Sx modifiye

Sx alıp modifiye etmek istiyorum ama fazla butcem yok takıcağım manyetikler tonerider hot city limits sx sst62 yada sx alder arasında kaldım alder butcemi zorluyor
Sizce fiyat farkına değermi

Kendi kendine cevap vermişsin zaten bütçen yoksa girme bu işlere , yüzü astarını geçiyor sonra istediğini yapamadığında hayal kırıklığına uğrarsın

Selamlar, bu strat konusu bu da tele konusu olacak şekilde iki konuda bir çok modifiyemi paylaştım.

Günün sonunda her iki gitarımda tam istediğim gibi oldu ancak fiyat olarak ikinci el amerikan fender'e denk oldu.

Hali hazırda 3-5 lira daha yukarı ve beğendiğin bir model varsa direkt onu al geç derim. Modifiye konusu derya deniz çünkü.

Akort burguları çok güzel, kesinlikle değişime gerek yok. Kaçırmazlar.
Üst eşik değişimi çok şeyler katıyor, kesinlikle tavsiye ediyorum.
Köprüde arkada gördüğün blok prinç ve ince. En azından Meksika demir bloğa geçebilirsin veya Ameikan çelik de olabilir.
Blok kalın ve ağır olunca tel daha çok titreşiyor, sustein artıyor ve ses daha gür çıkıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Manyetik değişimi bütçesi düşük olduğu için tavsiye edemiyorum neredeyse gitarın kendisi kadar :)
Bu arada benim aldığım gitarda ağacı HSH olarak oyuktu ama üzerinde SSS dizilimde manyetikler vardı.
Ben HSS çevirdim.
SX alırken Amerikan bayraklı olanları tercih etmende fayda var. Onların ağaçları daha iyi ve modifiyeyi daha çok hissettirir.
Bu arada bazı modelleri basswood ağacı kullanmışlar, strat tonuna uygun bir ağaç değil uzak durmalısın.
Amerikan Alder ve Amerikan Ash güzel seçim. Ash olan daha parlak bir sound veriyor. Kimisi sever kimisi sevmez.
Ash gitarlar her zaman daha pahalıdır. Ash gövde ile gül ağaçlı (kahverengi) klavye ile daha dengeli bir ton elde edildiği bir kanı var.
Alder ile de maple (açık renkli) klavye çok tercih edilir.

Manyetik konusu pahalı olduğu için biraz daha hassas bir konu tarzını belirleyip, ona uygun manyetikleri tercih etmelisin.
Örneğin sahnede dip gürültüsü duymak istemezsen fender noiseless manyetikleri tercih edebilirsin. Ben daha sert tonlar elde edebilmek için köprüye humbucker koydum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprüde arkada gördüğün blok prinç ve ince. En azından Meksika demir bloğa geçebilirsin veya Ameikan çelik de olabilir.
Blok kalın ve ağır olunca tel daha çok titreşiyor, sustein artıyor ve ses daha gür çıkıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Manyetik değişimi bütçesi düşük olduğu için tavsiye edemiyorum neredeyse gitarın kendisi kadar :)
Bu arada benim aldığım gitarda ağacı HSH olarak oyuktu ama üzerinde SSS dizilimde manyetikler vardı.
Ben HSS çevirdim.
SX alırken Amerikan bayraklı olanları tercih etmende fayda var. Onların ağaçları daha iyi ve modifiyeyi daha çok hissettirir.
Bu arada bazı modelleri basswood ağacı kullanmışlar, strat tonuna uygun bir ağaç değil uzak durmalısın.
Amerikan Alder ve Amerikan Ash güzel seçim. Ash olan daha parlak bir sound veriyor. Kimisi sever kimisi sevmez.
Ash gitarlar her zaman daha pahalıdır. Ash gövde ile gül ağaçlı (kahverengi) klavye ile daha dengeli bir ton elde edildiği bir kanı var.

Manyetik konusu pahalı olduğu için biraz daha hassas bir konu tarzını belirleyip, ona uygun manyetikleri tercih etmelisin.
Örneğin sahnede dip gürültüsü duymak istemezsen fender noiseless manyetikleri tercih edebilirsin. Ben daha sert tonlar elde edebilmek için köprüye humbucker koydum.
Ash body rosewood neckli olan versiyonu aldım teşekkür ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben HSS çevirdim.

Şuanda prinç bloğu wlikinson ve üst eşiği hosco markasının kemik eşiği olarak değiştirdim 6 bin lira bütcem kaldı manyetik olarak fender vintera ıı , fender tex mex yada tonerider hotcity limits arasında kaldım

En güzel modelini almışsınız. Manyetikleri değiştirmeyin bence. Zaten o gitardaki manyetikler de alnico diye biliyorum. Biraz tecrübe edin. Değiştirdikleriniz zaten bayağı bi fark yaratmıştır. Bu şekilde devam etmenizi öneririm. İyi bir amfiniz yoksa amfiye yönelin. Kaliteli bir amfiyle çok çok güzel tonlar alacağınıza inanıyorum. İlerde yeni gitara geçersiniz modifiye yerine.

Geri