Fender Player Stratocaster Klavye Hasarı

Merhabalar, 3 ay kadar önce Fender Player Stratocaster HSH aldım Zuhal Müzikten, dün gitarı çalarken en üst mi tenin ikinci perdesinde fotoğraflarda görünen küçük bir hasar olduğunu fark ettim. Nerde? Ne zaman, Ne şekilde olduğunu bilmiyorum. Sizce bu hasar tamir gerektirir mi? Çalım konusunda şuan bir olumsuzluk yok ama ilerde daha büyük bir soruna sebebiyet verebilir mi? Deneyimli arkadaşlara yardımları için şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

• 20240201_002856.jpg
    20240201_002856.jpg
    983 KB · Gösterim: 99
  • 20240201_002759.jpg
    20240201_002759.jpg
    927.3 KB · Gösterim: 88
  • 20240201_001743.jpg
    20240201_001743.jpg
    1.2 MB · Gösterim: 88
Anladığım kadarıyla fretin ağaca giren kısmını göstermek istemişsiniz. Bir sorun olmaz.
Çok distopik bi senaryoda (daş çatlasa) ordaki fret kalkar tellere değer buzz (cızlama) sesi çıkarır. Gitar teknisyenine götürürsünüz aynı ölçü yeni bir fret çakar. O kadarcık. Dediğim gibi çok zor ihtimaller. Bu sorun bile değil hatta. Düzgün yapıştırılmışsa- ki öyledir- sıkıntı yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla fretin ağaca giren kısmını göstermek istemişsiniz. Bir sorun olmaz.
Çok distopik bi senaryoda (daş çatlasa) ordaki fret kalkar tellere değer buzz (cızlama) sesi çıkarır. Gitar teknisyenine götürürsünüz aynı ölçü yeni bir fret çakar. O kadarcık. Dediğim gibi çok zor ihtimaller. Bu sorun bile değil hatta. Düzgün yapıştırılmışsa- ki öyledir- sıkıntı yok.
Cevabınız için teşekkür ederim ancak, sorun fretler ile ilgili değil. İşaretli alan içerisinde perde hafif içe göçmüş gibi elimle yoklağımda hissediliyor. Fotoğrafta ilk bakışta zor anlaşılıyor.

Dosyalar

• 20240201_002856.jpg
    20240201_002856.jpg
    1.8 MB · Gösterim: 82
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cila damlamış sanırım çalmana bak vuruk hasar felan değil
İki gün önce gitara bakım yapmıştım. Fertleri patlatmak için solomuzik ankaradan linkte ki Fret Polish

Ürünü kullandım. Fertleri maskelemek için kutunun içinden çıkan aparatı kullanırken perdeye zarar mı verdim? acaba diye aklıma takıldı. O noktada elle kontrol yapınca hafif içe göçtüğü hissediliyor.

Çalımı etkilemediğini zaten siz de söylemişsiniz ki bu belli, uzun vadede de endişe edeceğiniz bir şey yok. Bunun için onarım yaptırmanıza gerek yok, gitarlarımın birinde 2-3 perdede bu tarz göçükler var.
Ahşap aletler sonuçta dert etmeyin güle güle kullanın.

Geri