Legato Pull Off

Selamlar
3 parmakla pull of yaparken örneğin major gamdaki egzersizler gibi parmaklarımı 3 ünü de aynı telde tutup tek tek çekmem mi lazım yoksa parmaklarımı 2 2 gruplayıp işi bitenleri üst tellere koyarsam mı daha iyi olur

3'ü aynı telde basıp tek tek çekin. Ek olarak parmakları çekerken doğru ses için direkt parmağı kaldırmak yerine hafif aşağı doğru çekme gibi yaparsanız daha temiz ses alırsınız.

Hocam normalde ben de öyle yapıyordum fakat işaret orta serçe parmak olunca yapmakta aşırı zorlanıyorum çok zor çekiyorum parmağımı
Doğrudur, aslında eşik meselesi. Bir eşik var onu geçince rahatlıyorsunuz. Genelde o eşikte insanlar sıkılıp aman deyip kolay tablarla ilerlemeye çalışıyor. Biraz sabır gerek, sonrası çok keyifli. 🙂 Ayrıca majör gamları da tanıyıp bu şekilde pratik yapmak çok doğru. 👍 Gam hafızası da oturur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğrudur, aslında eşik meselesi. Bir eşik var onu geçince rahatlıyorsunuz. Genelde o eşikte insanlar sıkılıp aman deyip kolay tablarla ilerlemeye çalışıyor. Biraz sabır gerek, sonrası çok keyifli. 🙂 Ayrıca majör gamları da tanıyıp bu şekilde pratik yapmak çok doğru. 👍 Gam hafızası da oturur.
Aynen hocam da işte çok sinir etti ya parmaklarım ayrılmıyor bi türlü çok zor ayırıyorum klavyeden
2 parmakken sıkıntı olmuyor aslında

Geri