Indian Laurel klavyeye limon yağı sürülür mü?

Herkese selamlar, Epiphone Les Paul Standard 60's modelini sonunda, uzun uğraşlar sonucu alabileceğim. Merak ettiğim birkaç şey var, bu gitarın klavyesinin malzemesi Indian Laurel denen bir ağaç. Bu klavyeye limon yağı sürülür mü? Bakımı nasıl yapılır? Ağacı ya da aynı gitarı kullanmış kişiler de cevaplarsa çok mutlu olurum.

Dosyalar

• Screenshot_20210820-003038~2-01.jpeg
    Screenshot_20210820-003038~2-01.jpeg
    80.4 KB · Gösterim: 150
  • Screenshot_20210820-003017~2-01.jpeg
    Screenshot_20210820-003017~2-01.jpeg
    107.1 KB · Gösterim: 151
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanılmıyorsam değil ama böylesine güzel bir gitarı hayatımda hiç elime almadığım için bilmiyorum. Ben bir de ağaç için bir olumsuzluk olur mu demiştim de hani bazı gitarların klavyesi parlıyor ya da kararıyor diye, onu da bir bilen cevaplarsa sevinirim.

Kullanılır sorun olmaz. Tek tük denk gelinen klavye ağaçlarını saymazsak maple dışındaki koyu renkli her klavyeye limon yağı ve türevi malzemelerle bakım yapılabilir diyebiliriz.
Bu klavyeye limon yağı sürülür mü? Bakımı nasıl yapılır?
Rosewood klavyeye nasıl bakım yapılıyorsa aynı şekilde yapabilirsin. YT'da milyar tane video var zaten benim burada anlatabileceğimden hem daha iyi hem göstererek anlatan.

Son düzenleme:
Limon yağını tüm kahverengi ağaçlar için kullanabilirsin dostum. Öncesinde güzel bir şekilde temizlemen gerekiyor ama.
Bu temizleyici ile güzelce temizledikten sonra limon yağını sürebilirsin.

Geri