Fujigen Tele modelleri hakkında bilgisi olan?

LTD Deluxe ve hatta çoğu düz LTD SS koymaya başlarken şu anda 80-100bin TL bandına çıkmış olan E-II'lerde yok... bir ara SS daha premium gitar alameti farikası idi şimdi tersi oldu.. FGN'e dönersek SS değil ama daha ilginci hiç konuşulmadı CFS (circular fret), multiscale gitar gibi ama tek yöne yelpaze değil hafif dairesel kesimli fretler.... ilginç olabilir gerçi benim gibi amatör kulaklar hisseder mi o pitch ve entonasyon nüansını bilemedim...

orta ve üst model 3 les paul ve birkaç stratocaster modelini denemiştim işçilik ve performans açısından aşırı iyiler. stratları biraz modern kaçıyor ama üst seviye les pauller birebir 58 speclerinde yapılmışlar. donanımlar gotoh olarak geliyor haliyle. gotoha da diyecek kelime yok tabi. yine de gitar gitardır, deneyip bakıp almak en mantıklısı fakat körlemesine alacağınız herhangi bir fujigen gitar bana kalırsa beklentinizin çok çok üzerinde çıkacaktır.

orta ve üst model 3 les paul ve birkaç stratocaster modelini denemiştim işçilik ve performans açısından aşırı iyiler. stratları biraz modern kaçıyor ama üst seviye les pauller birebir 58 speclerinde yapılmışlar. donanımlar gotoh olarak geliyor haliyle. gotoha da diyecek kelime yok tabi. yine de gitar gitardır, deneyip bakıp almak en mantıklısı fakat körlemesine alacağınız herhangi bir fujigen gitar bana kalırsa beklentinizin çok çok üzerinde çıkacaktır.
Tele güzel gözüküyor ama daha önce denediğim Odyssey modeli Japondan ziyade Endonezya gibiydi.

Fujigen uzun bir süre büyük firmalara üretim yaptı. 70lerden beri başta Ibanez olmak üzere Epiphone, hatta Fender(japon), Gretsch gibi markaların gitarlarını üretti. Son bir kaç yıldır da kendi gitarlarını üretiyor. Sapında Ibanez yazınca başka, Fujigen yazınca başka tabii.

Gayet kaliteli gitarlardır. Ucuz modelleri hariç hepsini öneririm.

Geri