Gibson les paul clean ton için öneri..

Arkadaşlar selam ciddi bir les paul sorunu yaşıyorum belkide kronik bir sorunbundan iki sene önce do re den Gibson Les Paul Tribute Elektro Gitar (Satin Honeyburst) aldkm..çok severek ve isteyerek aldım çalım ve solo tonundan inanılmaz memnunum ama sahnede daha önce fender strat kullanan birisi olarak ki hala mecburen fenderimi kullanıyorum, clean tonlardan hiç memnun değilim neck manyetikten aldığım sesten hiç memnun olamıyorum sözce tiz ama boğuk bir tiz, 490r imiş modeli dğer manyetikte 490 t ondan solo için aldığım tondan memnunum…gitarı sahnede kullanmayı istiyorum ama her sahnede canım sıkılıyor,ne yapmam lazım sizce manyetik değişimi olabilirmi pedal boardıma eq ekledim ama hala tatmin edemedi beni,yani sadece solo tonu güzel clean ve grunge tonlarım çok kötü..yardım edin lütfen…

Çok spesifik birşeyler aramıyorsanız Seymour Duncan'da SH1 veya SH2 (SH1 biraz daha dolgun ve hacimlidir, SH2 biraz daha tiz ve presence'li manyetik olduğundan size SH2 biraz daha uygun olabilir), Dimarzio'da ise Air Norton manyetik koyu tonlu gitarlarda son derece güzel ve başarılı sap manyetikleri. Piyasada da daha kolay bulunabildiğinden bunları önerebilirim.

Çok spesifik birşeyler aramıyorsanız Seymour Duncan'da SH1 veya SH2 (SH1 biraz daha dolgun ve hacimlidir, SH2 biraz daha tiz ve presence'li manyetik olduğundan size SH2 biraz daha uygun olabilir), Dimarzio'da ise Air Norton manyetik koyu tonlu gitarlarda son derece güzel ve başarılı sap manyetikleri. Piyasada da daha kolay bulunabildiğinden bunları önerebilirim.
Peki sadece neck manyetiğini değiştirsem sıkıntı olurmu bridge güzel çünkü..

gibson classic sahibi biri olarak clean tonları çok hoşuma gidiyor push pull özelliği ile bir tık daha değişiyor clean tonları ama sizin modelde pek tatmin edici değil anladığım kadarıyla birde joyo american pedalı ile kullanıyorum onunda etkisi vardır illaki

490r manyetikler o boguk sesle meşhurdur. Hepsi her gitarda ayni sesi vermez elbette ama 490r "çamurlu" gibson sap manyetiği denince akla gelen ilk manyetiklerden. Yukarida cesitli öneriler var, ben de nispeten basit bir oneri yapayım: sap manyetiginiz ile manyetik secim anahtari arasina bir kapasitor koyarak baslari bir miktar alabilirsiniz. Konuya en ince cozum degil ama is gorur. Bu isi bir bilene yaptirmanizi tavsiye ederim.

Les Paul Standart 50's AAA üzerinde ki burstbucker manyetikleri dayanamayıp 4 gün sonra köprü SH11/59 custom sap SH1-N ile değiştirdim. MÜKEMMEL bir clean, aşırı tatminkar sert tonlar, ucuz maliyet.

buyur videoları

Geri