Hangi amfiyi almalıyım?

Selamlar,

Evde kendi çapımda elektro çalıyorum bir ses kartım var UMC202HD ama çok tatmin etmiyor ses sisteminden kaynaklanıyor olsa gerek o yüzden amfide almak istiyorum ve birkaç sorum olmakla birlikte kafamda iki amfi var bunlar;

Blackstar ID:Core 20 V3 Dijital Kombo Elektro Gitar Amfi | doremusic
Mooer Hornet DH30IBK 30W Gitar Amfisi (Efekt+Bluetooth)

1. Asıl sorum şu bu amfilere ses kartımı bağlayıp kayıt yapabilir miyim?
2. Daha sonra pedal alsam bu pedalları(wah pedal vs.) kullanabilir miyim.
3. Hornetin içinde kendinden looper var bunun için footswitch alsam örneğin bu footswitche bağlayabilir miyim ya da blackstarın kendi içinde bu tarz bi looper özelliği var mı?

Bütçem çok fazla yok 10k gibi ufak bir bütçem var bu modeller dışında önerebiliceğiniz modellere de açığım..

Görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Düzenleme:
Amfilere insanların yaptığı amfi modellerini yükleme tarzı şeyler çok mantıklı geliyor bunun için neural amp modeler kullanıyordum ses kartında ama dediğim gibi tatmin etmiyor beni artık amfi kadar. Bu konuda görüşleriniz varsa da benimle paylaşırsanız sevinirim.

Düzenleme 2:
Elimde SX Telecaster ve Cort X100 elektro gitarları mevcut, hem metal hem de jaz ve blues tarzı çalmak için almıştım. Daha çok bu tarz şarkılar çalıyorum bu amfiler bu tonlara uyum sağlar umarım.

sıfır mi ikinci el mi düşünüyorsunuz. Paylaştığınız o iki amfide çok kısa süre idare eder bence sizi. Belki hiç beğenmeyebilirsinizde.

Burda iş sizde bitiyor birazda. İleride pedal toplamayı düşünüyorsanız ben orange crush 35rt öneririm, çokta güzel sesi vardır. Uzun süre de idare eder. Ama öyle ıvır zıvır şeyler yoktur içinde.

Mooer için forumda pek bir şey bulamadım. Fiyatının ucuz olmasından dolayı 15i olanı almayı düşünüyordum ama dediğim gibi forumda pek bir içerik yok, sadece burada değil genel olarak bu amfi hakkında içerik yok.

fender mustang lt25 tavsiye ederim. Kendim bir fender mustang gt100e sahibim bu lt serisi gt serisinin bir tık sadeleştirilmişi ama tamamen aynı yazılım ve malzeme. bu amfi serisi ile aynı zamanda bir prosesör almış gibi tüm pedalları, farklı amfi modellerini, kabin modellerini kullanıp bir ev kullanıcısı olarak tatmin edici seviyede istediğin şarkı ve sanatçıların tonlarını alırsın. Üstelik amfiye Android yada ios telefonundan bağlanır amfinin tuşlarına bile dokunmadan kullanırsın.

Merhaba bu post dahil blackstar vs incelediğiniz diğer amfilerin postlarınıda okumuştum ancak kafamds tam bir yanıt belirmemişti o nedenle acmıştım bende bu konuyu

Mooer için forumda pek bir şey bulamadım. Fiyatının ucuz olmasından dolayı 15i olanı almayı düşünüyordum ama dediğim gibi forumda pek bir içerik yok, sadece burada değil genel olarak bu amfi hakkında içerik yok.
Mooer hornetin 30i versiyonuna bakıyordum bendr forumda bir bilgi yok ama genel olarak insanlar memnun olduğundan kararsız kaldım

Burda iş sizde bitiyor birazda. İleride pedal toplamayı düşünüyorsanız ben orange crush 35rt öneririm, çokta güzel sesi vardır. Uzun süre de idare eder. Ama öyle ıvır zıvır şeyler yoktur içinde.
Alıcağım tek pedal wah pedal, tonlar arası geçiş için footswitch ve looper olur uzun vadede herhangi bir sahne almayı düşünmediğimden beni kessin yetiyor

fender mustang lt25 tavsiye ederim. Kendim bir fender mustang gt100e sahibim bu lt serisi gt serisinin bir tık sadeleştirilmişi ama tamamen aynı yazılım ve malzeme. bu amfi serisi ile aynı zamanda bir prosesör almış gibi tüm pedalları, farklı amfi modellerini, kabin modellerini kullanıp bir ev kullanıcısı olarak tatmin edici seviyede istediğin şarkı ve sanatçıların tonlarını alırsın. Üstelik amfiye Android yada ios telefonundan bağlanır amfinin tuşlarına bile dokunmadan kullanırsın.
Bütçeme uygun ama lt25 diğer amfilere göre daha eski kalıyor ve çok fazla kaynakta bulamadım biraz daha araştırıp geri dönüş yapıcam.

Benden al demiyorum zaten tercih ederim ki alma çünkü ne ilanımı gazlamak isterim ne de yönlendirme yapmak ama tabak gibi ilan var ... ha ikinci el almam prensibin varsa bilemem de...

Looper bu kadar önemliyse o zaman dediğin gibi Mighty Space, Spider V 60 gibi amfiler ya da prosesör bakacan.

Benden al demiyorum zaten tercih ederim ki alma çünkü ne ilanımı gazlamak isterim ne de yönlendirme yapmak ama tabak gibi ilan var ... ha ikinci el almam prensibin varsa bilemem de...

Looper bu kadar önemliyse o zaman dediğin gibi Mighty Space, Spider V 60 gibi amfiler ya da prosesör bakacan.
Arkadaş ikinci amfi olarak kullanıyor bunu arada çok başarılı.

Geri