2000-3500TL arası elektro gitar önerisi

Merhaba başlıkta olduğu gibi 2000-3500TL arasında elektro gitar arıyorum ama bir türlü karar veremiyorum.
Düşündüğüm model Jackson JS11 Dinky. Çalmak istediğim gruplar başlıca Gojira, Slayer, Metallica, Sabaton, Slipknot, Bleed from Within. Çoğunluk Gojira ve Bleed From Within
Edit : kararımı değiştirdim ufak çaplı bir araştırma ile.

Son düzenleme:

• Konu Sahibi Konu Sahibi

benim zaten 2-3 gitar bakarken kafam karışıyor. Çaldığım türlere göre en uygununu önerebilir misiniz. Bir sürü önermek yerine

Jackson JS11 Dinky + Blackstar id core 20 ikilisi ile gojira ve bleed from within tonlarını tutturabilir miyim?
Hayır.
Ama benzer sularda yüzersin gözlerini kaparsan .... gerçekçi olmakta fayda var.
Hangi gitar ve hangi amfi diye başlıklar var, forumu biraz karıştır. Böyle xxx TL'ye Gojira diye bir formül yok ama arayışlarını nasıl sınırlandırmalı ve hedefe nasıl odaklanmalı o başlıkları okursan anlarsın daha net.

Hayır.
Hangi gitar ve hangi amfi diye başlıklar var, forumu biraz karıştır. Böyle xxx TL'ye Gojira diye bir formül yok ama arayışlarını nasıl sınırlandırmalı ve hedefe nasıl odaklanmalı o başlıkları okursan anlarsın daha net.
Çoğu konuya baktım ama bir şey anlamadım. Genellikle amfiye odaklanın vb. tarzı şeyler gördüm. Anlatmak istediğiniz bu muydu ?

Hayır.
xxx TL'ye şu grupları çalmak istiyorum tarzı anlaşılmak istenmemiştim. Yanlış olmuş.

tavsiyem 2. el bakman yönünde olur. ama bütçeni 4.000'e kadar yükseltirsen orta seviye iyi gitar+amfileri 2. elde daha rahat edinebilirsin. Öneri olarak, gitarda epiphone les paul, ltd 256 önerebilirim. amfi için blackstar id core 10, roland cube serisi yada line6 spider iv modellerine bakabilirsin bütçen doğrultusunda.

tavsiyem 2. el bakman yönünde olur. ama bütçeni 4.000'e kadar yükseltirsen orta seviye iyi gitar+amfileri 2. elde daha rahat edinebilirsin. Öneri olarak, gitarda epiphone les paul, ltd 256 önerebilirim. amfi için blackstar id core 10, roland cube serisi yada line6 spider iv modellerine bakabilirsin bütçen doğrultusunda.
Şuan Schecter V-1 Special Edition veya ESP LTD 256 + 2.el BOSS Katana mk50 düşünüyorum.

Peder sağ olsun bütçeyi baya bir yükseltti 😁

Şekilli gitar alacaksan illa (V) ona uygun stand alman lazım veya duvara monte askıya asacan. Standart standların %99'u şekilli gitara uymaz, uçlar oraya buraya çarpar/sürter.
Kullanışlılık > karizma olmalı her zaman.

LTD için de direkt Cangöz'ü ara sor. Çok büyük ihtimal aaa stok yokmuş diyebilirler, hep hatalı siteleri. Trendyol'a gerek yok, aç konuş Cangöz müzik ile.

Şekilli gitar alacaksan illa (V) ona uygun stand alman lazım veya duvara monte askıya asacan. Standart standların %99'u şekilli gitara uymaz, uçlar oraya buraya çarpar/sürter.

LTD için de direkt Cangöz'ü ara sor. Çok büyük ihtimal aaa stok yokmuş diyebilirler, hep hatalı siteleri. Trendyol'a gerek yok, aç konuş Cangöz müzik ile.
Schecter V-1 Special baya hoşuma gitti. Kullanışlılık açısından V gövde çok sıkıntı çıkartır mı bilmiyorum ama inceleme ve demolarda çok bir şey göremedim. Sesi ve görünümü baya hoşuma gitti. Duvara askı alabilirim veya onun için stand alabilirim. ESP LTD 256'da çok hoş duruyor demo ve incelemelerine baktım. Herhangi bir sıkıntı yaratır mı V gövde ? Tabii ki kullanışlılık > karizma ama bilmiyorum bana çok sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

Ve Schecter V-1 Special Edition – Srv Music Store fiyat açısından bi tık daha uygun. Schecter V-1 3800TL , ESP LTD 256 Cangöz sitesinde 5000TL :/

Kullanışlılık açısından V gövde çok sıkıntı çıkartır mı bilmiyorum ama inceleme ve demolarda çok bir şey göremedim.

Herhangi bir sıkıntı yaratır mı V gövde ?
Kişiye göre değişir. Sağ bacakta çalacam dersen o V durmaz, kafaüstü yatar mutlaka askı takacan. Sol bacağa klasik gitar gibi koyarım dersen kimi insan rahatsız bulur vs vs .... bu tip bir şeyi "inceleme" video'sunda bulamazsın. Ben çok rahat ediyorum ama kırk yıllık gitarist arkadaşım var V kasa bedava versem istemez. Stand bulmak da zor, duvara asmak için yerin uygunsa mağaza gibi OK.

Kişiye göre değişir. Sağ bacakta çalacam dersen o V durmaz, kafaüstü yatar mutlaka askı takacan. Sol bacağa klasik gitar gibi koyarım dersen kimi insan rahatsız bulur vs vs .... bu tip bir şeyi "inceleme" video'sunda bulamazsın. Ben çok rahat ediyorum ama kırk yıllık gitarist arkadaşım var V kasa bedava versem istemez. Stand bulmak da zor, duvara asmak için yerin uygunsa mağaza gibi OK.
Duvarım da yer var. Rahatlık meselesi kişiden kişiye değişir sanırım. Sıkıntı edeceğimi sanmıyorum. Teşekkürler yardım için😀

Ve büyük ihtimalle son karar olarak Schecter V-1 Special Edition alacağım. Fiyatı güzel. V Kasa olayı için eğer bir mağazada V kasa gitar bulursam rahatlığına ve kullanışlılığına bakarım😀

Ve büyük ihtimalle son karar olarak Schecter V-1 Special Edition alacağım. Fiyatı güzel. V Kasa olayı için eğer bir mağazada V kasa gitar bulursam rahatlığına ve kullanışlılığına bakarım😀
Acele et diğer arkadaş almadan al hemen 🙄
Ve Schecter V-1 Special Edition – Srv Music Store fiyat açısından bi tık daha uygun. Schecter V-1 3800TL , ESP LTD 256 Cangöz sitesinde 5000TL :/
Biri 2. el diğeri sıfır olduğundan olmasın 🙄

V kasalar bence çok rahat gitarlar. Çoğu kisi sevmiyor orasi ayri. Oturarak calacaksan sol ayaginin altina ayak standı koyup, V kismi sag bacağına oturtursan senden iyisi yok. Gitar otomatik olarak çalım pozisyonuna geliyor. Klavye de yere açılı oluyor.

Son düzenleme:
Geri