Boss Katana 100 kanal değiştirdikten sonra ses seviyesi düşmesi

Herkese merhaba elimde boss katana 100 head modeli var. Rolandın ga fc pedalı ile kanal geçişlerini sağlıyorum. Kanal geçişi yaptıktan sonra dikkatimi çeken bir şey var hangi kanaldan geçersem geçeyim son geçtiğim kanalın sesi çok düşüyor volume potansını sağa veya sola oynayınca ses orijinal ses seviyesine geliyor. Bu sorunun yazılımsal olduğunu düşündüm sizin fikirleriniz nelerdir ?
Şarkıda cleandan gaine geçtiğimde bir de volume ile uğraşınca şarkı ortada kesiliyor gittikçe can sıkmaya başladı bu konu.

Kanallar arası ses farkı olması normal. Canlı kullanım için zaten ideal olan kanal değiştirmek değil, o kanalı tüm ayarlarıyla bir patch ya da preset gibi kaydedip patch'ler arasında geçiş yapmak. Her halükarda değişiklik yapınca ses düşüyorsa bilemem, fiziksel sorun olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanallar arası ses farkı olması normal. Canlı kullanım için zaten ideal olan kanal değiştirmek değil, o kanalı tüm ayarlarıyla bir patch ya da preset gibi kaydedip patch'ler arasında geçiş yapmak. Her halükarda değişiklik yapınca ses düşüyorsa bilemem, fiziksel sorun olabilir.
Bahsettiğim kanallar arası ses farkı değil örneğin ch1 den ch2 ye sonra tekrar ch1e geçiyorum ch1 nin sesi ilkine göre az çıkıyor volumeyi hafif sol tarafa çevirsem bile eski sesine dönüyor. Ama her geçişten sonra sürekli volume ile uğraşmak mümkün değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hazır içinde olan CH preset'leri demiyorum. Kendi yazdığın patch'leri o butonlara atama yaparken bilgisayardan her türlü ses ayarını verirsin.
Onu da biliyorum 😀 dediğim o da değil, yani dediğim şu örneğin 50 watt modunda çalıyorum gainli ch1de sonra şarkının clean kısmı ch2ye geçtim sonra şarkı tekrar yükseldi gainli ch1e geçtim tekrar işte ch1e geçtiğimde ilki gibi 50wattlık ses çıkmıyor sanki 0.5 watt gibi çıkıyor kanal geçişinde amfi wattı düşüyor.

Geri