Pink Floyd / Another Brick In The Wall pt2 solo cover by Merve Kargaoğlu

Bir kac elestirim olacak musaadenle,
1- Ne olur gitar calarken gitara bakmaktan korkma, eger gitara bakmaya ihtiyacin varsa bak cunku bakmazsan isler karisir.
2- lutfen calarken gitari sallama, gitari sallayinca daha cool daha rahat yada ne bileyim daha usta gozukmuyorsun.
3- caliminda notasyonunda ve bendlerde hatalarin var, bend hatalarin gitar tutusun ve gitari surekli sallamaktan kaynaklaniyor. Fakat notasyon hatalarina daha dikkat et.

Ben sende daha iyisini yapabilecek potansiyel goruyorum, Ama bunun birinci onceligi gitari sallamamak, bak otur dunyadaki gitar virtuozlerinin canli konser kayitlarini izle, 1 tane sallanarak sallayarak gitar calan adam goremezsin. Gitarla sov yapacak olduklarinda bile gitari bir enstruman olarak degil vucutlarinin bir parcasi gibi hareket ettirirler.
Bence cok daha iyisini yapabilirsin. Yine de tebrik ederim.

Bir kac elestirim olacak musaadenle,
1- Ne olur gitar calarken gitara bakmaktan korkma, eger gitara bakmaya ihtiyacin varsa bak cunku bakmazsan isler karisir.
2- lutfen calarken gitari sallama, gitari sallayinca daha cool daha rahat yada ne bileyim daha usta gozukmuyorsun.
3- caliminda notasyonunda ve bendlerde hatalarin var, bend hatalarin gitar tutusun ve gitari surekli sallamaktan kaynaklaniyor. Fakat notasyon hatalarina daha dikkat et.

Ben sende daha iyisini yapabilecek potansiyel goruyorum, Ama bunun birinci onceligi gitari sallamamak, bak otur dunyadaki gitar virtuozlerinin canli konser kayitlarini izle, 1 tane sallanarak sallayarak gitar calan adam goremezsin. Gitarla sov yapacak olduklarinda bile gitari bir enstruman olarak degil vucutlarinin bir parcasi gibi hareket ettirirler.
Bence cok daha iyisini yapabilirsin. Yine de tebrik ederim.
Teşekkür ederiiiim. Evet aşırıııı bir kasılma söz konusu bu konu da bende. Yani 17 sene oldu ben müzik yapıyorum , konservatuvardayken de çıktığım her konserde de gerçi alanım klasik gitar ama yine de herhang bir durum da bu kasılma konusu ben de fazlasıyla oluyor. Bir de ibanez ile Pink Floyd çalmak cidden zor işmiş. Bend hatalarının gitarı sallamaktan olduğu kadar gitarın kendisiyle de ilişkili oluyor ya. Ama eleştiriler için teşekkür ederim dikkat edeceğim ☺️🤘🏼

David gilmour soloları hakkaten zor
Birincisi çok soloları yavaş, bu tuşeyi çok önemli kılıyor.
İkincisi bendler tam kararında olması lazım yani itiş kuvveti zamanlaması vs..
Bide adam çok sakin duruyor nası beceriyorsa😉 soloda bend yaptımı insan kendini tutamıyor kasılıyor gaza gelip gitarı sağa sola sallıyor🙂 özellikle comfortably numb 2. Solosunda

David gilmour soloları hakkaten zor
Birincisi çok soloları yavaş, bu tuşeyi çok önemli kılıyor.
İkincisi bendler tam kararında olması lazım yani itiş kuvveti zamanlaması vs..
Bide adam çok sakin duruyor nası beceriyorsa😉 soloda bend yaptımı insan kendini tutamıyor kasılıyor gaza gelip gitarı sağa sola sallıyor🙂 özellikle comfortably numb 2. Solosunda
Evet. Bir sonra ki zaten comfortably olacak. Sonrasında istediğim marooned fakat onda ton ayarlamasını nasıl yapacağımı bilemediğim için şimdilik askıya aldım 🙈

Geri