Dunlop kapo

Merhaba, bir süredir piyasada yaygın olan telli kapolardan kullanıyordum ve iyice gevşedi.Bu aleti gördüm, vidalılara göre daha ucuz.Kullanışlı mıdır?Uzun vadede sorun yaşatır mı , gevşer mi?Bu ürünü veya benzeri bir mekanizmayı kullandınız mı?Ayrıca birkaç alt modeli var ve fiyat farkı fazla.Ben hem klasik hemde akustik gitarımda kullanmak istiyorum.Ama Akustik gitar için satılan model klasik gitarıma kısa gelir mi ya da Klasik model akustik gitarı kaçar mı?Tercih etmeli miyim, alacaksan hangisini almalıyım.Açıkçası bütçem biraz kısıtlı.Sorun olmaz ve kullanışlı derseniz klasik modeli tercih edeceğim.farklı model önerilerine de açığım bu fiyat bandında.İyi forumlar
Screenshot_2024-02-22-02-47-30-495_com.doremusic.tr.jpg
Screenshot_2024-02-22-02-47-34-406_com.doremusic.tr.jpg
Screenshot_2024-02-22-02-47-36-652_com.doremusic.tr.jpg
Screenshot_2024-02-22-02-47-39-622_com.doremusic.tr.jpg

Açıkçası bu modelleri hiç sevemedim ve kullanışsız buluyorum. 25 yıl önce Jim Dunlop'un trigger modeline geçtim ve o gün bugündür aynı kapoyu kullanırım.

Aynı marka mı hatırlamıyorum ama çok benzerini yıllar evvel kullandım. Maalesef pek verim alamadım. Bütçeniz kısıtlı ise ikinci ele bakmanızı öneririm.

Kemerli olan model yer kaplamamasi ve hafif olmasi bakımından çok güzel, ancak ince ayar istiyor ve gevşedigi zaman yeniden ayarlayıp takmak lazım ve bir zaman gelecek deforme olacak plastik kilidi (yıllar yıllar sonra).

Baskı ayari yapılabilen ikinci gönderdiğiniz ise evladiyelik, yine nispeten az yer kaplıyor ve hafif sayılır. Kullanımı çok pratik, hızlı takılıyor. Ben bu modelin elektro/akustik ve klasik modellerini kullanıyorum. Birini 2007'de almistim.

Elektro ve klasik gitar kapolari ayrı ve birbirinin yerine kullanılamaz. Klasik gitar klavyesi dümdüz ve geniş, kaposu da ona uygun.

Geri