Thomann'dan Harley Benton TE-52 almak mı ? İkinci el squier veya sx almak mı ?

Yaklaşık 2 yıl önce squier bullet bir strat almıştım. Başlangıç için gayet yeterliydi fakat artık hiç bi şekilde yetmemeye keyif vermemeye başladı. Bende satıp yeni bir gitar almaya karar verdim bütcem gitarın satış parası ve biraz birikmiş param kadar gitarı alıp zamanla modifiye yapmayı düşünüyorum.

Yaklaşık 2 yıl önce squier bullet bir strat almıştım. Başlangıç için gayet yeterliydi fakat artık hiç bi şekilde yetmemeye keyif vermemeye başladı. Bende satıp yeni bir gitar almaya karar verdim bütcem gitarın satış parası ve biraz birikmiş param kadar gitarı alıp zamanla modifiye yapmayı düşünüyorum.

Bilmiyorsanız hemen söyleyeyim: Bu gitarı o fiyata alamazsınız Thomann'dan:)
150 euro sınırını geçtiği için ekstra vergi biniyor üzerine. Muhtemelen kabaca bir 10 bin TL'yi gözden çıkarmanız lazım ve ayrıca gitarı teslim alma-gümrük muhabbetlerinde potansiyel sıkıntılar da olabiliyor. Bunun için Thomann'dan alışveriş başlığına bakabilirsiniz.
Bunu söylemiş olayım istedim, çünkü bütçeniz kısıtlı olduğuna göre muhtemelen seçeneklerinizi daraltmanızı sağlayacaktır bu. Ancak ikinci el Harley Benton'lara da bakılabilir belki.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilmiyorsanız hemen söyleyeyim: Bu gitarı o fiyata alamazsınız Thomann'dan:)
150 euro sınırını geçtiği için ekstra vergi biniyor üzerine. Muhtemelen kabaca bir 10 bin TL'yi gözden çıkarmanız lazım ve ayrıca gitarı teslim alma-gümrük muhabbetlerinde potansiyel sıkıntılar da olabiliyor. Bunun için Thomann'dan alışveriş başlığına bakabilirsiniz.
Bunu söylemiş olayım istedim, çünkü bütçeniz kısıtlı olduğuna göre muhtemelen seçeneklerinizi daraltmanızı sağlayacaktır bu. Ancak ikinci el Harley Benton'lara da bakılabilir belki.
Sitedeki bütün thomann başlıklarını okudum hocam gitar 139 euro kargoyla 161 gibi bir fiyata geliyor fakat bi arkadaşın yazdıgına göre 150 euro muhabbeti kargo icin geçerli değilmiş. Sizce ikinci el olarak hangi markaya yönelmeliyim?

Sitedeki bütün thomann başlıklarını okudum hocam gitar 139 euro kargoyla 161 gibi bir fiyata geliyor fakat bi arkadaşın yazdıgına göre 150 euro muhabbeti kargo icin geçerli değilmiş. Sizce ikinci el olarak hangi markaya yönelmeliyim?
Doğru, kargo dahil değil o sınıra. Ama sayfayı euro olarak ayarlayınca gitar kargo hariç 160 euro gözüküyor. Kargo 11.63 euro imiş, o dahil değil buna. Hesabınızı doğru yapın ki sonra üzülmeyin.
Not: Sizin baktığınız B-stock olan imiş sanırım. O zaman 150 euronun altında kalıyor.
İkinci elde de sahibinden üzerinden Harley Bentonlar var.

Gümrük mevzuatını bilmiyorum ama 121 euro ederinde Joyo Bandtamp Tweed alacaktım benden acenta bilgilerini istediler tam bir yıl önceydi, ben de siparişi iptal edip, amfiyi değiştirmek zorunda kaldım. şimdi Thomann'dan ne bakarsam bakayım 120 euro sınırına dayanmadan bakıyorum. Son iki ayda 2 tane hard case aldım çok şükür 150 euro altında idi. Bir de kargo bende daima 30 euro olarak görünüyor. Bunu da bir düşünün.Resimdeki fiyatlar kargo dahil fiyatlar dostum.
Ekran Resmi 2024-01-10 11.01.46.jpg

Doğru, kargo dahil değil o sınıra. Ama sayfayı euro olarak ayarlayınca gitar kargo hariç 160 euro gözüküyor. Kargo 11.63 euro imiş, o dahil değil buna. Hesabınızı doğru yapın ki sonra üzülmeyin.
Not: Sizin baktığınız B-stock olan imiş sanırım. O zaman 150 euronun altında kalıyor.
İkinci elde de sahibinden üzerinden Harley Bentonlar var.
Yok hocam b series değil benim baktığım yukarda linki var ama gözükmüyor sanırım

Dosyalar

• 20240110_085805.jpg
    20240110_085805.jpg
    111.9 KB · Gösterim: 32
Gümrük mevzuatını bilmiyorum ama 121 euro ederinde Joyo Bandtamp Tweed alacaktım benden acenta bilgilerini istediler tam bir yıl önceydi, ben de siparişi iptal edip, amfiyi değiştirmek zorunda kaldım. şimdi Thomann'dan ne bakarsam bakayım 120 euro sınırına dayanmadan bakıyorum. Son iki ayda 2 tane hard case aldım çok şükür 150 euro altında idi. Bir de kargo bende daima 30 euro olarak görünüyor. Bunu da bir düşünün.Resimdeki fiyatlar kargo dahil fiyatlar dostum.163438 eklentisini görüntüle
İkinci el Harley benton telecaster buldum istedigim modelden thomannla uğraşmak yerine onu almak daha mı mantıklı sizce

İkinci el Harley benton telecaster buldum istedigim modelden thomannla uğraşmak yerine onu almak daha mı mantıklı sizce
Üstadım denemeniz lazım mutlaka, zaten söylemiş bir arkadaş. Eğer fiyat Thomann’dan aşağıda ise ve gitarın kondisyonu iyi ise elden almanız günümüz koşullarında daha mantıklı. Hem zamandan tasarruf edersiniz hem maddi olarak tasarruf edersiniz.

Üstadım denemeniz lazım mutlaka, zaten söylemiş bir arkadaş. Eğer fiyat Thomann’dan aşağıda ise ve gitarın kondisyonu iyi ise elden almanız günümüz koşullarında daha mantıklı. Hem zamandan tasarruf edersiniz hem maddi olarak tasarruf edersiniz.
Sahibindende 7500e satıyor ve gerçekten konum olarak gidemeyeceğim bir yerde denemem mümkün değil sx mi baksam diye düşünüyorum

Geri