elektro gitara yeni başlayacaklar için görünüşü sesi kadar güzel gitar tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba 20 yaşındayım ve elektro gitara başlamak istiyorum daha önce hiç enstrüman çalmadım. Ben biraz araştırdım maksimum 2800tl ye kadar bütçem var(sıfır alacağım taksitli)humbucker gitar alacağım, Epiphone les paul special ve’yi gözüme kestirdim görünüşü çok güzel ikonik gibson kasası fakat internette ikileme düşülmüş sanırsam. Kimisi çok kötü, çöp gitar diyor kimisi çok iyi fiyat performans canavarı diyor. Ben daha çok rock metal dinlerim(Acdc muse rainbow metallica vb). bu gitar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?O fiyat bandında sesler çok değişiyor mu?Strat kasa hoşuma gitmiyor.

Dosyalar

• FB3B4DD5-B492-4EE0-8A5F-89B91299D1A4.jpeg
    FB3B4DD5-B492-4EE0-8A5F-89B91299D1A4.jpeg
    150.9 KB · Gösterim: 116
Sıfır alacaksan imkanın varsa bence deneyip al. Yeni başlayan için en önemli şey bence klavyenin rahatlığı. Açıkçası HSS Strat gitar ile ben MUSE ve AC/DC çaldım gayet tatmin edici. Bir de işin amfi, ses kartı kısmı var bunu da düşün bütçe içerisinde. İlla amfi alacaksan sana ID Core 10 önerebilirim kendim kullanıyorum gayet memnunum.

ben bahsettiginiz gitari ilk basladigimda bir hafta kadar kullandim, sapi rahat gelmemisti bana, degistirmistim. one way trigger in da dedigi uzere imkaniniz varsa dukkanda bir deneyin. yalnizca sap sekilleri degil klavyenin egimi de degisiyor. les paul tarzi gitarlas stratlara gore daha kisa sapli oldugu icin farkli da bir hissiyati var. uyup uymayacagini siz belirleyebilirsniz ancak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben bahsettiginiz gitari ilk basladigimda bir hafta kadar kullandim, sapi rahat gelmemisti bana, degistirmistim. one way trigger in da dedigi uzere imkaniniz varsa dukkanda bir deneyin. yalnizca sap sekilleri degil klavyenin egimi de degisiyor. les paul tarzi gitarlas stratlara gore daha kisa sapli oldugu icin farkli da bir hissiyati var. uyup uymayacagini siz belirleyebilirsniz ancak.
ben daha önce giç gitar dahi doğru düzgün tutmadım fakat bu gitarın görünüşü çok güzel sesi de fena değil mağazada gidip deneyeceğim. Birçok kişi de bu gitarın klavyesinde rahat demiş galiba siz önceden başka gitar çaldığınızdan garip gelmiş olabilir.Sizin dediğiniz sorun sg modellerinde de var mı çünkü strat hoşuma gitmiyor da

neck dive diyecektim ben de, lord_of_the_strings hizli davranmis. daha once gitar calmamistim ilk aldigim gitardi o ancak tamamen kisisel bir olay bu. mesela ibanez wizard lar cogu kiside rahat olmayabiliyor ancak ben cok seviyorum. cok uc noktada olmadikca alisiliyor her seye ancak ilk ogrenirken hem gorsel hem rahatlik olarak size uygun olmasi onemli. gorsel icin ise hic bir sey soyleyemem cok kisisel bir konu o. sevmediginiz bir gitari alip calismak istemezsiniz, hele ki baslangicta sizi cagirmali diye dusunuyorum tesvik yonunden.

Geri