Yüzük parmagım çok acıyor

Merhaba 2 senedir gitar çalıyorum daha önce gitara ara verdiğim oldu sonra tekrar başladığımda parmağımdaki nasırlar söküldügünden biraz canım yanarak çalıyordum ama bu sefer iş farklı yüzük parmağımda derinin içinde bir tabaka oluştu yüzük parmağım gitarın teline deyince acıdan kıvranıyorum resmen bir süredir akustik gitar çalıyordum 1 hafta önce 0.14 telli bir les paula geçtim sebebi bu olabilirmi birde nasıl geçirebilirim bana acısada daha çok çal dediler bende 1 haftadır ağlayarak gitar çalıyorum ama yine aynı parmaklar nasır kapladı ancak yüzük parmağının nasırı altında dediğim tabaka durmaya devam ediyor lütfen yardım edin ne yapmam lazım

Gitara ara ver, parmagin tumuyle iyileşsin, ondan sonra devam edersin. 0.14 tel standard akortta ise parmaklarına ve koluna bu kadar işkenceye gerek yok, daha ince tel setine geç. Gitar çalmaya devam etmen oradaki travmayı yumusak doku hasarıni daha da kotulestirmekten ve gönüllü işkenceden başka hiçbir şey yapmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitara ara ver, parmagin tumuyle iyileşsin, ondan sonra devam edersin. 0.14 tel standard akortta ise parmaklarına ve koluna bu kadar işkenceye gerek yok, daha ince tel setine geç. Gitar çalmaya devam etmen oradaki travmayı yumusak doku hasarıni daha da kotulestirmekten ve gönüllü işkenceden başka hiçbir şey yapmaz.
Teşekkür ederim dediginiz gibi kısa bir ara iyi olabilir

Birde 0.14 teli azaltmak zorundamıyım bu kalınlık çok hoşuma gitmişti bendlerde ne kadar abansamda kopmuyor kafam rahat çalıyorum en azından ama 2 senedir 0.9 bi anda 0.14 doğru olmadı sizin önerdiğiniz bir kalınlık varmıdır

Birde 0.14 teli azaltmak zorundamıyım bu kalınlık çok hoşuma gitmişti bendlerde ne kadar abansamda kopmuyor kafam rahat çalıyorum en azından ama 2 senedir 0.9 bi anda 0.14 doğru olmadı sizin önerdiğiniz bir kalınlık varmıdır

Çalarken tel kopma olayı kronik bir probleme dönüştüyse çözümü tel kalınlığında değil kontrollü çalımda aramak lazım. Aksi halde sağ eliniz kontrolsüzce vuruyor diye kopan tele çözüm diye daha kalın tel taktığınızda ister istemez daha hoyratça vuracaksınız tellere. Tonal arayışlar, bend tepkisi vb nedenlerle daha kalın tellere yönelinebilinse de elektro gitar için 9 - 42 veya 9 - 46 E akortta gayet sorunsuzca çalınabilir durumdadır. Akustik gitar için standart kabul edilen gauge 12 - 54 diye aklımda kalmış. Bir kontrolünü yapıp, light veya medium kalınlıkta bir tel ile devam etmek faydalı olabilir.

Çalarken tel kopma olayı kronik bir probleme dönüştüyse çözümü tel kalınlığında değil kontrollü çalımda aramak lazım. Aksi halde sağ eliniz kontrolsüzce vuruyor diye kopan tele çözüm diye daha kalın tel taktığınızda ister istemez daha hoyratça vuracaksınız tellere. Tonal arayışlar, bend tepkisi vb nedenlerle daha kalın tellere yönelinebilinse de elektro gitar için 9 - 42 veya 9 - 46 E akortta gayet sorunsuzca çalınabilir durumdadır. Akustik gitar için standart kabul edilen gauge 12 - 54 diye aklımda kalmış. Bir kontrolünü yapıp, light veya medium kalınlıkta bir tel ile devam ve

Çalarken tel kopma olayı kronik bir probleme dönüştüyse çözümü tel kalınlığında değil kontrollü çalımda aramak lazım. Aksi halde sağ eliniz kontrolsüzce vuruyor diye kopan tele çözüm diye daha kalın tel taktığınızda ister istemez daha hoyratça vuracaksınız tellere. Tonal arayışlar, bend tepkisi vb nedenlerle daha kalın tellere yönelinebilinse de elektro gitar için 9 - 42 veya 9 - 46 E akortta gayet sorunsuzca çalınabilir durumdadır. Akustik gitar için standart kabul edilen gauge 12 - 54 diye aklımda kalmış. Bir kontrolünü yapıp, light veya medium kalınlıkta bir tel ile devam etmek faydalı olabilir.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim artık 0.9 orta tansiyon tellere dönme vaktim geldi ayrıyetten tel çok kopartmıyorum ama bazı sololar gereği çok yüksek seslere çıkınca insan bir korkuyor malum dolar olmuş 8.5 yeni tel masraflı

0.14 setle bend yapabiliyorsan helal olsun derim ama bu soruları sonra biri muhtemelen bend yaptığını sanıyordur. 24.75 standart akortta 0.11 bile gayet settir. 0.14 yani mi teli diyelim, bunda tam ses bend yaparsan kopma ihtimali daha fazladır. Zaten telin üstünde var 15 kg yük (normali ortalama 7,5 kg falandır) bir de bend yapınca o tel daha rahat kopar.

0.14 setle bend yapabiliyorsan helal olsun derim ama bu soruları sonra biri muhtemelen bend yaptığını sanıyordur. 24.75 standart akortta 0.11 bile gayet settir. 0.14 yani mi teli diyelim, bunda tam ses bend yaparsan kopma ihtimali daha fazladır. Zaten telin üstünde var 15 kg yük (normali ortalama 7,5 kg falandır) bir de bend yapınca o tel daha rahat kopar.
Üslubun beni biraz üzdü ama yardımcı olmak için dediğini varsayıyorum teşekkür ederim bilgi için

Üslubun beni biraz üzdü ama yardımcı olmak için dediğini varsayıyorum teşekkür ederim bilgi için
Dostum 0.14 tel ile ince mi telinde 7. perdede tam ses bend yapıp video ile at sonra üslubuma gel lütfen. Dediğin tel kalınlığında SRV bile zorlanırdı...

Ayrıca nokta virgül gibi şeyleri icat etmişler, onları da kullanman iyi olur. Millet okurken cümlenin başı nereydi sonu nereydi diye düşünmez.

Neden 0.14 acaba,Jazz mı çalıyorsunuz veya Tellere göre düşük Farklı bir Akorta mı aldınız.Gitar normal akortta ise Les PAUL Gitarın sapı buna göre ayarlımı.Eğer değilse sap inanılmaz iç bükeydir ve Teller çok yüksek olmalı.
Normal Akort çalacaksanız o gitarın teli 0.10 yada 0.11 olmalı.Hatta 24.75 skala gitarlar için 0.10,5 erniball tellerden de öneririm.
Geçmiş olsun:)

Geri