İlk prosesör önerisi

Ses kartı ve prosesör arasından seçimimi yaptım. Bütçem 5 bin tl 6 ya zorlanır. 2 senedir amfiyle çalışıyorum. Ayrı olarak Roland rh-5 kulaklık alınacak. stüdyo hoparlöre para yok .Çok sıkıntı olursa amfiye arada bağlarım ne kadar düzgün ses verirse artık diye düşünüyorum. Tonlar sanırım kötü gelecek amfiye bağlarsam ama bilmiyorum (amfi blackstar fena değil). Şu an tek bildiğim nux mg 300 bir de bir müzik mağazası bana zoom g1x4 dedi önerilerinizi tecrübeli arkadaşları bekliyorum zira çok anlamam bu işlerden iyi günler. (ufak çaplı sahne hayali var.)

prosesörün mantığı amfi, kabin, efet vs ne varsa tek bir ses haline getirip vermektir.. yani sonra amfiye takarım dersen ID:Core olduğunu varsaydığım ?? amfine değil bu işlere uygun Katana mk2, Catalyst vs gibi amfilere takmanda fayda var...
bu forum nice koçyiğitler gördü hepsi telef oldu ucuzundan bir prosesör aldım sadece phones çıkışı var onu da marshall MG'ye taktım ses leş diye
asıl tavsiyem şu olur... ben anlamam siz önerin deme... madem para verecen ve bir hobi peşinde koşacan 3-5 saat vakit ayır forumu karıştır, google yap vs.. yoksa ben dahil kim önerse sanal ortam lafıyla alet alınmaz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
prosesörün mantığı amfi, kabin, efet vs ne varsa tek bir ses haline getirip vermektir.. yani sonra amfiye takarım dersen ID:Core olduğunu varsaydığım ?? amfine değil bu işlere uygun Katana mk2, Catalyst vs gibi amfilere takmanda fayda var...
bu forum nice koçyiğitler gördü hepsi telef oldu ucuzundan bir prosesör aldım sadece phones çıkışı var onu da marshall MG'ye taktım ses leş diye
asıl tavsiyem şu olur... ben anlamam siz önerin deme... madem para verecen ve bir hobi peşinde koşacan 3-5 saat vakit ayır forumu karıştır, google yap vs.. yoksa ben dahil kim önerse sanal ortam lafıyla alet alınmaz
anladım. amfi ile sesin kötü olacağını biliyorum. zaten stüdyo kulaklık ile kullanacağım sadece atıyorum başım ağrırsa kulaklıktan falan amfiye takarım amfiden beklentim yok .ilerki zamanlarda höparlör alacam yani kısaca 5 6 k arası en iyi prosesörü arıyorum diyeyim. cevabın için teşekkür ederim senin bildiğin model varsa söyler misin. bu fiyata sanırım mg300, ge150, gp100 ,zoomg1x4 bunlar var.

Tam ara çözüm en azından benim kendi çözümüm zoom gce-3 olmuştu, ne prosesör ne ses kartı ikisinden de biraz mantığıyla yapılmış bir alet aslında zoom prosesörlerin emülatörü bir araştırabilirsin. Belki ilgini çekebilir. Hem zoom prosesörlerindeki seslere erişmiş oluyorsun, hemde ses kartı olduğu için bilgisayar üzerinden alternatif çözümleri deneyimlemeni sağlıyor.

"(Prosesor modeli) user manual" yazarsan icindeki modellemelerin neye kime ait oldugunu bulabilirsin. Bana gore alinabilecek en dusuk prosesor, boss gt1 nux mg30(300 degil), mooer ge250 bandi. Bunlarin asagisindakilerin tek ozelligi ses karti olarak da kullabilmesi olacaktir. Ayrica footpedal olmasina da dikkat et. Cok lazim oluyor, hele ki gitarin potansi lineer degil ise. Bence tercihin ikinci el bir mg30 olsun, ir'lari olsun kabin simulasyonlari olsun, bilgisayar arayuzu olsun digerlerinden daha iyi. Amfinin efektsiz secenegi yok sanirim, elimde fender acoustasonic amfi vardi, ciddi calmadigimda bagliyordum akustik amfi de oldugundan sesde acayip bir fark olmuyordu ancak seninkinde muhtemelen ton baya degisir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
"(Prosesor modeli) user manual" yazarsan icindeki modellemelerin neye kime ait oldugunu bulabilirsin. Bana gore alinabilecek en dusuk prosesor, boss gt1 nux mg30(300 degil), mooer ge250 bandi. Bunlarin asagisindakilerin tek ozelligi ses karti olarak da kullabilmesi olacaktir. Ayrica footpedal olmasina da dikkat et. Cok lazim oluyor, hele ki gitarin potansi lineer degil ise. Bence tercihin ikinci el bir mg30 olsun, ir'lari olsun kabin simulasyonlari olsun, bilgisayar arayuzu olsun digerlerinden daha iyi. Amfinin efektsiz secenegi yok sanirim, elimde fender acoustasonic amfi vardi, ciddi calmadigimda bagliyordum akustik amfi de oldugundan sesde acayip bir fark olmuyordu ancak seninkinde muhtemelen ton baya degisir.
Hocam butce kısıtlı maalesef neden alinmaz dediniz ki çogu kisi öneriyor ve dediginiz gibi ses karti mevzusuda var ikinci el uyguna buldum mg300 bi tane de.

Geri