Ltd M-1000 Ebony SW

Arkadaşlar bu gitarı almak istiyorum ama fiyatına gerçekten değer mi bilemiyorum.
Painted neck falan nasıl olur onu da bilemiyorum. thrash tarzı çalıyorum.
Bir de yanına ses kartı + kulaklık alıcam ama hiçbir bilgim yok. Toplam 4k civarı bütçem var ikisi için. Ay sonuna kadar almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca linke basınca 959 sterlin olarak gözüküyor ama Türkiye'ye alınca 948 euro ya düşüyor. Sebebi nedir?

EMG 81/60 daha güzel gidiyor bence iki tane 81 yerine, ama zevk meselesi tabii.

Ses kartı kolay ama, Audient iD4 MKII ya da Audient iD14 MKII. Kaç giriş çıkış gerektiğine göre seç. Başka kart düşünmene gerek yok daha pahalıya çıkamayacağın ya da daha ucuz aramadığın için.

Kulaklık seçerken de eğer gitar ile kullanacaksan bakman gereken 60Hz ve 1200Hz arası dengeli bir circumaural kulaklık almak olacaktır. WH-H910N kullanıyorum ben şu anda gitar ile. Üst baslarda hafif güçlü ve midlerle neredeyse tamamen dengeli, metal ile güzel gidiyor. Gürültü engelleme de pena, tel ve fan seslerini kesiyor. Memnunum kendisiyle. Normal müzik dinlerken ama EQ ile Harman Eğrisi'ne çekiyorum.

Yazılımlar için buradan başlayabilirsin:

Son düzenleme:
Audient iD14 MKII uygun duruyo teşekkürler büyük ihtimalle onu alırım.
Bluethoothlu kulaklık hiç düşünmemiştim açıkçası. Biraz çekiniyorum kendilerinden 🤣

Bluetooth ile kullanmıyorum, kabloyla bağlıyorum. Bluetooth kullanamazsın USB ses kartlarıyla. Kabloyla bağladığımda da ama gürültü engellemesi çalışıyor. Bir de bu Sony'ler referans monitör yerine geçecek bir kulaklık değil, kendisiyle pek mixing yapılmaz. Ama çalarken çok iyi ve eğlenceli. Referans gereken işler için HM5 kullanıyorum.

iD14 MKII'yi daha fazla giriş-çıkış gerekliyse al, yoksa diğeri de aynı yani.

Bluetooth ile kullanmıyorum, kabloyla bağlıyorum. Bluetooth kullanamazsın USB ses kartlarıyla. Kabloyla bağladığımda da ama gürültü engellemesi çalışıyor. Bir de bu Sony'ler referans monitör yerine geçecek bir kulaklık değil, kendisiyle pek mixing yapılmaz. Ama çalarken çok iyi ve eğlenceli. Referans gereken işler için HM5 kullanıyorum.

iD14 MKII'yi daha fazla giriş-çıkış gerekliyse al, yoksa diğeri de aynı yani.
Doğru, o kısmı düşünemedim.
Çalım kısmı yeterli benim için ses kulağıma güzel gelsin yeter.
Fazla giriş çıkış lazım olur belki ilerde. Satıp farklı bitane almak istemiyorum açıkçası.
Teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

3 yıldır mh1000 kullanıyorum, daha önce 1 yıl da m1000 kullandım. EC1000 kullanmadım ama EC400 kullandım o da çok güzel bir gitardı. MH1000'im benim için evladiyelik bir gitar. EMG'lerin e standarttaki tonunu beğenmediğimden dolayı genelde B ve C akortlarında çalıyorum, modern metal gitarım olarak her zaman bir köşede duracak evde.

LTD 1000 serisi parasını hak eden bir seri. Önemli olan bu seride size uygun gitarı bulmak. Şahsen M1000'in tonunu çok koyu bulurum. Ağırlık olarak da bendeki mh1000 ile açıkça fark edilecek şekilde m1000 mh1000'den daha ağır. Ben denediğimde MH1000'in hissiyatını da, tonunu da M1000'den daha iyi buldum. Hafif olması da benim için önemli bir özellik.

