Elektro gitar önerisi

Abiler, kardeşler merhaba
1 yıldır gitar çalıyorum 18 yasındayim elimde donner dst 152 ve amfi olarak blackstar id core v10 var
Uzun suredir boyle kullaniyodum artik tonlari
bana yetmiyo gibi geldi ve yukseltmek istiyorum baya secenek var skalayı kendi kafamda biraz daralttim ama birde foruma sormak istedim (genel olarak grunge ton alamak istiyorum alice in chain,pearl jam, radiohead,nirvana gibi)

1.gitarımı yükseltmek istiyorum ve fender hsh düşünüyorum bu gitarda alice in chain, nirvana, deftones, pearl jam, radiohead gibi grupların tonlarina yaklasabilirmiyim
2.amfi olarak fender champion 100 mü boss katana mk 100'ü önerirsiniz
veya daha İyi olur dediğiniz gitar veya amfi varmıdır

bu konular binlerce kez yazıldı, forumu dolaş benzer soruları hatta AYNI soruları soranlara ne cevap verilmiş tara... fikrin netleşir

ikisi arasında illa seç aman abi seçmeden gitme dersen katana derim...

selam, konuyu yeni gördüm. Pearl Jam gibi adı çok duyulmuş ve ikonlaşmış grupların ton belirlerken kullandığı gitar markaları genellikle Fender Strat - Tele ve Gibson Les Paul dışına kolay kolay çıkmaz. Genelde de clean tonların duyumu hoşunuza gidiyorsa yüksek ihtimalle Fender'dir, drive tonlarında ise genelde Gibson kulağa çok tanıdık tınlar. Şu gitarı al demek çok afaki bir cümle çünkü çok farklı sap profilleri ve ergonomik farklılıkları olan gitarlar. Örneğin Gibson tonları benim için çok eşsiz ancak sapı bana lahmacun küreği gibi geliyor o sebeple de hiç bir zaman tercih etmedim. Amfi konusunda modelleri tanımıyorum yorum yapamayacağım :)

Geri