Amfim bozuldu, çalışmıyor

Merhabalar 3 gün önce hightone marka 10W bir amfi aldım 2 gündür ders yoğunluğundan pek fazla çalamadım. 3. Gün 2-3 saat aralıksız çaldım fakat amfiyi hiç bir şekilde zorlamadım volume en fazla 2 ye çıktı basları kısa süreliğine açıp kapattım. Distortion düğmesi açıktı. İlk saatlerde rahatsiz edici bir cızırtı dipses sesi vermeye başladı. Satan kişiye sorduğumda jakın kalitesiz olması nedeniyle yaptığını söyledi. 3. Saatin başında amfi birden bire çalışmamaya başladı ışığı söndü, şuan çalışmıyor. Amfinin aşırı ısındığını ve hafif plastik yanık kokusu olduğunu da söylemeliyim fakat ben yeni alındığı için bu şekilde plastik koktuğunu düşünmüştüm. Sizce sorun ne olabilir

Ne kadar ekmek o kadar köfte. Geçmiş olsun amfinin bir yerleri fazla ısıdan yanmış büyük ihtimal. Muhtemelen ilk kapasitörler erimeye başlamıştır, cızırtı o yüzden olabilir. Böyle ürünleri satan yerler genelde garanti kapsamında değişim yapmaz ama şansını dene.

Bu tarz ne olduğu belirsiz dandik ürünler almayın bunu eğer satarken size önerdiyse satıcı oradan da uzak durun. Laney,marshall,fender vs gibi bilindik markaların giriş seviyesi amfileri var onlardan alın gitardan soğursunuz.

Ne kadar ekmek o kadar köfte. Geçmiş olsun amfinin bir yerleri fazla ısıdan yanmış büyük ihtimal. Muhtemelen ilk kapasitörler erimeye başlamıştır, cızırtı o yüzden olabilir. Böyle ürünleri satan yerler genelde garanti kapsamında değişim yapmaz ama şansını dene.
Haklısın, yolla değişimini yapalım dedi ama yollayacağı amfi yine aynı olur. Tabi şuan kar sebebiyle kargoya ulaşamamda cabası, gitarı çalamadığım hergün pişman olacağım. Bilgilendirme için teşekkürler

Merhabalar 3 gün önce hightone marka 10W bir amfi aldım 2 gündür ders yoğunluğundan pek fazla çalamadım. 3. Gün 2-3 saat aralıksız çaldım fakat amfiyi hiç bir şekilde zorlamadım volume en fazla 2 ye çıktı basları kısa süreliğine açıp kapattım. Distortion düğmesi açıktı. İlk saatlerde rahatsiz edici bir cızırtı dipses sesi vermeye başladı. Satan kişiye sorduğumda jakın kalitesiz olması nedeniyle yaptığını söyledi. 3. Saatin başında amfi birden bire çalışmamaya başladı ışığı söndü, şuan çalışmıyor. Amfinin aşırı ısındığını ve hafif plastik yanık kokusu olduğunu da söylemeliyim fakat ben yeni alındığı için bu şekilde plastik koktuğunu düşünmüştüm. Sizce sorun ne olabilir
Öncelikle geçmiş olsun, yaşadığınız ısınma ve sonrasindaki bozulma amfiden ya da adaptörden kaynaklı gibi duruyor. İyi ihtimalle adaptör yanmış olabilir kötü ihtimalle ise amfi.

Tavsiyem vakit geçirmeden değişim/iade hakkınızı kullanmanız yönünde.

Bu arada iade edebilirseniz, sizin amfinin fiyat skalasında Belcat g10, minsine tg15 gibi amfiler var.
Ses olarak bir şey beklemeyin ama Hightone'e göre daha kaliteli olduklarını söyleyebilirim. Onlardan birini de alabilirsiniz.

Eger iade edebilirseniz ve bütçenizi artirabilirseniz size tavsiyem, biraz daha harcayıp Boston Ga10, Joyo ma10e, vox ac2 rythmbox,Boston Ga15r veya blackstar fly103 gibi amfilere bakmanız yönünde olacaktır.

Bilgilendirme için teşekkürler, değişim yapacaklarını söyledi iade istersem uğraştıracağına eminim fakat ikinci yolladığı amfide bozulursa eğer tüketici haklarına şikayet edeceğim. Önerdiğiniz amfilerin hepsini not tutuyorum ileride para biriktirdiğimde araştırıp alacağım bunun için ayrı teşekkür ediyorum, amfinin benden kaynaklı bozulmamasını öğrenmek güzel

Geri