Parmak kısalığı

Selamlar uzun zamandır bas gitar sahibiyim ama bu zamana kadar çok ilgilenmedim genelde kolay parçaları tab olarak çaldım. Şimdi müzik teorisi öğreniyorum ve parmak egzersizleri yapıyorum. Sorunum ise ellerimim küçük olması. Yaşım 20. Parmaklarım kısa ve küt, küçük derken anormal bi durum yok elim sadece bi erkek eline göre küçük. 170 kadın eli kadar var en az. Parmaklarımı daha rahat açabilmek ve seri olabilmek için ne tür egzersizler yapabilirim? Teşekkürler.

Normal çalışmana devam et sürekli pratik yap. Aslında bakarsan herkes parmaklarından şikayetçi. Çok dert etme

Django Reinhardt​

18 yaşındayken, yaşadığı karavanın yanması sonucu kolları ve bacakları ciddi derecede yaralanmış ve sol elinin yüzük ve serçe parmağı kullanılamaz duruma gelmiştir. Doktorların tekrar gitar çalmasının imkânsız olduğunu söylemesine karşın Django soloları işaret parmağı ve orta parmağını kullanarak çalmış yaralanan diğer iki parmağını da bazı akorları çalmada kullanmıştır.

Selamlar uzun zamandır bas gitar sahibiyim ama bu zamana kadar çok ilgilenmedim genelde kolay parçaları tab olarak çaldım. Şimdi müzik teorisi öğreniyorum ve parmak egzersizleri yapıyorum. Sorunum ise ellerimim küçük olması. Yaşım 20. Parmaklarım kısa ve küt, küçük derken anormal bi durum yok elim sadece bi erkek eline göre küçük. 170 kadın eli kadar var en az. Parmaklarımı daha rahat açabilmek ve seri olabilmek için ne tür egzersizler yapabilirim? Teşekkürler.
pratik yapmaya devam et elbet olur

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler