Focusrite Scarlett 8i6 vs M-Audio Air 192 14

Merhabalar değerli dostlarım, ses kartımın modelini yükseltmeyi düşünüyorum. Şuan için elimde M Audio Air 192 / 4 ses kartım var. Focusrite Scarlett 8i6 8 giriş 6 çıkış ses kartı ile
M-Audio Air 192 14 ses kartının arasında kalmış durumdayım. Beatmakerım, yaptığım beatlerin üzerine hem enstrüman kaydı hem de vokal kaydı yapabileceğim bir ses kartı arıyorum.
Karşılaştırma yaparsak hangisi bana uygun olur? İlgilenirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler efenim.

iki kart da aynı. hangisindeki giriş çıkış sayısı daha çok işinize yararsa onu alın. ne yapmak istediğinizi anlamadım. bu kartlarla model yükseltmiş olmazsınız. giriş çıkış sayısı arttırmış olursunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazmayı unutmuşum onu da yazayım; Focusrite Scarlett 8i6 8 giriş 6 çıkış ses kartı ile Rode K2 birlikte nasıl olur? İlgilenirseniz çok sevinirim.

Vokal ve beat çalışmalarım için ev stüdyosu kuruyorum. İlk kez stüdyo ekipmanlarıyla çalışacağım. Ses kartı, mikrofon ve kulaklık olarak neleri almamı önerirsiniz? İncelediklerimden bazıları şunlar -> Focusrite Scarlett 2i2 Gen 3, Steinberg UR22C, SSL2 (tabi bu diğer ikisine göre pahalı).

Vokal ve beat çalışmalarım için ev stüdyosu kuruyorum. İlk kez stüdyo ekipmanlarıyla çalışacağım. Ses kartı, mikrofon ve kulaklık olarak neleri almamı önerirsiniz? İncelediklerimden bazıları şunlar -> Focusrite Scarlett 2i2 Gen 3, Steinberg UR22C, SSL2 (tabi bu diğer ikisine göre pahalı).
Bu üçünden sadece Scarlett ile tecrübem oldu çok memnun kaldım. Gen 4 çıktı bilginiz olsun. SSL de piyasaya çıktığında çok övüldü, güncel bir ses kartı. Bir de SSL ile çok güzel eklentiler geliyor bilginize...

Yazmayı unutmuşum onu da yazayım; Focusrite Scarlett 8i6 8 giriş 6 çıkış ses kartı ile Rode K2 birlikte nasıl olur? İlgilenirseniz çok sevinirim.
Sorunuzun yanıtı şu tabloda. (işaretlemeyi ben yapmadım). Tek yapmanız gereken mikrofonunuzun ohm değerini öğrenmek ve tablodan ilgili ses kartına bakmak. Scarlett serisinin tamamında aynı preamp kullanılıyor, yani 8i6 için 2i2 ye bakabilirsiniz.
jkhac.jpg

Peki değerli dostlarım o halde şöyle sorayım; siz olsanız Rode K2 yanına kesin olarak bunu almalısın dediğiniz ses kartı hangisidir?

Geri