Oda ses yalitim ve izalasyonu hakkinda

Merhabalar, yeni bir yere taşındım. Buradaki oda hem eskiye göre büyük hemde komşu daire duvarina cepheli. 5x3 15m2 ortalama buyuklugunde. Odada pek bir esya yok. Tamamen muzik odasi yapacagim. Masa sandalye muzik aletleri bir dolap ve halı.. Haliyle eşyalar odayi doldurmayinca seste yankilanma oluyor. Dahada onemlisi komsu daire duvari oldugundan amfiye baglamadan bile gitar çalsam gecenin sessizliginde oldugu gibi gitar sesi duyulur gibi geliyor ki ben yan dairede konuşulan sesleri duyabiliyorum. Kısık seste amfiye taksam bile ses sanki aşırı gider gibi geliyor.
Bu arada akustik yada miks vs işin o tarafında değilim. Amacım sesi azaltmak.
Komple bir yalitim yapamam. Sadece komsu duvar icin bir kaç yerden fiyat aldim 7bin civarinda fiyat verdiler. Tek duvar için yüksek bir maliyet geldi.
Odayi doldurmak ve yankiyı azaltmak icin duvarlara yumurta sungerler , yere şilt koysam
ne olçude işime yarar? Yada neler yapabilirim.. Yankıyı kesip birazda sesi azaltsam bana yeter.
Normalde de yuksek sesle gitar calmam. Amfiyi en kısık seste kullanırım.
Çok maliyetli olmayan neler yapabilirim, yardim ve tavsiyelerinize ihtiyacim var.

komşunuza bakan duvarı kalın taş yünü ile kaplayıp, üstüne ahşap plaka çekip 10 cm hava boşluğu bırakıp bir tane daha taş yününden duvar örerseniz önemli ölçüde azalır geçirgenlik

Geri