Jackson Fusion USA 93 Custom Lighting Sky

Jackson gitarlar hakkında hiçbir bilgim yok daha önce elime bile almadım. Bilen arkadaşlar bu model nasıldır sizce? Teşekkürler

İlk olarak bu gitarın Japon olanına uzun zamandır sahibim ve köprü manyetiği (bendekinde J-85 var) haricinde specleri aynı.. Kullandığım en rahat gitarlardan biri, 25-26 yıldır elimin altındadır hep. USA olanını da bir kaç kez çaldım hatta SRV'den alıyordum da ( galiba 600-700 dolar civarıydı ) ama aynı tarz çok gitarım olduğu için vazgeçmiştim o dönem. Piyasanın bu hale geleceğini düşünsem stok yapardım çalmasam da.. Bu gitarın en önemli özelliği 24,75 scale olması, yani sapı biraz kısadır.. Elleriniz küçükse iyi bir seçim olur ki rahat gelmesinin nedeninin bu fark olduğunu eline alır almaz kimse anlamaz.. Ben bile farklılığı hissetmeme rağmen sonradan ölçerek anlamıştım, anlam veremediğim şekilde rahat geliyordu. Kesinlikle tavsiye edilecek gitardır, satmayı asla düşünmedim bunca yıl içinde..

Yalnız sahibindendeki fiyatı görünce net söyleyebilirim o fiyatın yanından geçmez. Gitarın üstündeki resim baskı vs işleri gitara en fazla 100 dolar civarı bir fiyat farkı ekler, hadi eski ve temiz diye 150 dolar olsun.. Hani bu gitarın hastası, özellikle bunu arayan biri çıkar da illa alacağım derse ancak o fiyatı verir ve nüfusuna alır.. Zaten USA olması dışında eski ve temiz olması bir nevi koleksiyon değeri katar diye düşünüp o fiyatı istemiştir satan arkadaş (zaten o da bu forumdan), belki de ben biraz eski kafalı olduğum için ikinci elde Fusion değil, USA SL1 verseler 1000-1200 dolardan fazla para vermem.. Jackson alacak olsam bu fiyata bunu alacağıma USA SL'lere bakarım veya uygun fiyata Japon SL veya DK alıp modifiye yaparım ki SL3 var bir tane Seymour Duncan manyetikler, neck-through sap, binding yok sadece (sapın kenarlarındaki krem şeritler).. Köprüsü iyi bir köprü ile değiştirilip ( ya da iyiyse kaplatılıp), crom aksamı siyahıyla modifiye olursa gayet güzel olur, üstelik pazarlık kabiliyetinize göre modifiyeler dahil yarı fiyatından da ucuza SD manyetikli, neck-thru bir gitarınız olur...

Bir de son olarak bu başlığı açacağınıza elektro gitar tavsiye başlığına yazsanız daha iyi olurdu.. Sırf bununla ilgili tepkimi gösterdiğim için haksız yere ban yemiştim siteden. Eski nickim @masterofmasters ..

Son düzenleme:
Geri