Tellerde gevşeme

Arkadaşlar 1 hafta önce sap ayarı yaptırdım gitarın,bir gün sonra bas gitara dönüştü benim elektro şuan iyice teller kendini saldı baya teli kendime çeksem gelecek yani tellerde eski gibi diyeyim gitar yeni ama depoda baya durmuş kapalı bende açalı 1 ay oldu işte sizce tel değişimi mi yapmam lazım yoksa farklı birşey mi?

O gitarın çektiği yeter be kardeşim yanlış anlama ama bence gitarı alıp iyi bir lüthüyeye götür ne sorunu varsa yaptır çalmana devam et yoksa böyle böyle uğraşırken sen zevk almayacaksın. Soruna gelirsek de zaten sap ayarı yapıldıktan sonra entanasyon, köprü yayları, tel yüksekliği gibi ayarlar tekrar yapılmalı ne de olsa sap oynuyor gitarın en önemli parçası bütün ayarlar ona bakıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O gitarın çektiği yeter be kardeşim yanlış anlama ama bence gitarı alıp iyi bir lüthüyeye götür ne sorunu varsa yaptır çalmana devam et yoksa böyle böyle uğraşırken sen zevk almayacaksın. Soruna gelirsek de zaten sap ayarı yapıldıktan sonra entanasyon, köprü yayları, tel yüksekliği gibi ayarlar tekrar yapılmalı ne de olsa sap oynuyor gitarın en önemli parçası bütün ayarlar ona bakıyor.
Çalıyorum zaten yok estağfurullah sorun değil fakat sürekli bir sorun oluyor getirme ihtimalim de pek yok ilçe dışında çünkü getirebileceğim zaten bir yer var zaten

Geri