1 Vol 2 Humbucker Coil tap kablolama mümkün mü ?

Arkadaşlar gitarımda 1 ton 1 vol potansı var.Ton potansı push pull olduğundan split yapılabiliyor.Ama ben ton potansını iptal edip push pull tek volume istiyorum ve ton potansının olduğu yerdeki boşluğa da killswitch düğmesi takmaya çalışıyorum.İnternetten araştırdım hep 1 vol 1 ton çıkıyor.Yapan oldu mu ?

Biraz push-pull pot mantığını öğrenirseniz kolayca yapabilirsiniz. Push-pull kısmında 2x3 log var var her bir taraftaki loglar sap ve kopru humbucker'lari coil split yapabilir. Yani manyetik kabloları potun push-pull loglarina bağlanacak. Potun çıkışı da kill switch'e ve jak cikisina bağlanacak. Oldukça kolay bir diagram.

Biraz push-pull pot mantığını öğrenirseniz kolayca yapabilirsiniz. Push-pull kısmında 2x3 log var var her bir taraftaki loglar sap ve kopru humbucker'lari coil split yapabilir. Yani manyetik kabloları potun push-pull loglarina bağlanacak. Potun çıkışı da kill switch'e bağlanacak. Oldukça kolay bir diagram.
Çok teşekkürler hocam elektrikçi arkadaşa iletiyorum hemen.

Push pull potans aslında potans + 2 yollu anahtarın birleşimi gibi bir şey, birbirinden bağımsız yani.

Killswitch de on off gibi bir switch, evdeki duy anahtarıyla aynı bağlantı şekli.

Vol potansına hali hazırda tone potansında olan push pull anahtar bağlantısını direkt yapabilirsiniz. Tone potansını istemiyorsanız volume potansından giden bağlantı ve kapasitörü sökmeniz yeterli olacaktır. İnternette araştırırken 1vol bağlantı şemalarına bakıp yapabilirsiniz. Push pull için de gitarınızın üzerindekini kullanabilirsiniz.

Push pull potans aslında potans + 2 yollu anahtarın birleşimi gibi bir şey, birbirinden bağımsız yani.

Killswitch de on off gibi bir switch, evdeki duy anahtarıyla aynı bağlantı şekli.

Vol potansına hali hazırda tone potansında olan push pull anahtar bağlantısını direkt yapabilirsiniz. Tone potansını istemiyorsanız volume potansından giden bağlantı ve kapasitörü sökmeniz yeterli olacaktır. İnternette araştırırken 1vol bağlantı şemalarına bakıp yapabilirsiniz. Push pull için de gitarınızın üzerindekini kullanabilirsiniz.
Ayrı olarak bi tane daha potans almama gerek yok mu yani anlamadım hocam.

bir potansa kapasitör bağlarsanız ton potansı olur, kapasitörü çıkarırsanız volume potansı olarak çalışır. Bir push-pull potunuz varken yenisine gerek yok, sadece kapasitörü devreden çıkaracaksınız.

Geri