Kabin simülatör Tavsiyesi

Merhabalar, amfinin Direct out çıkışından veya FX loop çıkışından alınan ham sinyali bir power AMP katı ve kabinden çıkıp mikrofonlanmış gibi simule ederek ses kartına göndererek kaydetmek istiyorum. Amfide kabin simülatör düğmesi var fakat pek tatmin edici değil.

Bunun için Mooer radar, Joyo Cab box, Nux Solid gibi pedallarla karşılaştım.

Artıları eksileri nedir? Nasıl bir pedal tercih etmeliyim?
Şimdiden teşekkürler.

Mooer Radar o dediklerinin içinde epey iyi, ayrı EQ da var içinde ki IR'ler için gerekli o. En azında HPF şart yanı.

Two-notes ürünleri bu için en iyileri ama. Bütçe varsa Two Notes Torpedo C.A.B. M+ alınır. REVV gibi üst seviye amfilerde de kulaklık çıkısını genelde Two-notes Torpedo veriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Two notes torpedo serisine bakabilirsin. 2. el arada güzel fiyat düşüyor.
Mooer Radar o dediklerinin içinde epey iyi, ayrı EQ da var içinde ki IR'ler için gerekli o. En azında HPF şart yanı.

Two-notes ürünleri bu için en iyileri ama. Bütçe varsa Two Notes Torpedo C.A.B. M+ alınır. REVV gibi üst seviye amfilerde de kulaklık çıkısını genelde Two-notes Torpedo veriyor.

Bunların arasında kHz ve bit olarak farklılıklar da var sanırım

Amt pengea kabin sim.kullabiyorum. Gayet memnunum. Harici kabin ir de yuklenebiliyor. İstege bagli icerisinde compresor , eq , reverb , power amp tupleri ve bir kac ayar daha yapilabiliyor. Sadece ses kartina girip kullanacaksaniz bence software kullanabilirsiniz. Ben de evde preamp i ses kartina girip kabin simulatoru ekleyerek kullaniyorum.

Bütçe kısıtlıysa en iyisi mooer radar. Bir süre kullanmıştım, epey çeşitlilik sunuyor, pc arayüzü de güzel, eq ayarları fena değil. Parasına göre güzel ürün, ama beklentiye bağlı. İkinci eli de güzel, beğenmessen satarsın.
Para varsa two notes tabiki.

Merhabalar, amfinin Direct out çıkışından veya FX loop çıkışından alınan ham sinyali bir power AMP katı ve kabinden çıkıp mikrofonlanmış gibi simule ederek ses kartına göndererek kaydetmek istiyorum. Amfide kabin simülatör düğmesi var fakat pek tatmin edici değil.

Şimdiden teşekkürler.
Direct out çıkışında muhtemelen amfinin kendi kabin simülasyonu vardır, oradan çıkan sinyali tekrar bir simülatöre göndermek doğru olmayabilir, sinyal bozulacaktır.
Send jakından göndermek daha iyi bir çözüm olur.
Bahsettiğiniz seçeneklerin tümünden de iyi sdonuç alanlar var, düşük bütçede Radar en tercih edilen çözüm.
Two notes bu işin standardı olan cihaz, Onu düşünürseniz sizin basit versiyonuna ihtiyacınız var (Torpedo Cab, Cab M...), çünkü içinde attenuatör olanlar da var ve onlar daha pahalı doğal olarak.
Bu arada, şunu da açık söyleyeyim: Eğer çok özel bir amfiniz yoksa veya ille de kendi amfinizin tonunu alma derdinde değilseniz, tümüyle dijital çözümler de bugün artık çok üst düzey iş çıkartıyor. Donanım yerine yazılım da düşünebilirsiniz. Aslına bakarsanız, ücretsiz IR yükleyici ve IR profilleri ile doğrudan deneme bile yapabilirsiniz. Ancak sinyali doğrudan ses kartına gönderirken temkinli olmak lazım.

Şimdiden teşekkürler.
Antelope'un en ekonomik modeli olan Antelope Zen Go Synergy Core ses kartı ; kendi içerisinde FPGA FX olarak 11 adet ampli ve 11 adet kabin simülasyonu barındırıyor. Eğer elinizdeki ses kartınızı elden çıkarıp böyle bir çözüme yönelirseniz , muhtemelen optimum bir çözüme kavuşmuş olabilirsiniz. Bu arada ( ses kartınızın ne olduğunu bilmiyorum ama ) Antelope'un ses kartları piyasada üst segmentte yer alan cihazlardır.

Ekteki linkte Zen Go SC ile kullanabileceğiniz FPGA FX'ler yer alıyor. Yanlarında free yazan FX'ler kartla beraber ücretsiz olarak geliyor.

Kartın genel tanıtımı :

Bu arada eğer amacınız ses kartına girmekse doğrudan gitarla bağlanmak daha iyi sonuç verebilir. Üst seviye bir amfi yoksa amfi simülasyonları daha iyi sonuç verecektir.

Antelope'un en ekonomik modeli olan Antelope Zen Go Synergy Core ses kartı ; kendi içerisinde FPGA FX olarak 11 adet ampli ve 11 adet kabin simülasyonu barındırıyor. Eğer elinizdeki ses kartınızı elden çıkarıp böyle bir çözüme yönelirseniz , muhtemelen optimum bir çözüme kavuşmuş olabilirsiniz. Bu arada ( ses kartınızın ne olduğunu bilmiyorum ama ) Antelope'un ses kartları piyasada üst segmentte yer alan cihazlardır.

Ekteki linkte Zen Go SC ile kullanabileceğiniz FPGA FX'ler yer alıyor. Yanlarında free yazan FX'ler kartla beraber ücretsiz olarak geliyor.

Kartın genel tanıtımı :
Bunlar da simüle edilen ampli ve kabinlerin listeleri :

Mevcutta bilgisayarda en önereceğim çözüm Mercuriall Ampbox. Bunda preamp modelleri ücretli ama kalan her şey ücretsiz. En son çıkan, şu anda en iyisi olduğunu düşündüğüm power amp bunda. Power amp sonrası da IR, EQ, delay ve reverb var programda. Hepsi en kaliteliler arasında. Kendi kabinleri de epey iyi.

Bu varken ücretli bir power amp simülasyonu almaya gerek yok.

Nux Mini Studio'ya da bakılabilir. Mooer pedal boyutunda, fiyatı daha uygun olur.

Ama zaten bilgisayara girmek ise maksat, kesinlikle Torpedo Wall of Sound uygulamasını öneririm. Zaten 2-3 kabin ile ücretsiz geliyor. Ek olarak diğer kabinleri satın almak isterseniz uygulama üzerinde öncesinde deneyip sonrasında alabiliyorsunuz. Piyasada IR olarak denedikten sonra alabileceğiniz başka bir çözüm yok bu arada, varsa da ben bilmiyorum.

Geri