Arama sonuçları

 1. Mevlana ve Mesnevilik

  Bence de sen anlamakta zorluk çekiyorsun. Mevlana bir din adamı değil mi? Dini ve ahlaki nasihatler veriyor işte. Orhan Pamuk'un böyle bir amacı yok ve din adamı değil. Bu kadar basit.
 2. Kişilik Karakter

  Yani evrim teorisi yaratılışı reddediyor diye öğreti haline getirilmemeli mi? Senin düşüncene göre de bilim kısıtlanmalı o zaman. Tanrının varlığına ters düşüyor diye Maddenin Korunumu Kanunu'nu da mı kabul etmeyelim yani? Kanunun diğer anlamı da gerçektir bilime göre. Beynimizi az...
 3. Kişilik Karakter

  O da sizin ailenizle ilgili bir şey. Aileniz size düşünce ve davranış özgürlüğü veriyorsa, baskı yapmıyorsa, toplum gibi beynine bazı şeyleri işlemeye çalışmıyorsa etkilenmez.
 4. Mevlana ve Mesnevilik

  Orhan Pamuk'un kitaplarının konusu dinle ilgili değil. Ayrıca Orhan Pamuk dinle ilgili araştırma veya çalışma da yapmıyor.
 5. Kişilik Karakter

  Haklısın ama toplum iyiyi ve kötüyü, ahlak kurallarını belirlediği için kişiyi etkiler. Yaşadığın toplumda dışlanmamak için uyum sağlamaya çalışırsın. Bir şekilde beynine bazı şeyleri işler.
 6. Kişilik Karakter

  Kount kimse kişiliğini oluşturamaz veya şekillendiremez. Kişilikte genlerin, ailenin ve toplumun etkisi vardır sadece. Yazdıkların bilimle çelişiyor. Eroika'nın mesajını okumalısın.
 7. Ocean`s 11, 12, 13...

  gollum1234 yapma lütfen! Yönetmen ve oyuncular bizimle resmen t.şşak geçiyorlar. İlk film süperdi, senaryo çok zekice ve muzipti ama ikinci filmin bir senaryosu bile yok. Adamların bir amacı yok, soygun bile yapmıyorlar.
 8. Al Pacino

  Yiğit Özgür onunla iyi t.şşak geçmişti.
 9. Rüya

  Rüyalar kontrol edilebilir mi, bilmiyorum ama bence rüyalar düşüncelere göre şekilleniyor. Ben rüyamda kötü bir durumla karşı karşıyaysam onu bazen iyiye çevirebiliyorum; bazen de daha da kötüleşiyor. Yani rüyanızda kendinizi evinizde görüyorsunuz ve ev boş; "Annem nerede?" diye düşünüyorsunuz...
 10. Kişilik Karakter

  Kişilik tamamen genlerle ilgili bir şey değil tabiki. İnsanın kültürü tabiki onu olgunlaştıracaktır. Anlattığım şeyin kaderle hiçbir alakası yok. Suç işleyen veya saldırgan olan insanların üzerinde ailesinin ve çevresinin büyük bir etkisi olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Böyle bir insan kendini...
 11. Kişilik Karakter

  nbvma5 insan kendi karakterini oluşturamaz. Ailesinden veya çevresinden şiddet gören çocuklar şiddete eğilimli oluyor tabiki. Bunun birçok örneğiyle karşılaştım şimdiye kadar. Tabi ailesinden şiddet görüp de sinen insanlar da olabilir. O da kişinin belki genlerine belki de önceki deneyimlerine...
 12. Kişilik Karakter

  Anne karnındayken bile kişilik biraz oluşuyor. Teyzem hamileyken eniştem iş nedeniyle yurtdışında bir süre kalmıştı. Bir gece yanlışlıkla evde alarm çalışmış ve teyzem evde yalnız olduğunun farkedilmesinden korktuğu için alarmı kapatmaya çalışmış falan. O zaman çok korktuğu için şimdi kuzenim...
 13. FerhanŞensoy

  Ferhan Şensoy'u sevmeyenler onu tanımayanlardır. Onu tanıdıktan sonra ona tapacağınızdan eminim. Özellikle kitaplarını okuyun.
 14. Ocean`s 11, 12, 13...

  Benim en sevdiğim bölüm lazer dansıydı. Filmin diğer olumlu yanı da Catherine Zeta Jones'un güzelliğiydi.
 15. Kişilik Karakter

  Kişiliğin %60'ını genler, %40'ını çevre oluşturur. İnsan kendini olgunlaştırabilir sadece.
 16. Ocean`s 11, 12, 13...

  Ocean's 12'e gittim, gördüm. Böyle bir rezalet olur mu? Hayatımda böyle bir film izlemedim. Sorderbergh ve ekibi t.şşağına bir film yaparak izleyiciyi aptal yerine koymuş resmen. Senaryo dağınık, belirli bir konu veya olay yok, soygun yok. Julia Roberts'ın ilk filmdeki haliyle şimdikine bakın...
 17. Kanser

  Belirtileri neler? Cilt kanserinde iç organlarda da çoğalıyorlar mı? Sanırım cilt kanseri tedavi edilebiliyormuş.
 18. Kişilik Karakter

  Kişiliğini kendin oluşturamazsın.
 19. Şans Kapıyı Kırınca

  Ferhan Şensoy gibi usta bir tiyatro sanatçısı bu filmde oynuyorken Ayrılsak da Beraberiz'deki herifin oyunculuğunu beğenmen çok ilginç.
 20. Şans Kapıyı Kırınca

  Öyle değil. Bir aile bir yarışmaya katılıyor ve kaybediyor. Teselli öldülü olarak Barbonia adasında tatil kazanıyor. Adanın diktatörü, Amerika'nın kendisine suikast düzenlemesinden korktuğu için kendisine benzeyen bir adam bulmak istiyor. Tatili kazanan ailenin reisi de onun aynısı falan böyle işte.
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler