The Crow(Brandon Lee)

Güzel bir film. Adamın intikam için karga sayasinde dünyaya gelmesi ilginç.Filmde kargayı sakatladıktan sonra adamın güçlerinin neden kaybolduğunu anlamadım, karga ölmemişti ki

Brandon Lee ilk filmin çekimlerinin sonlarına doğru bi kaza sonucu ölmemişmiydi yanlış mı biliyorum? geri kalan kısımları bilgisayar ve dublörler yardımıyla tamamlamamışlarmıydı? Crow filmini bu kadar ünlü ve unutulmaz yapanın bu olduğunu düşünüyorum..

Ayrıca bu sene çekilen 4. crow filmi en kötüleri diyebilirim. bu kadar kopuk senaryolu bi film ne gördüm ne duydum...

Etkileyici atmosferi olan bi filmdir.İzlerken farklı hissiyatlara bürünürsünüz.Çok da iyi olmayan bir senaryodan harika bir film çıkmıştır.Dikkat edilmesi gereken de budur.Filmin kendine has yönleri...Harika bir soundtracki vardır.Özellikle Color Me Once ve Slip Slide Melting dinlenmelidir.

Çok sevdiğim Alex Proyas filmi. Bu adamın filmlerindeki o karanlık ve kendine has atmosferi bilen bilir, aynı Dark City'de olduğu gibi The Crow'da da bu mevcut zaten.

Revenga_crw demiş ki:
Brandon Lee ilk filmin çekimlerinin sonlarına doğru bi kaza sonucu ölmemişmiydi yanlış mı biliyorum? geri kalan kısımları bilgisayar ve dublörler yardımıyla tamamlamamışlarmıydı? Crow filmini bu kadar ünlü ve unutulmaz yapanın bu olduğunu düşünüyorum..

Bu da doğru bir bilgi yanlış hatırlamıyorsam. Brandon Lee, çekimler sırasında kazayla vurulup hayatını kaybediyor. Ha, kendi adıma konuşayım ben filmi gene severdim. Zaten Brandon Lee'nin öldüğünden haberim yoktu filmi izlemeden önce. Ama olayın filmi ünlü etmesinde katkısı yoktur diyemem. Gene de kesinlikle izlenesi bir yapım. Taze taze izleseydim, daha ayrıntılı yazardım film hakkında. Cidden beğenmiştim çünkü. Ama izleyeli epey oldu.

Pepper_Keenan demiş ki:
Çok sevdiğim Alex Proyas filmi. Bu adamın filmlerindeki o karanlık ve kendine has atmosferi bilen bilir, aynı Dark City'de olduğu gibi The Crow'da da bu mevcut zaten.

Revenga_crw demiş ki:

Bu da doğru bir bilgi yanlış hatırlamıyorsam. Brandon Lee, çekimler sırasında kazayla vurulup hayatını kaybediyor. Ha, kendi adıma konuşayım ben filmi gene severdim. Zaten Brandon Lee'nin öldüğünden haberim yoktu filmi izlemeden önce. Ama olayın filmi ünlü etmesinde katkısı yoktur diyemem. Gene de kesinlikle izlenesi bir yapım. Taze taze izleseydim, daha ayrıntılı yazardım film hakkında. Cidden beğenmiştim çünkü. Ama izleyeli epey oldu.
Masanın üzerine çıkıp etrafa ateş ettiği sahnede kendisine doğrultulan silahın dolu olması sonucu ölmüştür diye biliyorum ben.

Bu arada Dark City'de harika bir filmdir.Aynı yönetmene sahip olduklarını bilmiyordum,bunu öğrendiğim iyi oldu.

Brandon Lee den sonra hiçbir serisini sevemediğim bir film. İzlediğimde Lee'ye hayran kalmıştım sonra Hürriyet gazetesinin sayfasnda ilginç bir başlık gördüm, "En Garip Ölümler", girdim ve yavaş yavaş bakıyordum kişilere birden Brandon karşıma çıktı ve ağlamam bir oldu.Ondan sonra filmi bir daha izlemedim, izleyemem de sanırım.Ama film tam bir efsane...

çatıdaki solo sahnesinde çaldığı gitar nedir bi türlü bulamadım bilen var mı.yamaha pacifica pa112vcx diye düşünüorm ama emin değilim.

bir düzeltme:flash back çekiminde funboy un ateş ettiği sahnede öldü.

Brandon Lee'nin filmin çekiminde öldüğünü taa o zaman duymuştum. Ama filmi daha dün gece izledim. Müthiş bir karanlık atmosfer var şehirde.
Hele makyajı çok iyi. Güreşçi "Sting" de The Crow imajlıydı.

Geri