Ibanez gsa60 ıbanez grg170dx Squier affinity stratocester mı

Herkese merhabalar iyi forumlar dilerim aranıza yeni katıldım bu gitarlardan birini ikinci el olarak almayı düşünüyorum ama hiçbir bilgim olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var belki bir kaç defa aynı konu açılmıştır ama ülke şartları değiştiği için sürekli bunlara bütçem elveriyo gibi ve deneyimler değiştikçe bunların yerine geçecek gitarlar varsa sizlerden fikir almak istedim metal çalmak gibi planım yok. anadolu rock ve güncel günümüzdeki parçalar pilli bebek diğer genç grupların parçalarını çalmak istiyorum SSS dizilim veya HSS dizilim almam gerektiğini araştırdım ve düşündüm ama bi yandan da tok bir ses de istiyorum gitardan o yüzden bu üçlüyü tercih etmek istedim aralarından hangisiyle başlamalıyım veya önericeğiniz daha fp gitarlar varsa yardımınızi ve önerilerinizi rica ediyorum

İbnanez grg170dx
İbanez gsa60
Squier affinity stratcaster

Selamlar. Çok önceden grg170dx ve squier affinity strat kullanmış biri olarak kişisel tercihim kesinlikle Squier Affinityden yana olurdu. Hem akort stabilizasyonu gibi sorunları yok, hem de belli bir karakteristik sounda sahip bir gitar. Hatta Affinity varken Fender Classic Player 50's strat gitarımla ikisini kıyasladım, arada tabi fark vardı ancak ikinci gitar olarak gayet de iş görecek seviyede bir gitar olduğunu fark ettim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar. Çok önceden grg170dx ve squier affinity strat kullanmış biri olarak kişisel tercihim kesinlikle Squier Affinityden yana olurdu. Hem akort stabilizasyonu gibi sorunları yok, hem de belli bir karakteristik sounda sahip bir gitar. Hatta Affinity varken Fender Classic Player 50's strat gitarımla ikisini kıyasladım, arada tabi fark vardı ancak ikinci gitar olarak gayet de iş görecek seviyede bir gitar olduğunu fark ettim.
Bende şuan squiera bakıyorum bir nevi ona kitlendim gibi ama türkiyede adam akıllı bir incelemesi yok gibi affinity serisinin sıfırdan başlayacağım bir daha da gitar değiştirmeyi pek düşünmüyorum almışken bir tane alayım tam alayım modundayım absürt bir beklentim yok kullanıcısı olarak memnun iseniz bu onayınızdan sonra bende squier ailesne katılmayı düşünüyorum :)

Hocam bir de şöyle bir set olarak var sizce mantıklımıdır

Çokça bu seviyelerde gitar sattım ve aldım. Grg 170dx başlangıç olarak affinity nin üstünde olduğunu düşünüyorum. Hatta düşünmüyorum. Üstünde.
Fakat tarz burda devreye giriyor bir miktar. Daha vintage bir şeyler arıyorsanız affinity. Daha sert şeyler de çalayım diyorsanız grg170dx. İkisi de başlangıç için iyi bir tercih. Grg170dx ddeğil de affinity alırsanız hata yaparsınız gibi bir algı da yok bu arada. Sadece kalite olarak 1 gömlek de olsa fark var arada..

Çokça bu seviyelerde gitar sattım ve aldım. Grg 170dx başlangıç olarak affinity nin üstünde olduğunu düşünüyorum. Hatta düşünmüyorum. Üstünde.
Fakat tarz burda devreye giriyor bir miktar. Daha vintage bir şeyler arıyorsanız affinity. Daha sert şeyler de çalayım diyorsanız grg170dx. İkisi de başlangıç için iyi bir tercih. Grg170dx ddeğil de affinity alırsanız hata yaparsınız gibi bir algı da yok bu arada. Sadece kalite olarak 1 gömlek de olsa fark var arada..
Kalite olarak farkındayım hocam ama metal çalmıyacağım için 2 humbucker beni biraz itti affinity biraz daha ön planda bende daha yeni yukarıda bir set paylaştım amfi dahil sizce amfi hakkında da bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

Hocam bir de şöyle bir set olarak var sizce mantıklımıdır

Valla amfi hakkında hiç bir bilgim yok hocam. Ben nedense paket olaylarına pek sıcak bakamıyorum. Sebep ne diye sorsanız net bir cevap veremem ama tek tek beğendiğim ürünleri almak daha cazip geliyor sanki.

Ben nedense paket olaylarına pek sıcak bakamıyorum. Sebep ne diye sorsanız net bir cevap veremem ama tek tek beğendiğim ürünleri almak daha cazip geliyor sanki.
Paket setler zaten %99 ihtimal tek tek kimsenin almayacağı şeyleri "paketleyip" satma üzerine kuruludur. Nadiren haa zaten ben de bunları beğenmiştim, paketi varken onu alayım dersin. ..... Not: hayatımda başıma gelmedi, ne müzik ne de başka alanda.

Geri