programını indirin ve behringer için yüklediğiniz tüm driverleri bu programı kullanarak kaldırın. Pc yi yeniden başlatıp, behringer için en güncel driverı indirip kurun. (Behringer için bir driver yüklemeden önce eski yüklediğiniz driveri kaldırmadıysanız yani birden fazla driverı üst üste yüklemişseniz de soruna yol açabilir)

Son düzenleme:
Ses Kartı: Behringer UMC22
Mikrofon: MXL 2003A Condenser
Anakart: Asus Rog Strix X-670E-A Gaming

Bilgisayarımı yeni topladım. Driver ve bios güncellemelerini yaptım. Behringer UMC22 ses kartım var. Bu ses kartımı bilgisayarıma bağlayıp mikrofonum ile kullandığımda mikrofonumdan ya ses alamıyorum ya da sesim cızırtılı çıkıyor. Sesimin altından bir zincir sesi geliyor. Sorunun ses kartımda veya mikrofonumda mı olup olmadığını kontrol etmek için farklı bir bilgisayarda denedik fakat sorun yoktu. Ses kartım ve mikrofonum o bilgisayarda sorunsuz olarak çalıştı. Kulaklığımın mikrofonunu denedim o da sorunsuz çalışıyor. Sorunun anakarttan kaynaklı olduğuna eminim ama günlerdir bir çözüm yolu bulamadım. Ayrıca yeni bilgisayarıma geçmeden önceki bilgisayarımda ses kartımı bilgisayara bağladığımda USB Audio Codec olarak gözükürken şimdi Line in Behringer USB Audio 2.8.40 olarak görüntüleniyor. İşin özü Asio4all indirdim olmadı, Behringer UMC22'nin driverını indirdim olmadı, anakart chipset güncelledim olmadı, anakart audio driver güncelledim olmadı, condenser mikrofon olduğundan ses kartında +48V açtım olmadı, USB'yi kasada farklı bir yere taktım olmadı. Bu sorunla günlerdir uğraşıyorum. Çözümü iletecek olana şimdiden çok teşekkür ederim..
Sorunun anakart kaynaklı olmadığının garantisini verebilirim, zira anakartınızın ses kartınızla USB dışında herhangi bir bağı yok. Bu durum muhtemel olarak yazılımsal sorunlardan dolayı kaynaklanıyor. Öncelikle mikrofonunuz için gerekliyse +48v açık kalsın. Daha sonra yazılımsal olabilecek tüm sorunları eleyin. Windows ayarlarını kontrol edin, ses kartınız için bulunan sürücü varsa (bu kart için çeşitli yerlerde 3.parti bir sürücü mevcut) bunları deneyin. Ek olarak anakart üzerine herhangi bir ses cihazı bağlı olmamalı. Sisteme ses girişi ve çıkışı ses kartı üzerinden yapılmalı.

Deneme yaparken Kushview Element adlı yazılımı kullanarak ses kartınızın ilgili girişinden doğrudan ses kartı çıkışına sesi verdiğiniz zaman sinyalin sağlığı hakkında bir fikriniz olur. Neyin yanlış neyin doğru çalıştığını daha net anlayabilirsiniz. Ucuz ses kartlarının çoğu yazılımsal anlamda yeterince açık değil, son kullanıcı için düzgün bir kullanıcı deneyimi oluşturmuyor.

Biraz deneme yanılma yoluyla bu problemi çözebileceğinizi düşünüyorum. Kolay gelsin...

Sorunun ne ANAKART ne bilgisayar. Kısaca sorunun hardware değil, sorunun SOFTWARE.

Behringerin ile sana hayatta saadetler diliyorum.

Mümkünse post açmak yerine yerli ve yabancı daha önce bu ve buna benzer sorunlar için açılmış olan binlerce postu araştır oku çözümünü bul.

Bugün bu soruna çözüm bulursun 2 gün sonra işletim sistemine bir güncelleme gelir sonra oturur yine forum forum gezersin.

Sorunun ne ANAKART ne bilgisayar. Kısaca sorunun hardware değil, sorunun SOFTWARE.

Behringerin ile sana hayatta saadetler diliyorum.

Mümkünse post açmak yerine yerli ve yabancı daha önce bu ve buna benzer sorunlar için açılmış olan binlerce postu araştır oku çözümünü bul.

Bugün bu soruna çözüm bulursun 2 gün sonra işletim sistemine bir güncelleme gelir sonra oturur yine forum forum gezersin.
Tamam dostum en Behringer düşmanı sensin. Farklı bir ses kartı satın aldım onda da aynı sorunu yaşıyorum diyorum sana hala Behringer diyorsun.

Hocam, öncelikle anakartınıza takılı olan ses kartını aygıt yöneticisine girin sağ tık ile devre dışı bırakıp behringeri deneyin. Sorun hala devam ederse, ana karta takılı olan ses kartını el ile anakatttan sökün driverını kaldırın. Sonra pc yi yeniden başlatıp behringeri deneyin. Buna rağmen hala devam ederse bilgisayara revouninstall programını indirin ve behringer için yüklediğiniz tüm driverleri bu programı kullanarak kaldırın. Pc yi yeniden başlatıp, behringer için en güncel driverı indirip kurun. (Behringer için bir driver yüklemeden önce eski yüklediğiniz driveri kaldırmadıysanız yani birden fazla driverı üst üste yüklemişseniz de soruna yol açabilir)
Bu dediklerinizi dün yapmıştım ve daha önceki gibi USB Audio Codec olarak görmeye başladı bilgisayarım ses kartını. Ama sorun hala devam ediyor.

Tamam dostum en Behringer düşmanı sensin. Farklı bir ses kartı satın aldım onda da aynı sorunu yaşıyorum diyorum sana hala Behringer diyorsun.
Düşmanlık falan değil.
Aldım dediğin ses kartı ne ?
Sorunun software.

1- Supremefx ve sv3h7 12 (Bu bir amfi. Biliyorsundur diye umut ediyorum. Peki bu ne yapıyor ? ses kanallarının tümünde ki çözünürlüğü YÜKSELTİYOR. Pro gamer abiler için çok daha hassas ses dinleme olanığı ayak sesi bomba yere düşüş sesi. v.s. Müzik ve film izlemeyi sevenler için mükemmel sonuçlar. Ama harici ses kartlarının içerisinde ki dahili amfiler için uygun mu ??? )
2- Sonic studio 3
3- Dts sound unbound (Bu uygulama ayrıca windows sonic konumundan faydalanan bir uygulama. Lisanslı ve güncel olanlar için)

İşte burada sorunun SOFTWARE hale geliyor.

Çünkü ısrarla yazıyorsun ki bir tane daha ses kartı aldım onda da aynı sorun var. Demek ki sorun donanımsal değil. YAZILIMSAL.

Çözüm basit.

Tamam çözümü bilmediğimden buraya yazdım. Bana ne yapmam gerektiğini söyler misin peki? Sonic Studio yüklü bende evet. Gürültü azaltma vs. onlar da seçili uygulama içerisinde.

Başlık tam dedektiflik olmuş, çözüm hakkında fikrim yok ama yukarda gözden kaçırdığınız bir şey var onu yazmak istedim. Başka bilgisayarda ses kartını denemişsiniz ve çalışmış. O denediğiniz bilgisayarın donanım ve yazılım olarak özelliklerini karşılaştırıp eleyebildiğinizi eleyin derim. O şekilde belki bir sonuç çıkar.

Geri