Gitar ve vokal kaydı için mikrofon önerisi

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3000 TL civarı bütçem var. Gitar kayıtları için ve aynı zamanda vokal kayıtları için bir mikrofon arıyorum. Öğrenci olduğum için daha fazlasına maalesef çıkamıyorum bütçenin. Siz olsanız bu fiyat çerçevesinde ne alırdınız? BU condenser mikrofon için bir ses kartı da önerir misiniz? Gitar ve mikrofonu aynı ses kartında kullanmak istiyorum. İleride midi klavye tarzı ekipmanları da aynı şekilde kullanmak istiyorum.
Umarım açıklayıcı olmuşumdur, ayıracağınız vakit için çok teşekkür ederim ^^

Aklımda şu vardı; https://www.amazon.com.tr/BEHRINGER...stüdyo+condenser+mikrofon,aps,116&sr=8-1&th=1

Merhabalar vokal kayıtlar için genel olarak dinamik mikrofonlar önerilir. Bunu alınca vokal yapamayacağım anlamına gelmesin sadece öneri o yönde daha sağlam ve yakından ses alırlar. Güçlü sesler dinamik mikrofonlar ile kaydedilir. Uzun ömürlü oluyorlar ayrıca.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar vokal kayıtlar için genel olarak dinamik mikrofonlar önerilir. Bunu alınca vokal yapamayacağım anlamına gelmesin sadece öneri o yönde daha sağlam ve yakından ses alırlar. Güçlü sesler dinamik mikrofonlar ile kaydedilir. Uzun ömürlü oluyorlar ayrıca.
Teşekkür ederim, Sizin bu bütçe dahilinde öneriniz nedir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde Shure SM58 vokal için öneriliyor. Switch olmayan LE modelleri sanırım o fiyatlarda idi. Tanıdık var alacaksanız yardımcı olurum.
Teşekkür ederim. Shure'nin ucuz bir alternatifi olan behringer sl 75c almaya karar verdim. Ses kartı da sipariş ettim: Behringer umc22
Bu ikisi iyi bir performans gösterir mi sizce? Yorumunuzu bekliyorum teşekkür ederim. Ayrıyeten bu mikrofona phantom power gücü verirsem elime kazanç geçer mi ? Yoksa hiç gerek yok mu? Sevgilerle.
BEHRINGER SL 75C / Dinamik Mikrofon Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik

Kondenser mikrofon çevre seslerini almaya yatkındır. O nedenle vokal için cardioid(dinamik) mikrofon tavsiye ederim. 2.elde temiz Shure SM58 ilk tercihim olurdu senin bütçenle kendim için bakacak olsam.

Teşekkür ederim. Shure'nin ucuz bir alternatifi olan behringer sl 75c almaya karar verdim. Ses kartı da sipariş ettim: Behringer umc22
Bu ikisi iyi bir performans gösterir mi sizce? Yorumunuzu bekliyorum teşekkür ederim. Ayrıyeten bu mikrofona phantom power gücü verirsem elime kazanç geçer mi ? Yoksa hiç gerek yok mu? Sevgilerle.
BEHRINGER SL 75C / Dinamik Mikrofon Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik
Dinamik mikrofona phantom power verilmez . Gerek de yoktur.

Geri