yurtdışından elektro gitar satın almak.

thomann dan elektro gitar almak istiyorum kargo ile birlikte 256 euro tutuyor (yaklaşık 2300 tl) bunun üzerine ekstra %20 gümrük vergisi öder miyim? veya gitar olduğu için elektronik olarak işlem görüp vb. benzeri daha ayrı bir vergi öder miyim? şimdiden teşekkürler.

%18 gümrük vergisi kesin. (EU ülkesinden geldiği için %20 değil) Bunun üstüne ek vergi çıkarsa elektronik olarak değerlendirileceğinden değil de “müzik aleti” olduğu için çıkar. Ama bu oldukça düşük bir ihtimal. Forumda başına gelen oldu mu bilmiyorum, ben görmedim henüz.

Merhaba yeni baslik acmak istemedim. Yurtdisindan urun getirmekle ilgili.. Şöyleki;
Kardesim ingilterede yasiyor ve gecen sene satin almis oldugu webcami kullanmadigindan bana gondermek istedi.
Kargo postayla gonderdiginde yine gumruk vergisi cıkıyor mu? Yada eski faturasida kargoya eklesek (yeni satin alinmadigina dair belge olarak) her turlu vergiye tabi oluyor mu?

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler