İbanez RGRT421 BEND YAPARKEN SUSMASI

Herkese Selam Arkadaşlar 2,5 hafta önce zuhal müzikten Bu Gitarı aldım ancak fender kutusunda geldi gitar ;ekstradan içinden birşey çıkmadı.ne alyan vs vs sonra aradım özür dilediler ve alyan gönderdiler. yoğun oldukları için zuhal müzik logolu pakette gönderemedikleri için herneyse gitarda bend yapamıyorum bi yerden sonra susuyor.12-13 perdelerde çözümü nedir ? Ne yapabilirim

Sap ayarımı lazım yoksa başka birşeymi anlamadım ?

Dosyalar

• image.webp
    image.webp
    1.5 MB · Gösterim: 222
  • AA3FC357-E0FD-4C96-BADB-30F2648AF864.webp
    AA3FC357-E0FD-4C96-BADB-30F2648AF864.webp
    1 MB · Gösterim: 94
Son düzenleme:
Manyetiklerdeki jelatinleri de sök.
Manyetigin gücünü azaltır. Bendin sesinin uzamasını engelleyebilir. Anfiye bağlamadan da bend yapılıyorsa , yukarıdaki arkadaşın da bahsettiği gibi sap ayarına baktirilabilir

Sap ayarinin duze yakin bir sekilde yapin fakat az "neck relief" olsun (yani calim pozisyonundayken sap cok az ic bukey olacak). Bu sekilde hala bend yaparken ses sonumleniyorsa, kopruden saddle uzerindeki ayar vidalarindan sonumlenen telleri azar azar yukseltin dengeli bir sekilde. Bu sekilde sorunun cozulecegini dusunuyorum.

Sap ayarinin duze yakin bir sekilde yapin fakat az "neck relief" olsun (yani calim pozisyonundayken sap cok az ic bukey olacak). Bu sekilde hala bend yaparken ses sonumleniyorsa, kopruden saddle uzerindeki ayar vidalarindan sonumlenen telleri azar azar yukseltin dengeli bir sekilde. Bu sekilde sorunun cozulecegini dusunuyorum.
Bende orayı düşünüyorum sap düzgün çünkü

Geri