15.000 TL Bütçe ile Amfi + Elektro Gitar Önerisi

İleride model yükseltirken takaslık veya elden çıkarması kolay bir gitar önerisi istiyorum. Bununla beraber bütçe dahilinde de bir amfiye ihtiyacım var.
bu tarz sololar çalacağım genelde strat kasa önerildi.

İleride model yükseltirken takaslık veya elden çıkarması kolay bir gitar önerisi istiyorum. Bununla beraber bütçe dahilinde de bir amfiye ihtiyacım var.

Strat alabilirsiniz tabii ki ancak illa strat olacak diye bir şey yok.Hss Ibanezleri araştırın yorumlarına bakın.Beğendiğiniz modeli gelin forumda aratın ama başlık açmayın linç yiyebilirsiniz.Yanına da amfi yerine prosesör öneririm fakat tabii ki bu forumdaki arkadaşlara kalmış çünkü ben prosesörü sadece sahnede kullanıyorum 5 yıldır da amfiye dokunmuşluğum yok.Evde ses kartı takıp çalıyorum.Hatta ses kartı demişken bilgisayarınız varsa ve orta halli ise ses kartı alıp bilgisayar üzerinden programlar ile de çalabilirsiniz.Beğendiğiniz gitarları internette aratın,yorumlarına bakın.Tek markaya da takılmayın illa Ibanez veya Fender/Squier olacak diye bir şey yok.Sonra ses kartı prosesör amfi artık ne almak isterseniz onları araştırın.Size önerim Ibanez grx70q ve Nux Mg100. 2.el de alırım derseniz 4000 e Nux Mg300 alırsınız maksimum 9 bin liraya da güzelinden bir gitar alırsınız.

Ses kartıyla çalmaya başlamak gitardan soğutuyor tarzında yorumlar aldım. Gitarı tonu sesi ayarlamak bir tık yoruyormuş sanırım
Yok canım öyle şey mi olur ? Kim dediyse iletişimi kesmenizi öneririm çünkü tek yapacağınız ses kartını bağlayıp driver indirip program kurduktan sonra ayarını yapmak.Bilgisayar kullanmayı biliyorsanız zaten toplamda 10 dakikalık iş.

O fiyat bandında amfi yerine prosesör öneririm. Bende mooer ge150 var ve bir kaç yıl boyunca gayet kullanılabilir, fiyatına göre gayet iyi bir prosesör. Karmaşık bir yapısı da yok çok temel ve sade. Eğer 2. el uygun bulabilirseniz almanızı önerebililrim.

Prosesör ile ses kartının olumlu farkları nedir peki
Prosesörü eğer ilerde sahne alırsan veya gitarını bir yere giderken yanında götürmen gerekirse ses kartına göre çok daha pratik ve rahat şekilde kurabiliyorsunuz. Onun dışında çoğu prosesörün üzerinde pedal da bulunuyor bu yüzden pedala wah vb. efektler atayarak kontrol edebiliyorsunuz. Ve benim fikrimce prosesörde ton yazması daha rahat oluyor. Neden bilmiyorum belki benle alakalıdır ama ses kartını bilgisayara bağlayıp guitar rigden ton yazmayı denerken oldukça kafam karışıyordu ve hep hazır tonları kullanıyordum. He tabi ses kartının olumlu yanı kayıt alacaksanız işinize yarayacak. Ama eğer mooer ge150 alacak olursanız o da bilgisayara bağlanıp ses kartı gibi kayıt için kullanılabiliyor diye biliyorum ama ses kartım da olduğu için hiç prosesör ile kayıt almayı denemedim kalitesi nasıldır vs. bilmiyorum.

Forumda satılık aria pro2 fullerton vardı bir tane kesinlikle tavsiye ederim çok versatile bir gitar satıştakinin aynı renginden bende de var...yanına bir katana çektin mi baya götürür...
Çevremde hiç gitardan anlayan birisi yok dolayısıyla ikinci el gitar almak biraz endişe yaratıyor bende. Bu arada 22 perdeli mi yoksa 24 perdeli mi gitar önerirsiniz. 23 perdeli önerilmedi.

Çevremde hiç gitardan anlayan birisi yok dolayısıyla ikinci el gitar almak biraz endişe yaratıyor bende. Bu arada 22 perdeli mi yoksa 24 perdeli mi gitar önerirsiniz. 23 perdeli önerilmedi.
ben 24 perde tercih ediyorum çünkü 12. perdede çalarken bile hala klavyenin ortalarında bir yerde oluyorsun 15 17 gibi perdelere ulaşmak daha kolay ama bu sefer perde genişliği küçük oluyor parmaklarım bazen sığmıyor tercih meselesi yani

Ne çalacağına bağlı eksikliğini hissedebilirsin 24. perdenin. Çalacağın her şeyde ihtiyacın olmaz tabi ama hangi tür çalacağına bağlı çok kullanıla da biliyor.

23 perde standart olarak pek göreceğiniz bir şey değildir. Hayatımda bir kere bir akustikte gördüm sanki...
21 perde ise özellikle Stratlarda yaygındır.
Bunlar kafa yormamanız gereken şeyler bu noktada. Alacağınız gitarla sizin neler çalabileceğiniz öncelikle sizin becerilerinize bağlıdır.
Gitar ile ilgili tecrübeniz nedir? Eğer gitara yeni başlıyorsanız, "bu tip sololar çalacağım" gibi hayali ifadeler kullanmamanız yerinde olur. O tip soloları çalacak tecrübeniz olsa zaten bu soruları sormazsınız zaten. Çalıp çalamayacağınızı zaman gösterecek.
"Gitarı tonu sesi ayarlamak bir tık yoruyormuş sanırım" gibi saçma sapan kulaktan dolma bilgilere prim vermeyin. Gitar tonu ayarlamak bir beceri ve tecrübe işidir, yorulmadan öğrenemezsiniz.

Perde gerçekten %0,5 fark eder 22 de olur 24 de...gitara bakacak illa forumdan birileri çıkar, zamanında şehirlere göre başlığımız vardı...Bostancı Maltepe Suadiye yakınındaysa bende destek olurum alacaksan ciddi...

Geri