(Öneri) Müzik Paylaşım Sistemi Kurmayı Düşünüyorum

79om3t6.png

Herkese iyi forumlar arkadaşlar, Hazır bir yazılım satın alarak bir müzik paylaşım sitesi kurmayı düşünüyorum.
  1. İnsanlar şarkılarını ücretsiz olarak bu siteye yükleyebilecekler.​
  2. Şarkılarından gelir elde edebilecekler.​
Sizce böyle bir sistem kursam sizlerde kendi şarkılarınızı paylaşırmıydınız.

İyi forumlar herkese...

Ekran görüntüsünde youtube linki oynatılıyor gibi görünüyor. Yani biraz last.fm'i andırıyor bu anlamda.

Şarkılardan gelir meselesinde pek bilgim yok ama mevcut dijital dağıtım sistemlerinin ötesinde bir şey mi olacak? Yoksa bu sisteme dahil mi olacak? Bu sisteme dahilse gelir dağıtımı nasıl olacak? Yani şu an zaten mevcut "işleyen" sistemde şarkılarını yükleyenler neden bu sisteme gelsin? En önemli sorun bu sanırım, çözümü varsa tabii ki gayet de güzel olur.

Tabii siz bana bakmayın, ben bu tarz yeni sitelere dünden razı oluyorum, forumdaki diğer arkadaşların tepkileri (olursa tabii) önemli. Müzikten gelir elde etme aşamasına hiç geçmedim, hem kafa olarak geçemedim hem de içerik olarak...

Mesela eskiden herkesdinlesin com diye bir site vardı. Genelde amatör içerikler yükleniyordu. Kendi çapında bir kitlesi de olmuştu. Son zamanlarda benzeri siteler arıyorum ama bulamıyorum. Örneğin telif sorunu ile karşılaşmadan bir internet radyosu programına çevirmek için amatör ya da underground şarkılar arıyorum ama soundcloud ya da birkaç benzeri sitenin telifsiz şarkılar listesi (ki onlar da hazır şarkı gibi yani tek tek bakmadım ama benim aradığımla alakası yoktu) falan çıktı.

Yani hemen bir öneri, bu tarz bir site olsaydı ve internet radyolarında ya da sosyal ağlardaki canlı yayınlarda kullanımlarındaki tıklamaları ayrıca değerlendirilseydi, gayet güzel olabilirdi. Hem telif meselesi çözülürdü hem amatör, underground çerçevesinde içerik üretenler için bir mecra olurdu.

Sonuç olarak ben her durumda böyle bir siteye kaydolurum ve dijital dağıtım sistemi gibi bir şey değilse elbette ürettiklerimi de yüklerim. Şimdiden kolay gelsin.

79om3t6.png

Herkese iyi forumlar arkadaşlar, Hazır bir yazılım satın alarak bir müzik paylaşım sitesi kurmayı düşünüyorum.
  1. İnsanlar şarkılarını ücretsiz olarak bu siteye yükleyebilecekler.​
  2. Şarkılarından gelir elde edebilecekler.​
Sizce böyle bir sistem kursam sizlerde kendi şarkılarınızı paylaşırmıydınız.
Rekabet etmek istediğiniz şey devasa bir sektör. Niyetiniz iyi ama, beklentiniz pek gerçekçi değil bana sorarsanız.

Geri