Karikatüristler

oky dan nefret ederim..selçuk erdemi sewerdim lakin artık baydığını düşünüyorum...habire penguende eskizlerini yayınlıyor..erdil hiç çizgisini bozmuyor..ii yani!!yiğt özgür,fatih solmaz ve baruter favorim..ha birde deli hikayeleri hakan karataş!! :D

Bence 'KÖTÜ KEDİ ŞERAFFETİN' dir yani bunun yaratıcısı Bülent Üstün harika bi adamdır...Cengiz Üstün,emrah Ablak,Memo Tembelçizer,Oky,Bahadır Boysal ve Baruter v.b......Bunlar tartışılmayacak kadar kaliteli çizerler

Ben Memo Tembelçizer ve Büstün manyağıyım. Çok muhabbettir keratalar. Amatör yıllarda ben bıraktım ama onlar devam ettiler. (GIRGIR ve Zıpır dergilerinden 1990-1998 arasında karikatürlerim sürekli yayınlandı, diğer bir takım gereksiz dergilerde de -LeMan mesela- çıktı karikatürlerim)

Dediğim gibi, Memo ve Büstün'ü tek geçerim...

En iyi çizerler Ersin Karabulut,Kenan Yarar ve Bahadır Baruterdir BENCE...
Cihan Ceylan'ın esprileri çok hoşuma gidiyor.Tolga Sümerse diğer çizerlerin çizgilerini taklit ediyor ama kendi çizgiside gayet başarılı,nedden böyle birşey yaptığını anlamıyorum.
Memo Tembelçizer tarz yapacam diye yaptığını yıkıyor bence,hiç beğenmedim yeni hikayelerini ve çizgisini.
Ve camiada en uyuz olduğum kişi Boysal.Saçma sapan yazıları var ve nedense paso Osmanlı işkenceleri anlatıp duruyor.Sürekli eski resimlerini sokuşturmalar,her iki kız arkadaşının 1 inin ülkücü bir mafyayla kaçması ve neredeyse her ay 1 tane kanlı ped çizme gereksinimi duymasına uyuz oluyorum.Amatör karikatüristlerin esprilerini çalmasıda ayrı bir maceranın konusu.şKendini fazla bir b.k sanıyor şahsiyet.Sürekli bir benmerkezcilik mevcut bünyede.Aptalın teki yani.

Ersin'in Sandık İçi başlıklı çizgi dizisi Lombakta ki Yeraltı Hikayelerinden bence çok daha iyi.. Umut Sarıkaya'nın Benim de Söyleyeceklerim Var köşesi ve Tembel Çizer Mehmeti de seviyorum...Ama en favori çizerim Emrah AblaK, Tübitak dizisi ve ayrıntıları aynı zamanda Penguendeki Vatandaşa sorduk köşesi özellikle mest ediyor...

DipKöşeNot: Dolmuştaydım elimde Penguen Dergisi ve Emrah'ın takdir edilecek Vatandaşa Sorduk köşesindeki abzürt isimleri görünce, gülmekten gözümden yaş gelmişti...O harika bir insan ya... :arrow:

Bu arada Bahadır Baruterin üstün çizim yeteneği ve kendini aştırmış hayal gücünü takdir ediyorum... :idea:

OÐUZ ABİ tabikii bitane :p
kenan yarar ,bahadır baruter, ersin ,üstün kardeşler behiç pek,tuncay akgün oooooo hepsi super adamlar ya ama artk yaptıkları zevk vermio nerde o eski sayılar :roll:

ersin çizgi öykü çiziyo genel olarak karikatür değil :) ama tabi süper çiziyo yinede her öyküsünde kopuorm ehue yiğit özgür ve serkan altuniğne çok iyiler..

30 Nisan Lombak, Kemik ve Pengeun Fedayilerinin ?mza Günü

Emrah, Kenan, Umut, Ersin ve nice ulu yazarlar?m?z, çizerlerimiz 30 Nisan Pazar Günü ?zmir Fuar?nda kutsal ellerindeki kalemleriyle okuyucu kitlesiyle -yani biz özel, güzel insanlar? :D- bulu?may? bekliyor olacak...

DipKö?eNot: Mürekkeplerinin asla tükenmemesi dile?iyle onlar gerçek bir idol...

Yazar Notu: Bu arada neden soru i?areti var bu fontta derseniz.. Mac'in saçmalamas?...

oğuz aral bu işin üstadıydı bir çoğunun zamanında okuyup etkilendiği insan. avanak avni harikadır mesela ve diğerleri...
selçuk erdem, erdil yaşaroğlu, yiğit özgür, serkan altuniğne beni çok güldürür..
komikazede ki hayvanların gözlerine bayılırım. bir hanyaya diğeri konyaya bakar :)
selçuk erdem de mutlaka havaya ucan bir kuş yada arkada yürüyen komik bişey mutlaka bulundurur beni öldürür gülmekten :)

Geri