amfi ile ne kadar gürültü oluyor ?

prosesör, ses kartı işlerinin detaylarında boğulmayı göze alamadığım için basit bir amfi ile başlamayı düşünüyorum blackstar id-core v2 ile. sorum şu kulaklık ile çalmanın sağlığa zararlı olduğu söyleniyor acaba amfi ile ne kadar kısık seste çalışılabilir. diğer odadaki kişiye fazla ses gitmeden ayarlayabilme şansımız oluyor mu ve o seste çalmak tatmin ediyor mu ? genel olarak amfi üzerinden de tavsiyenizi paylaşabilirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

bahsettiğiniz amfinin 10W olanını kullanıyorum ve bahsettiğiniz problemi yaşıyorum. Diğer odaya ya da aşağı/yukarı kata ses gitme problemi olacaksa ses tatmin etmiyor maalesef. gain ve volume knoblarını genellikle saat 9-12 aralığında kullanıyorum. Bu haliyle pek tatmin ettiğini söyleyemem.

asıl bunu oku...

Neredeyse HER amfiyle hatta bazı lambalı amfilerle bile çıkan ses gitarın çıplak tel sesinden daha az olacak kadar bile çalabilirsin.... ha tatmin eder mi o ayrı. Ama çalarsın.

bahsettiğiniz amfinin 10W olanını kullanıyorum ve bahsettiğiniz problemi yaşıyorum. Diğer odaya ya da aşağı/yukarı kata ses gitme problemi olacaksa ses tatmin etmiyor maalesef. gain ve volume knoblarını genellikle saat 9-12 aralığında kullanıyorum. Bu haliyle pek tatmin ettiğini söyleyemem.
Kendi adıma bir güncelleme yapayım. 10w blackstar id core v2 amfimi satıp m audio m track duo ses kartı ve presonus eris e 3.5 monitör aldım. Artık hem sesin şiddetini istediğim kadar ayarlayabiliyorum, hem de elimin altında sayısız imkan var. İd core ile ses kartı arasında kalan kişilere aynısını öneririm.

Kendi adıma bir güncelleme yapayım. 10w blackstar id core v2 amfimi satıp m audio m track duo ses kartı ve presonus eris e 3.5 monitör aldım. Artık hem sesin şiddetini istediğim kadar ayarlayabiliyorum, hem de elimin altında sayısız imkan var. İd core ile ses kartı arasında kalan kişilere aynısını öneririm.
maalesef bunu dışarı taşıyamayacaksiniz cok buyuk bir dezavantaj

amfi ve ses kartı iki farklı konu, iki farklı yol, iki farklı zevk, iki farklı teknoloji vs ... daha sayabilirim....
biri diğerinin yerine diye bir konu yok, biri daha mantıklı diye bir şey de yok....

seyahate giderken genelde sabah erken yola çıkarım o yüzden SUV alayım, işe giderken trafik oluyor Toyota kullanmak daha mantıklı.... demek gibi muallak cümleler ile karar verilecek bir şey değil bu... bakın şu doğru bu yanlış demiyorum... herkesin zevki, beklentisi ve ihtiyacı farklı...

son yoruma cevap vereyim: .... SADECE evde çalan basit bir amatörüm grupla filan işim yok ve prosesör/monitor kullanıyorum... ihtiyacım için "mantıklı" ama kesinlikle bir JCM800 ve 4x12 ile çalmak isterdim....mantıksız mı değil, pratik mi o da değil...

Geri