amfi mi yoksa ses kartı mı ?

yakın zamanda elektro gitar alacağım ses kartı daha mantıklı geliyor (behringer um2 yada umc22 düşünüyorum) evde kendi kendime çalacağım. ses kartını öğrenmesi çok zor olur mu ? bütçe 1000-1300 tl 2. ele açığım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ayrıca ses kartı alırsam referans monitör kesinlikle şart mı bütçeyi o kadar yükseltemem çünkü kulaklıkla idare etmeyi düşünüyorum

Ben ses kartı alıp plug-in denediğim zaman 10 senedir gitar çalıyordum.

Lütfen yürümeden koşmaya çalışmayalım. Daha gitardan ses çıkartamıyor durumdasınız. Bütçeniz yettiği kadar bir çalışma amfisi alıp enstrümanı öğrenin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben ses kartı alıp plug-in denediğim zaman 10 senedir gitar çalıyordum.

Lütfen yürümeden koşmaya çalışmayalım. Daha gitardan ses çıkartamıyor durumdasınız. Bütçeniz yettiği kadar bir çalışma amfisi alıp enstrümanı öğrenin.
haklısınız fakat olay yürümeden koşmak değil 1000-1500 liraya alacağım bir amfi orta düzey bile olmayacak sonuçta

Bu işin sınırı yok. 3-5 sene sonra gitar sizi ne yöne götürür ise ona göre ekipmanları var. Dediğim gibi bir süre sonra ya ne saçma sorular sormuşum diyeceksiniz.

Sizi anlıyorum. Aklınızda bir sürü sound var. Gitarı alınca onları çalmak istiyorsunuz. Profesyonel insanların soundları ulaşmak için sağlam bütçe gerekir. Şuanda orta seviye bir gitar 50.000 liradan aşağı değil. Yine orta seviye bir amfi 20-30'dan aşağı değil. Yeni başlayan ve bütçesi çok fazla olmayan her insan oğlunun ufak bir çalışma amfisi alıp çalması taraftarıyım. Bir clean bir overdrive kanalı olan amfi yeterli. Bu tarz amfiler için pedala gerek yok. Alın ekipmanı öğrenin. Sonra ileride paranız oldukça ve bu hobiyi yapmayı severseniz başka yollara girersiniz.

Hayır sese efekt vermek istemediğiniz sürece pedallara ihtiyacınız olmayacak. Lütfen gerekli araştırmayı yapmadan konu açıp konu kirliliği yaratmayın.
hocam herkes farklı bir şey önerdiği için bilgi almak amacıyla soruyorum forumun amacı bu zaten. kimisi düşük bütçede kesinlikle amfi alınmaz, kimisi ses kartını öğrenmek başlangıçta çok zor olur, kimisi de günlük 30 dakika ayırsan ses kartını öğrenirsin dediği için soruyorum amfi de pedal şart yorumları da gördüm bir kaç yerde ondan dolayı sordum.

Bu işin sınırı yok. 3-5 sene sonra gitar sizi ne yöne götürür ise ona göre ekipmanları var. Dediğim gibi bir süre sonra ya ne saçma sorular sormuşum diyeceksiniz.

Sizi anlıyorum. Aklınızda bir sürü sound var. Gitarı alınca onları çalmak istiyorsunuz. Profesyonel insanların soundları ulaşmak için sağlam bütçe gerekir. Şuanda orta seviye bir gitar 50.000 liradan aşağı değil. Yine orta seviye bir amfi 20-30'dan aşağı değil. Yeni başlayan ve bütçesi çok fazla olmayan her insan oğlunun ufak bir çalışma amfisi alıp çalması taraftarıyım. Bir clean bir overdrive kanalı olan amfi yeterli. Bu tarz amfiler için pedala gerek yok. Alın ekipmanı öğrenin. Sonra ileride paranız oldukça ve bu hobiyi yapmayı severseniz başka yollara girersiniz.
teşekkürler, o zaman başlangıç için cort cm10g marshall mg10 yada ibanez bir amfi alıp geçiyorum.

Geri