Ses kartından telefona ses aktarma

Merhabalar, dijital davulumdan ses kartına aktardığım sesi, ses kartından da telefonuma göndermek istiyorum. Yani telefondan video alırken sesi de ses kartından almasını istiyorum. Ancak ses kartımın çıkışı RCA şeklinde. RCA bağlantılı bir çıkışı telefona bağlamak için hangi kabloyu kullanmam gerek? Bir ucu RCA diğer ucu 3,5 mm olan kablo bu işi çözer mi? Ayrıca mikrofon ve kulaklık çıkışını ayıran Y şeklinde bağlantı aparatı da elimde mevcut. Kafamda kurduğum senaryo; Y adaptörünü telefona bağlayıp RCA x 3,5 mm kablonun jak tarafını Y adaptörünün mikrofon bölümüne takmak ve RCA'yı da ses kartına takmak. Bu şekilde yaptığım takdirde amacıma ulaşmış olur muyum? Şayet bu bağlantı şekli doğruysa aşağıdaki kabloyu alsam yeterli oluyor mu?

onu bunu bilmem de attığın kablo bende var. 1 ay kadar kullandım. kablo çok sert olduğu için içeriden kırılmış. sağ hoparlörümden ses gelmiyor. tam ortaya yakın bir kısımdan büktüğüm zaman çalışıyor. bükerek bantladım 5 6 aydır bu şekilde kullanıyorum. ama uçlarının çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim. tekrar alacak olsam hosa markasını tercih ederim.

Geri