İlk defa sahne alıcam.

Arkadaşlar merhaba ben 16 yaşında tenor birisiyim ve okulumdan ingilizce şarkı söyleyebilecek öğrenci istemişler bir etkinlik için (yarışma değil.) etkinliğin sonunda öğrenciler sıra sıra sahne alıcak ben de daha çok türkçe rock/metal dinleyen biriyim ama ingilizcem fena değildir şarkı olarak ilk welcome to the jungle seçmiştim ama ortam için pek uygun bir şarkı değil dediler ben de we could be the same'i seçtim ilk sahnem olduğu için neler yapmam gerekiyor bilmiyorum sahneye yaklaşık 1-2 hafta var. 1-2 hafta boyunca ne yapmalıyım ve o gün geldiğinde neler yapmayım anlatabilir misiniz lütfen?

1-2 hafta içinde yapılabilecek en iyi şey, bu şarkıyı defalarca söyleyip kaydetmek. Kaydı, ya müzik öğretmenin ya da müzik kulağı olan birine dinletmek. Onlar, her türlü hatanı farkedip sana geri bildirim verebilirler. Buna göre söyleyiş tarzını düzelte düzelte ilerleyebilirsin. Bu kadar kısa sürede en mantıklı hareket bu. Bir de nefes alacağın yerleri belirle, şarkı söylerken heyecandan nefesin daha hızlı tükenebilir buna dikkat et.

Geri