Üretim 1000 serisinde de endonezyaya kaydı, benimki 2011 kore. Pek bir fark olacağını sanmıyorum, kalite kontrolünü yapıyordur LTD mutlaka. Ama özetle 1000 serisi parasını hak eden bir seri. Yetirebiliyorsanız alın güle güle kullanın.
Tek sevmediğim özelliği var o da sapının arkasının boyalı olması. Köprüsü de paslandı baya, krom donanım olanlar daha kolay paslanabiliyor siyah olanlara kıyasla. Siyah köprülüyü almanızı öneririm. Bir ara boşluk ve uygun usta bulursam sapının arkasını kazıtıp çok incemat cila sürdürücem ağaç üstüne. Boya ve üstündeki kalın cila özellikle yaz günlerinde çalımı çok olumsuz etkiliyor.

3 yıldır mh1000 kullanıyorum, daha önce 1 yıl da m1000 kullandım. EC1000 kullanmadım ama EC400 kullandım o da çok güzel bir gitardı. MH1000'im benim için evladiyelik bir gitar. EMG'lerin e standarttaki tonunu beğenmediğimden dolayı genelde B ve C akortlarında çalıyorum, modern metal gitarım olarak her zaman bir köşede duracak evde.

LTD 1000 serisi parasını hak eden bir seri. Önemli olan bu seride size uygun gitarı bulmak. Şahsen M1000'in tonunu çok koyu bulurum. Ağırlık olarak da bendeki mh1000 ile açıkça fark edilecek şekilde m1000 mh1000'den daha ağır. Ben denediğimde MH1000'in hissiyatını da, tonunu da M1000'den daha iyi buldum. Hafif olması da benim için önemli bir özellik.

Üretim 1000 serisinde de endonezyaya kaydı, benimki 2011 kore. Pek bir fark olacağını sanmıyorum, kalite kontrolünü yapıyordur LTD mutlaka. Ama özetle 1000 serisi parasını hak eden bir seri. Yetirebiliyorsanız alın güle güle kullanın.
Tek sevmediğim özelliği var o da sapının arkasının boyalı olması. Köprüsü de paslandı baya, krom donanım olanlar daha kolay paslanabiliyor siyah olanlara kıyasla. Siyah köprülüyü almanızı öneririm. Bir ara boşluk ve uygun usta bulursam sapının arkasını kazıtıp çok incemat cila sürdürücem ağaç üstüne. Boya ve üstündeki kalın cila özellikle yaz günlerinde çalımı çok olumsuz etkiliyor.
benim biraz reverse headstock takıntım var da o yüzden bu gitarı tercih ettim :)
hissiyat olarak çok bir dez avantajı var mı boyalı sapın?

benim biraz reverse headstock takıntım var da o yüzden bu gitarı tercih ettim :)
hissiyat olarak çok bir dez avantajı var mı boyalı sapın?

Bende de 1 yıl kadar kaldı 2010 model bir kore yapımı örneği M 1000 in, çok ağır ve klavyesine alışamadığım bir gitardı benim için. Eğer mümkünse, deneyerek almanız yönündeki tavsiyelere katılıyorum.

Ayrıca linke basınca 959 sterlin olarak gözüküyor ama Türkiye'ye alınca 948 euro ya düşüyor. Sebebi nedir?

Vat olarak kısaltılmış vergi (yurtdışındaki kdv) tutarını indiriyor siz TR seçince, ondan dolayı fiyat düşüyor.

Boyalı sap değil de parlak (yapışkan) cilalı sap demek daha doğru sanki. Mesela KM6, sapı boyalı ama akıyor maşallah.
Evet, cila ile daha çok alakalı bir durum ama arada boya katmanı olması kalınlık açısından da etkiliyor. Şu saptaki boya kalkıp mat cila gibi birşey gelse yerine tam istediğim gibi birşey olacak sanki.
Sapı boyasız olup cilası kalın olunca gene bu tarz çalımı güzel olmayan gitarlar da kullandım. Sapı boyalı olup mat cila olan Schecter SLS ve ATXler falan var. Onlar da güzel oluyor. İş çoğunlukla cilada bitiyor aslında dediğiniz gibi.
Şu videoda yaptığı olayı yapmayı planlıyorum benim mh1000'e. Boyayı da kazıttırıcam ayrıca ama yapacak usta bulmak zor kenarların boyasına zarar vermeden.

Geri