Köprü Manyetiğinde Çizilme

Esenlikler. Genelde rahat palm mute yapabilmek adına elim köprünün üzerindeyken çalıyorum. Haliyle pena vuruşları da köprü manyetiğinin üzerine denk geliyor. Bugün gitarı temizlerken köprü manyetiğinde ufak çizikler gördüm. Bu sorunu nasıl önleyebilirim?

gerçekten merak ediyorum. penayı manyetiğe nasıl değdirip çizebiliyorsunuz? manyetik everest'e bile yükseltilse dahi penanın yarısı tellerin içine girecek şekilde bir penalama tekniği olan adamın bileklerini hiçbir şey bükemez sanırım. zira o şekilde gitar çalabilmek ekstra bi efor gerektiriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gerçekten merak ediyorum. penayı manyetiğe nasıl değdirip çizebiliyorsunuz? manyetik everest'e bile yükseltilse dahi penanın yarısı tellerin içine girecek şekilde bir penalama tekniği olan adamın bileklerini hiçbir şey bükemez sanırım. zira o şekilde gitar çalabilmek ekstra bi efor gerektiriyor.
Manyetiğin yüksekliğiyle alâkalı değil sanırım. Ben biraz penayı yukarıdan tutuyorum, büyük ihtimalle bu nedenledir. Pena da medium kalınlığında.

Çizilsin nolacak? Her türlü elden çıkarırsın merak etme. Kimse manyetiğin üstündeki ufak çizikleri dert etmez. Gitar bu, çizilir normal olarak. Çizilecek diye tekniğinden, çalımından ödün verme.

çalarkene sağ elini klavye tarafından açılı şekilde gösterecek bir video at, belki tekniğinde bir sorun vardır. Yoksa böyle saçma bir sebepten dolayı enstrümanda çalınacak şarkıların değiştirilmesinin şakasının bile yapılması saçma :)
Tekniğimde sorun olmadığından eminim dostum. Palm mute derslerini izlediğim tüm gitaristler benzer teknikler öneriyor zaten.

Geri